Jdi na obsah Jdi na menu

Poradna

 Ahojky! 

Vzhledem k tomu, že mi poslední dobou píšete a ptáte se mě na problémy, většinou s láskou, tak jsem se rozhodla založit poradnu. Ptejte se na cokoli... lásku, přátelství, školu, práci, vztahy, jakékoli osobní problémy. Nikoho nesoudím a myslím, že žádný problém není bezvýznamný. Pokud chceš, tak napiš...

✎ Piš sem do komentářů nebo pokud nechceš aby to bylo zde na webu tak piš na email: info@alianaleevi.com

 

Ráda všem poradím jak jen nejlépe budu umět :-)

 

Díky za návštěvnost a mějte se krásně

Aliana

 

Pokud chceš o svém problému mluvit online s ostatními návštěvníky, tak zkus    CHAT  

 

 

Komentáře :-)

Přidat komentář

Přehled komentářů

Aliana Leevi - Re: kámoška

11. 5. 2014 11:25

Ahoj Zuzko,
lidské vztahy nejsou vůbec jednoduché. Ať už jde o partnery, rodiče nebo přátele. Každý děláme chyby a ty jsi to teď opravdu pocítila. Ve vzteku jsi řekla něco, co si ve skutečnosti nemyslíš a obrátilo se to hodně proti tobě. Je to jako u soudu, tam se říká: "Vše, co řeknete, může být použito proti vám." Sice to, že někoho označíš krávu není moc dobré, ale když je člověk naštvaný tak takové věci říká běžně, ale nemyslí je vážně. Možná jen v té chvíli. Ostatní se toho hned chytli a je to pro ně asi dobrá zábava rozšiřovat tyhle věci na které bys nejraději zapomněla. Z toho, co píšeš vypadá, že i tvá kámoška by se s tebou dále kamarádila, ale cítí se zraněná. Lidi, co jí to vypráví vždy řeknou jen to, co se jim hodí a nevadí jim, že tím ničí něčí kamarádství. Zrovna teď ti opravdu nezbývá než jí to vše říct do očí. Je to těžké a vůbec se ti do toho nechce i když bys chtěla, aby se vše vrátilo do dob kdy jste byly kámošky. Ale i když je to fakt šílený, tak to prostě musíš udělat. Byly jste kámošky, tak jistě víš, co má ráda. Pokud má ráda sladké, tak ji třeba pozvi do kavárny na horkou čokoládu a napiš ji, že si s ní chceš osobně promluvit mezi čtyřma očima. Když ji pozveš, tak to nevypadá nijak zle a podle mě by jít mohla. Navíc horká čokoláda pro vás obě tě vyjde maximálně na 100 Kč, možná i méně, což není nijak obrovská částka, kterou by ti rodiče nemohli věnovat. Až se sejdete buď na ni milá, pochval jí třeba oblečení nebo kabelku. Potom jí řekni, že tě mrzí jak to s vámi teď je a taky jí řekni, že se jí omlouváš za to, co jsi o ní řekla, že jsi to tak nemyslela. Pravidlo! Žádné výčitky, urážky obviňování. Teď jste v citlivém období, kdy si opět musíte získat důvěru jedna druhé. A velmi snadno se může stát, že člověk by mohl říct nějakou blbost, které by mohl litovat. Je lepší mlčet nebo říci něco pěkného, pokud ti opravdu záleží na tom, aby jste byly zase kamarádky. Taky se hodí bavit se o neutrálních věcech. Třeba se jí zeptej, jestli viděla nějaký film atd. Ale to je jen na okraj, nejdůležitější téma vašeho setkání by stále mělo být vaše přátelství, které by jste se měli snažit obě vzkřísit z popela. Možná bude na začátku nedůvěřivá, ale nenech se tím odradit a opravdu ji vysvětli jak ti záleží na tom, aby jste byly zase kamarádky a že ti chybí. Také je důležité, aby jste byly opravdu samy, protože když tam bude mít ona nějaké své kamarádky, tak to nemusí být upřímné, ale spíše to budou brát jako legraci. Nebo ji můžeš vzít klidně i na jiné místo, ale mělo by to být něco, kam se jí bude chtít a kde budete mít šanci si v klidu promluvit. Celkem fajn bude když si doma na papír napíšeš, vše co jí chceš říct. Získáš tak větší sebejistotu a ujasníš si myšlenky. Vím, že by bylo jednodušší to nechat být, ale sama cítíš, že chceš svou kámošku zpět a i když to nebude snadné, bude to nakonec lepší. Doufám, že tvá bývalá ( a snad i budoucí) kámoška ocení snahu a uvidí, že to myslíš upřímně. Mnoho štěstí a ať se vše dobře podaří. Držím palce.. =)

Seli - Kluk

5. 5. 2014 19:18

Ahoj v zítta ke mne jede můj. Chodíme spolu už skoro rok a zatím jsme si ani nedali pusu. Jsem hrozně stydlivá a on taky. Chtěla bysem mu jí dát a kdyby to zašlo dál tak třeba se s ním i líbat ale hrozně se stydím a nevím ani tak nějak na jakým místě, nechci aby nás někdo viděl. Prosím poradíš mi něco proti stydlivosti a s tím místem?

Aliana Leevi - Re: Kluk

11. 5. 2014 10:39

Ahoj Seli,
záleží na tom kolik ti je. Pokud vám je třeba ještě 12 nebo 13, tak je stydlivost úplně normální a ve vašem věku je lepší počkat a nic neuspěchat ;) Pokud vám je více, tak pár tipů se určitě hodí. Důležitá je při prvním polibku atmosféra. Pro někoho možná ne, ale pro nějaké lidi celkem ano. Ono totiž je celkem rozdíl když první polibek prožijete někde na zastávce a nebo na nějakém romantickém místě. Ale také by to nemělo být nucené, jako že... Tak teď si dáme pusu jo? =) Mělo by to vyplynout ze situace a oba byste to měli chtít a mělo by to být přirozené. Ovšem první polibek často bývá problém a oba z toho mívají strach. Je to něco nového, neznámého, člověk to zná tak z filmů.... Jděte na místo, které máte oba rádi a kde je co nejméně lidí. Fajn je třeba lavička u řeky, pokoj jednoho z vás, louka při západu slunce, nějaké místo v noci pod hvězdami nebo můžete společně plout na loďce na nějakém rybníku či bezpečné řece. Před tím si povídejte o něčem a dívejte se vzájemně dlouze do očí, to navodí pocit blízkosti a pokud vám spolu bude opravdu fajn, tak na polibek dojde pomalu ale jistě, ale vy nebudete vědět ani jak. Nebo pokud vám nebudu vadit možné pohledy okolí, tak je místo pro první polibek dobrý v kině při sledování romantického filmu nebo na nějakém dobrém koncertě. Hlavně sleduj řeč těla svého kluka a buď vnímavá k jeho pocitům. Dívky spíše vycítí náladu toho druhého. Pokud budeš mít pocit, že i on stojí o polibek, pak na nic nečekej. Pokud víš, že o to stojí, ale stydí se, tak ho povzbuď nějakými lichotkami. Např: "Páni ty máš tak silné ruce." nebo "Miluju barvu tvých očí." Atd. Určitě sama víš co se ti na něm líbí, takže neváhej a jdi do toho. Ovšem musím znovu připomenout věk. Pokud je vám pod 15, tak líbání bohatě stačí a s něčím dalším raději počkejte ;) Měj se krásně a přeji hodně lásky =)

Seli - Kluk

5. 5. 2014 19:20

P.S Omlovám se opravuju tu první větu: Ahoj zítra ke mně jede můj kluk.

Daria - Láska

19. 4. 2014 0:29

Ahoj ja myslím o jednom klukovi pořad jo jemi 11let chodím do 5třidy
A koho mam rada chodí do 6 třídy jsem tak trošku tlustá nemám moc kamaradú a sem v rodině jedno dítě jedýny co vím kde žije ale ostatný vůbec nic ma spoustu kamarádů kdyš mamé stéjný projekt to sem rada ale jak mam se kněmu přiblížit a říct že ho mam rada ja nevím má určitě holku ja nic neví

Aliana Leevi - Re: Láska

19. 4. 2014 13:37

Ahoj Dario,
když je člověku 11, tak je svět kolem zmatený a nesrozumitelný. V dnešní době je také těžší navazovat kontakty a hledat si opravdové kamarády. Jsi v citlivém věku, kdy hledáš svojí osobnost a pomalu se z dítěte stáváš ženou. To, že nemáš ve svém věku kluka tě vůbec nemusí trápit. Je normální, že si všímáš kluků a líbí se ti, ale nesnaž se mít kluka za každou cenu. Spíš se snaž brát zatím kluky jako kamarády, bavit se s nimi. Pokud máš trému před klukem, co se ti líbí, tak to ber jako kdyby ses bavila s bratránkem nebo nějakým jiným kámošem... Na kluka, co se ti líbí se můžeš usmát a bavit se s ním o běžných věcech jako je počasí, prázdniny, zvířata... Prostě jako kámoši a časem poznáš jestli si vůbec rozumíte nebo ne. Hlavně se toho neboj ;) Uvědom si, že kluk tvých snů je taky jen člověk a dělá to co ty - jí, spí, atd. No a jestli si myslíš, že jsi tlustá? Znám spoustu holek, které mají štíhlou postavu a myslí, že jsou tlusté. Samozřejmě nemůžu vědět jestli je to tvůj případ. Nejlepší bude, když si zajdeš k doktorce a ta ti to řekne jestli máš na svůj věk normální váhu nebo ne. Nebo si můžeš sama vypočítat BMI. Pokud máš skutečně nadváhu, tak omez sladké, slané a smažené jídla a snaž se každý den hýbat. Fajn jsou 3x týdně dlouhé procházky v přirodě, plavání nebo jízda na kole. Ale opravdu je důležité zjistit si jestli máš skutečně nadváhu nebo jestli si to jen namlouváš. Moje kamarádka měla normální postavu a ve 12 propadla anorexii a to nebylo dobré... =( Jo a jestli nemáš moc kamarádů, tak se zapiš do nějakého kroužku ve škole nebo u vás ve městě (pokud jsi z vesnice tak v nějbližším městě). V létě také bývají různé tábory, což je další způsob jak najít kámoše. No doufám, že jsem ti alespoň malinko poradila. Pokud by tě ještě něco zajímalo nebo trápilo, tak napiš. Měj se krásně a užívej života! =)

Denisa - Blbí pomlouvánI

12. 4. 2014 11:12

Čauky
chtěla bych pomoct.Já a moje nej kámoška Patrika se spolu občas pohádádáme no a ona teď roznáší pomluvy že spím s klukama a že kradu v obchodech ale já se s ňí chci bavit ale ona se mnou ne.

Aliana Leevi - Re: Blbí pomlouvánI

14. 4. 2014 8:59

Ahoj Deniso!
Jestli se k tobě takhle chová tak to teda není moc dobrá kámoška. Pravá kámoška by tohle nikdy nedělala. Můžeš si zkusit s ní o tom promluvit, proč to dělá a jestli jsi jí třeba něčím ublížila o čem nevíš nebo jaký má k tomu důvod.... Ale nevím jestli to bude snadné, když píšeš že se s tebou nebaví. Nebo jí můžeš napsat dopis a jestli ti odpoví... A jestli bude dál odmítat s tebou komunikovat, tak se na ni vykašli a nevnucuj se jí. Vím, že to bude určitě těžké už nebýt kámošky, protože máte jistě mnoho společných vzpomínek a máš ji ráda, ale vypadá to, že ona už není taková jako dřív. Možná se chytla nějaké jiné party a ti lidi jí ovlivňují. Určitě není špatné mít hodně přátel, ale je špatné když se navzájem pomlouvají. Jestli i po tvých pokusech nebude reagovat tak se už nesnaž. Nechovej se jako její pejsek, máš určitě na víc! Můžeš si najít jinou a lepší kámošku. A pokud tě pořád pomlouvá, tak to řekni třeba rodičům, učitelce nebo někomu dospělému komu věříš a měli by si s ní promluvit nebo tě alespoň vyslechnout. Pomluvy jsou a budou a je na ostatních čemu budou věřit, ale je to blbý a člověk s tím nemůže moc dělat. Ale když ostatní uvidí, že nic takového neděláš a že jsi prima holka tak si spíše pomyslí že to jsou hlouposti a ten kdo to roznáší to asi nemá v hlavě v pořádku.. =) Měj se krásně a snad se to dobře vyřeší.. =)

Julie(Lily) - jak se mám líbit

31. 3. 2014 20:12

Nazdárek, poraď mi nevím jak semám zalíbit klukům
z mojí třídy. Jaké mám dělat na kluky gesta?

Terka W. - Re: jak se mám líbit

3. 4. 2014 20:49

Nazdárek !
Myslíže bych ti mohla dát pár tipů:
1.tvůj úkol je nemít kluka jinak se na tebe vykašlou
2.nebuď šprtka tedy s učením to nepřeháněj
3.kamaraď se víc s klukama a buď s něma i v týmu
4.pracuj na své postavě tedy sportuj
Tak to by mohlo stačit ne?

Julie(Lily) - Re: Re: jak se mám líbit

6. 4. 2014 11:28

Díky ale já chci odpověd od Aliany

Aliana Leevi - Re: jak se mám líbit

6. 4. 2014 17:30

Ahojky Julie/Lily,
zjisti si co kluky ve tvojí třídě nejvíce zajímá. Pokud je to sport, začni s nimi hrát třeba fotbal. budou tě více brát. Pokud je to počítač, tak si zjisti jaké hry nejvíce hrají a začni taky. Určitě se jim, ale nikdy nevnucuj nebo se nechovej jak malé dítě. To kluci nesnášejí. Buď přátelská, milá, sebevědomá a snaž se chodit do školy vždy pěkně upravená. Pokud nenosíš sukně, tak začni občas nosit. Nemusí to být zrovna mini, ale klukům se líbí když holka vypadá prostě jako holka. Taky se můžeš malinko malovat, ale nepřeháněj to. Výrazné líčení se hodí na party, ne do školy. Snaž se vypadat přirozeně. A samozřejmě nikdy neuškodí, když se budeš na kluky mile usmívat a občas je za něco upřímně pochválíš. Když na tom budeš pracovat, tak to bude jistě časem lepší a lepší =) přeju hodně úspěchů.
PS: Díky Terce za rady =)

Julie(Lily) - Re: Re: jak se mám líbit

8. 4. 2014 16:47

Tak myslím že lepší by byl počítač jo a je normálňí si psát s klukem v hodiňe?

Aliana Leevi - Re: Re: Re: jak se mám líbit

11. 4. 2014 9:36

No normální to sice u dnešní mládeže je, ale ne každému učiteli se to líbí. To můžeš sama zvážit jestli to vašemu učiteli bude vadit a budeš riskovat poznámku a nebo ne. Pokud ne, tak si myslím, že je to prima zábava =)

Anita - Pomoc

25. 2. 2014 20:41

Mám kamarádku Markétku ( nej ) a pak tam jsou další 2 holky Veronika a Karolína já a Markét sme se skvěle bavily do 3tř. ale pak se tam připletla Veronika a Karolína a začaly mi jí brát , ona se mnou byla čím dál méně až se mnou nebyla vůbec Karolína mne začala pomlouvat a Máňa souhlasila s pomluvami a ( uvědomila sem si že není jen moje ale ) jak se mnou nejsou pak svádí vinu na mne že já se s ní nebavím !!! Je chyba ve mne ??????

Natalia 28.2 2014 - Re: Pomoc

28. 2. 2014 16:52

Nenech si to líbit!!!

Anita - Re: Pomoc

28. 2. 2014 16:56

Nenech si to líbit Anito!!!

Aliana Leevi - Re: Pomoc

1. 3. 2014 20:40

Ahojky,
podle mě je chyba na obou stranách. Není od nich fér jak se k tobě ty holky zachovaly. Ale zase je fakt, že každý člověk má svobodnou volbu s kým se bude bavit a kamarádit. Kámošku nemůžeš k sobě držet násilím. Pomluvy jsou určitě špatné a je potřeba si vše v klidu vyříkat a zeptat se, proč o tobě roznáší lži a uvést vše do pořádku. Nech svou kámošku být, ale nemyslím tím vykašlat se na ni. Dej jí čas a nevnucuj se pokud o to nestojí. Také by bylo dobré promluvit si s ní mezi 4 očima a zeptat se jí jak to vidí ona. Nikdy nevíš jak to ten druhý člověk bere, dokud to nezjistíš. Většina lidí myšlenky číst neumí. Třeba se vše časem vysvětlí a budete pak dobrá parta. A pokud ne, tak se tím netrap a najdi si jinou partu lidí. Vše se dá nějak vyřešit =)

Julie(Lily) - Re: Pomoc

4. 4. 2014 20:45

Takové věci se mi taky někdy stávají radIm ti nic si z toho nedělej a promluv si z Máňou kdyžtak mi dej vědet.

Julie(Lily) - jak se mám líbit

31. 3. 2014 20:14

Nazdárek, poraď mi nevím jak semám zalíbit klukům
z mojí třídy. Jaké mám dělat na kluky gesta?