Jdi na obsah Jdi na menu

Poradna

 Ahojky! 

Vzhledem k tomu, že mi poslední dobou píšete a ptáte se mě na problémy, většinou s láskou, tak jsem se rozhodla založit poradnu. Ptejte se na cokoli... lásku, přátelství, školu, práci, vztahy, jakékoli osobní problémy. Nikoho nesoudím a myslím, že žádný problém není bezvýznamný. Pokud chceš, tak napiš...

✎ Piš sem do komentářů nebo pokud nechceš aby to bylo zde na webu tak piš na email: info@alianaleevi.com

 

Ráda všem poradím jak jen nejlépe budu umět :-)

 

Díky za návštěvnost a mějte se krásně

Aliana

 

Pokud chceš o svém problému mluvit online s ostatními návštěvníky, tak zkus    CHAT  

 

 

Komentáře :-)

Přidat komentář

Přehled komentářů

denisa - POMOCTE MI S KLUKEM

28. 6. 2016 18:23

Ahoj
chtela bych pomoct klukem ktery je muj nejlepsi kamarad ale nejhorsi je ze on se to dozvedel. A ted jsem nou dva mesice nemluvi ale kdyz mi chce neco rict tak to posle po kamosce. A ja se bojim ze jsem mu ukradena
PS: je mu je 11 a me 12

Aliana Leevi - Re: POMOCTE MI S KLUKEM

30. 6. 2016 11:42

Ahoj Deni,
omlouvám se za zdržení, ale už jsem ti odpověděla zde: http://alianaleevi.com/clanky/testy/laska-a-pratelstvi/miluje-te_-_pro-holky_.html#block-comments

Karolína - nerozumím si s vrstevníky

11. 6. 2016 12:13

Ahoj. Je mi 13 let a vůbec si nerozumím se svými vrstevníky, protože mám úplně jiné názory i zájmy, než oni, ale mám dalo by se říct kamarády, kteří jsou výrazně starší než já (třeba o 30 nebo o 40 let). Kdyby si rozuměli i oni se mnou, byla bych ráda, ale oni se mnou prohodí jenom pár vetšinou jen pár slov. Občas si s nimi a s mým taťkou někam zajdeme, ale oni se baví většinou jenom s ním. A rodiče mi říkají, že je nesmysl, abych se s nimi kamarádila. Myslíš, že mají pravdu? A jak mám zařídit, aby se se mnou více kamarádili? Možná to zní hloupě, ale kdyby to nějak šlo, byla bych ráda.

Aliana Leevi - Re: nerozumím si s vrstevníky

11. 6. 2016 13:41

Ahoj Kájo,
podle toho, co píšeš, by usoudila, že jsi na svůj věk velmi inteligentní. To je určitě dobře. Jenomže ve světě bohužel panují předsudky a lidi se jimi často nechají řídit. Podle spousty lidí znamená třináctiletá holka to samé co pubertální chování a absolutní absenci porozumění pro nějaké důležité věci. Přestože to tak často může být, tak každý člověk je originál a nelze házet všechny do jednoho pytle. Jsou lidi. kteří se ve třinácti chovají hloupě a praštěně a jsou lidi, kteří se ve třinácti zajímají o věci o něco hlubšího smyslu. Tady jde, ale i o to, že přestože jistě inteligentní jsi, tak na některé věci máš stále dost času a dospělí mohou vést různé řeči a ne všechno je pro uši třináctileté dívky. Neber to ani tak, že by ti rodiče nevěřili, ale spíše tak, že tě chtějí před některými věcmi chránit. Jsou to tvoji rodiče a jsi pro ně nejdůležitější osoba na světě. Všechno má svůj čas. Ale pokud skutečně chceš vést inteligentní konverzaci a se svými vrstevníky si nerozumíš, tak se zaměř ta to co tě baví a podle toho si vyber třeba nějaký kroužek nebo klub. Např. pokud tě baví sport, přihlas se na aerobik, pokud tě baví zpěv, tak do pěveckého kroužku atd. Jde o to, že pak budeš s lidmi, kteří mají stejné nebo podobné zájmy, budeš moci jezdit třeba na různé soutěže, kde budeš mít možnost poznat nové lidi a podobně. Nebo můžeš jít v létě pracovat jako dobrovolník do domova důchodců, tam budou jistě rádi za pomoc a navíc si můžeš vyslechnout spoustu životních příběhů, když si budeš povídat s babičkami a dědečky. Nemusíš dělat všechno, ale určitě když budeš hledat, tak najdeš lidi se kterými si budeš rozumět a budete se vídat. Moc držím palce a měj se krásně. :-)

Lenka - Kluk

13. 5. 2016 16:39

Ahoj Aliano jsem v 7 třídě a asi mě má rád jeden kluk Michal a já si začínám pomalu uvědomovat že ho mam taky ráda ale kamarádky si ze mě utahují...

Např.: On tě chce mě to řekl...
Já: je mi to jedno...
Hmm jasně

Co mám dělat ? Mám ho ráda ale nechci aby si ze mě utahovali...
Děkuju za odpověď :)

Aliana Leevi - Re: Kluk

15. 5. 2016 19:33

Ahoj Leni,
z kamarádek si nic nedělej. Patrně ještě z toho nemají moc rozum, když se ti tak posmívají. :-) Neříkej tomu klukovi nic určitého, že s ním chceš chodit, že se ti líbí atd. To by ho mohlo vyděsit. Spíše na to jdi pomalu a oklikou. Pozvi ho třeba na procházku, do kina, na oslavu narozenin nebo něco podobného. Snaž se s ním bavit nejprve o obyčejných věcech jako škola, počasí, atd. a pak nenápadně přejdi k zálibám. Zeptej se ho třeba, co poslouchá za hudbu, jaké filmy se mu líbí a podobně. Podle jeho reakce sama uvidíš jak na tom je. Jde o to nebrat to z počátku jako tutovku, ale spíše buďte nejprve kamarádi a čas ukáže kam to dál povede. Buď určitě sama sebou. Snaž se ho občas za něco pochválit, ale ne přehnaně, aby to nevypadalo strojeně. Hlavně vztah dvou lidí je o 2 lidech a ne o kamarádkách. Kamarádky ti můžou říct svůj názor, ale je na tobě a tom klukovi, jak bude vás vztah pokračovat. Poslouchej své srdce a jednej s rozvahou. Přeju ti, aby bylo vše v pohodě a měj se krásně! :-)

Lenka - Re: Re: Kluk

9. 6. 2016 16:06

Děkuju moc za odpověď :) !

Adéla - Kluk z busu

30. 5. 2016 19:18

Ahoj Terko,
právě jsem se přestěhovala a nikoho z okolí neznám. Chtěla bych si najít aspoň nějaké kamarády, ale nevím jak. Líbí se mi jeden kluk, kterého každý den potkávám na autobusové zastávce a jezdíme spolu busem. Stydím se ho pozdravit, protože se bojím co si bude myslet. S kluky jsem moc zkušeností neměla a myslím si, že bych to pokazila. Pomůžeš mi prosím nějak??

Aliana Leevi - Re: Kluk z busu

30. 5. 2016 22:59

Ahoj Áďo,
nejsem Terka, ale Aliana, tak si nejsem jistá jestli píšeš o radu právě mě, ale pokud ano, ráda ti odpovím. :-)

Adéla - Re: Re: Kluk z busu

31. 5. 2016 21:21

Omlouvám se za chybu :)
Budu ráda za každou radu

Kata - Ten kluk..

8. 5. 2016 17:54

Ahoj,minule (asi pul roku,rok) jsem ti psala o klukovi. Jak me nechce,neodepisuje mi atak. No tak ho porad za tu dobu miluju, kamoska mu to napsala jako ze vim ze jsem udelala hodne chyb a tak. On napsal ze mu to je jedno. A ona jako,jestli ji neveri ze mu to klidne reknu osobne. On ze klidne ale rekne ze ne. A ze me po takovy dobe uz proste nechce. No a tahkle si o me psali asi tyden. No a v patek ve skole na me promluvil. Kamoska rikala kdyby me nechtel tak na me nebude mluvit. A to co psal nemusi byt pravda. Ze nas obe treba skousel jestli to je pravda. Protoze minule jsem mu psala ze srandy ze ho miluju.a on mi to asi veril. Takze nevim jestli to skousi ale myslim si to. Tak bych se chtela zeptat co si o tom ty myslis :)

kata - Re: Ten kluk..

8. 5. 2016 17:56

Jinak na me kdyz jdu kolem porad kouká. Kluk od nej ze tridy propadnul knam,a co jsem zjistila tak me snim porad resi :) snad se to vydari :) jinak predem ti dekuju za odpoved :)

Aliana Leevi - Re: Ten kluk..

15. 5. 2016 19:49

Ahojda Káťo,
jejda, tak to je složité :-) Je pravda, že 100% nikdy nevíš jestli tě chce nebo ne. Ale je taky pravda, že kluci si někdy rádi hrají. Znám hodně holek, které jsou zamilované do kluka, který je nechce, ale on ji záměrně udržuje v naději. Ne proto, že by měly tzv. šanci, ale proto, že ti kluci mají manipulátorské sklony a rádi si s těma holkama hrají jako kočka s myší. Zvyšují si tím sebevědomí na úkor naivní slečny, která stále doufá v něco, co zpravidla nikdy nepřijde. Dívky stále věrně čekají a tím si jich paradoxně ti kluci i méně váží a při pocitu, že jsou kdykoli k dispozici je berou jen jako rohožku. Mrzí mě že ti to musím takhle napsat. Možná se pletu. Vím, že by bylo moc krásně, kdyby se jednoho dne tvůj idol přišel, vzal tě za ruku a řekl něco jako: "Celou dobu jsem tě tajně miloval." Ale to se většinou stává s romantických filmech, jejichž scénáře vymýšlí romantické ženy. :-) Moje rada zní: Jestliže ten kluk o tebe opravdu stojí, tak ať se snaží. On ví o tom, co k němu cítíš a je na něm jak s tím naloží. Pokud tě má opravdu rád ať o tebe bojuje, ale pokud ne, tak ho nech být. Přijde lepší kluk, který tě nenechá se pro něj takhle trápit. Říká se přece: Žádný kluk si nezaslouží tvoje slzy, protože ten, který by si je zasloužil by tě brečet nenechal.. :) Měj se hezky a buď silná a sebevědomá slečna! :-)

Kateřina - jak se více zviditelnit

6. 5. 2016 23:44

Je mi 13 let a chtěla bych, aby mě bylo trochu víc vidět a aby mě znalo více lidí. Nemyslím to tak, že bych byla nějaká namyšlená a že bych chtěla, aby mě všichni obdivovali, ale chtěla bych, abych byla více známá a abych nebyla jenom taková holka, kterou skoro nikdo nezná. Nemusí o mně vědět úplně všichni, ale přála bych si, abych byla trochu víc vidět. Třeba i po jiných městech než po našem. Jak to mám udělat?

Aliana Leevi - Re: jak se více zviditelnit

15. 5. 2016 19:22

Ahojky Káťo,
pokud chceš, aby tě znali lidé i z okolních měst, tak je potřeba pro to něco udělat. Zamysli se nad tím, v čem jsi dobrá a co tě baví. Je to třeba zpěv, tanec, běh, malování nebo něco jiného? Zaměř se na svoji dovednost a snaž se to zdokonalit. Pak se můžeš přihlásit na různé soutěže a když budeš opravdu dobrá, tak se třeba dostaneš i na nějakou celostátní. Otázkou je to, čím se chceš proslavit. Jsou holky, které sice zná půlku okresu, ale nemají dobrou pověst, jestli víš, co tím chci říct ;) Při své cestě za úspěchem jednej s rozumem a rozvahou. Promýšlej své kroky a hlavně se zamysli nad tím jaký dopad to bude mít na tvůj život. Ne každý, kdo je známý, je současně šťastný. Také zkus sama sobě zodpovědět otázku, co tě vede k touze po tom, být známá v dalekém okolí? Připadáš si osamělá, chceš pocit uznání, chybí ti přátelé nebo něco jiného? Zamysli se třeba i nad tím, že bys například byla známá po okolí a všichni by rozebírali tvůj soukromý život a roznášeli o tobě pomluvy. Nechci tě od toho nějak odrazovat, ale vždy je potřeba vidět obě strany mince. Ne jen to pozitivní, ale i to negativní. Jinak pokud chceš být známá můžeš třeba natáčet na Youtube (to je ale na velké zvážení ve tvém věku, popř. se poraď s rodiči), můžeš vydávat časopis ve vaší škole (pokud bude dobrý, bude tě znát hodně lidí), můžeš napsat knihu nebo se pokusit o překonání nějakého světového rekordu.. nebo můžeš podpálit sousedům barák a jistě budeš známá po okolí (vtip), taky by bylo fajn založit nějaký zájmový kroužek. Možností je mnoho. Určitě na něco přijdeš. :-) Měj se hezky a užívej života :-)

Eva - Jak poznat neupřímnou kamarádku

22. 4. 2016 22:25

Moji kamarádku mám moc ráda a myslím si,že je upřímná, ale nevím jestli si to myslím správně, protože o ní všichni říkají že se umí jenom přetvařovat, lhát a podvádět. Já už jsem si také všimla, že se se mnou jednou baví a jednou si mě ani nevšimne. A už jsem také nejednou slyšela, jak je na někoho hodná, ale jindy mu zase pořád nadává a když ho třeba chválí, tak se u toho tak divně usmívá. Nemá ji rád skoro nikdo a skoro každý o ní říká, že je falešná a skoro každý se jí vyhýbá a pořád na ni nadává, ale mně se tomu nechce věřit. Myslíš, že je upřímná, nebo že se jenom přetvařuje?

Aliana Leevi - Re: Jak poznat neupřímnou kamarádku

24. 4. 2016 17:54

Ahoj Evčo,
na jednu stranu se říká, že bychom neměli soudit druhé podle názoru ostatních, ale na druhou stranu se říká, že na naždém šprochu je pravdy trochu... Možná to ta kamarádka nedělá schválně, jen si to neuvědomuje. Těžko říct... Když se s ní budeš bavit, tak si všímej detailů a hlavně jak mluví o ostatních před tebou. Protože jak mluví o ostatních, tak před ostatními mluví o tobě. Ve chcíli, kdy bude před tebou pomlouvat ostatní lidi, tak jí na to upozorni. Pověz jí, že se ti to nelíbí a že jsi nechtěla věřit tomu, co o ní ostatní říkají. Snaž se taky vyzdvihnout něco pozitivního na ní. Třeba řekni, že je s ní sranda a je fajn holka, ale je škoda, že ostatní tak pomlouvá. Vysvětli jí, že by se jí to taky nelíbilo, kdyby o ní takhkle ostatní mluvili. No uvidíš sama podle situace. Tu dívku neznám, ale podle mě to nemyslí zle, jen dříve mluví než přemýšlí a nedomýšlí následky své upovídanosti. Přeju ti, aby se to vyřešilo a abys věděla jaký kamarádka je. Měj se krásně a užívrj života :-)

Eva - Re: Re: Jak poznat neupřímnou kamarádku

24. 4. 2016 19:11

Děkuji za odpověď. Ještě jsem chtěla doplnit, že skoro o všech mluví pěkně a často si o druhých dělá iluze, i když jsou nekteří ve skutečnosti horší, než říká. A podle toho, co mi druzí říkají, mluví pěkně i o mně.

Lenka - Jak žít s aspergerovým syndromem

2. 4. 2016 10:57

Ahoj. Je mi 13 let a mám aspergerův syndrom a vůbec nevím jak s tím mám žít. Pořád se v něčem kontroluju abych něco nepokazila a mám takové divné myšlení. Někdy myslím na takové hlouposti, že přemýšlím, jestli jsem vůbec normální a štítím se věcí, které jsou úplně normální. Prostě se musím pořád ujišťovat, jestli se chovám normálně a jestli se neztrapňuju. Jak s tím mám žít?

Aliana Leevi - Re: Jak žít s aspergerovým syndromem

2. 4. 2016 14:28

Ahoj Leni,
chápu, že žít s aspergerovým syndromem není snadné a spoustu věcí v životě ti to komplikuje. Ty však máš svůj život ve svých rukou a můžeš proměnit negativní věci v pozitivní. V historii najdeš spoustu slavných lidí s podobnými problémy a přes to žili úspěšný život. Přemýšlej o tom, co tě v životě opravdu hodně baví. Je to tanec, zpěv, malování, sport nebo něco jiného? Umělecké vyjádření tvých pocitů ti jistě pomůže ve vyrovnanosti se životem. A hlavně se nedá říct, co je normální. Spousta lidí se zdají být tzv. normální a přitom nevíš o čem přemýšlí. Chci tím jen říct, že se možná trápíš zbytečně. Doporučuju najít si na internetu životopisy slavných lidí, kteří trpí podobnými problémy. Mohou tě v něčem inspirovat. Je také vědecky vyzkoumané, že lidi s AS mají vysoké IQ. Tak to často bývá, že lidé, kteří jsou výjmečně inteligentní mají problém s obyčejnými věcmi, které jsou pro ostatní samozřejmostí. Pokud jsi to ještě neudělala, tak si udělej nějaký IQ test a celkově se snaž rozvíjet svou osobnost. Také je třeba brát v úvahu, že je ti teprve 13 let a většina lidí v tomto věku prožívá velkou nejistotu. Pokud máš pocit, že tyto rady nejsou dostatečné, tak zkus zajít za psychologem nebo nějakým odborníkem, který se bude specializovat na AS :-) Každopádně buď sama sebou a pamatuj, že některé věci nestojí za to řešit. Prostě užívej života a raduj se z maličkostí :-) Měj se moc krásně :-)