Jdi na obsah Jdi na menu

Kámoš kámošky

12. 1. 2015

Kámoš kámošky

Možná to je rande na slepo, které vám dohodila ona kámoška a nebo po sobě nějakou dobu pokukujete, ale moc se neznáte. Výhodou v obou případech je, že ti o něm kámoška může říct vše, co by tě mohlo nebo mělo zajímat a navíc tvoje kámoška, pokud je to dobrá kámoška tě určitě nebude dávat dohromady s nějakým nebezpečným šílencem.

 

a) Jak se obléci?

Výběr oblečení závisí na tobě, ale nepřežeň to se svým fashion lookem. Možná, že tvoje oblíbená zpěvačka měla na koncertě na sobě super sexy šaty, ale ty se nehodí na první rande pokud nejsi karibská diva. Klidně si vezmi lodičky nebo tenisky, ale hlavně něco v čem se budeš cítit dobře.

 

b) Jak se nalíčit?

Líčení zvol takové, aby se hodilo k oblečení.

 

c) Jaké vybrat místo?

Na místě ani tolik nezáleží, ale bylo by fajn zjistit, co ho baví. Pokud rád sportuje a nebaví ho sledovat filmy, tak s ním asi nechoď do kina. J

 

d) Důvody k obavám. Jsou nějaké?

Pokud ho tvoje dobrá kamarádka vychvalovala a tvrdila ti, jak si spolu budete rozumět a jak je milej a chytrej atd. tak asi ne. Kámošce můžeš věřit.

 

e) Záruka bezpečí. Jak ochránit sama sebe?

I když ti žádné velké nebezpečí nehrozí, tak nikdy nevíš, co se může stát a vždy buď opatrná. Je možné, že bude pro tebe nebezpečný, ale takovým způsobem, že to ani nemyslel zle. Třeba to bude nadšený horolezec a ty jsi sportovní antitalent… Nemusíš dělat vše, co on J

 

f) O čem se bavit a nebavit?

Téma číslo jedna je vaše společná kámoška. Ne snad, že bych někoho chtěla nabádat k pomluvám, ale spíše jde o to, že můžete probrat jak jste se poznali, že jste spolu chodili do kroužku, na základku, jak jste jednou jeli na výlet atd. on se určitě taky rozpovídá a pak můžete nenápadně přejít k dalším tématům jako zájmy, škola, počasí, filmy, vtipy,… atd.

 

g) Co mu dovolit a kde dát hranice?

Tady j potřeba položit si otázku. Co ty sama očekáváš od prvního rande? Chceš, aby došlo k letmým dotekům, obětí nebo polibku? Kde jsou tvé hranice? Přemýšlej o tom, urči si hranice a za ně nechoď. Např. Dovolím mu chytit mě za ruku, ale ne políbit na prvním rande. Je to na tobě, ale lepší je nedovolit mu až moc. Vše přijde časem a pokud mu dovolíš vše na prvním rande a tak si tě ten kluk pravděpodobně nebude tolik vážit, protože vše dostal téměř zadarmo a hned.

 

h) Témata k prolomení trapného ticha.

Znáš to, sedíš vedle kluka a oba zíráte do země nebo do mobilu a nevíte, co říct. Už už se nadechuješ, ale vzápětí polkneš, protože si řekneš, že je to hloupá otázka. Možná, že byla, ale když vybereš tu správnou tak nebude. Moc se neznáte a ty o něm víš zhruba to, co ti řekla kámoška. Zeptej se ho na fotbalový zápas, který hrál minulé úterý nebo jestli viděl poslední hokejový zápas nebo cokoli ho zajímá. Pravděpodobně se rozpovídá a pokud ne hned, tak se ptej dál a pokus se nějak oživit konverzaci. Pokud ti připadá, že to nikam nevede a ty se na rande víc nudíš než bavíš, tak se rozluč a jdi domů.

 

i) Jak se kultivovaně vytratit, pokud tě rande nebude bavit?

Můžeš použít takové ty známé triky jako: „Ach né, teď mi psal taťka, moje babička je v nemocnici, promiň, ale musím jít…“ Je ovšem otázka, jestli ti to uvěří i kdyby to byla pravda. Můžeš zkusit i nějakou méně průhlednou lež, něco vy smyslu. „Mám doma ještě moc práce./Zítra píšeme důležitou písemku..“ Nebo mu prostě řekni, že to bylo fajn, ale že už půjdeš domů. Je to zdvořilé a pokud je slušně vychovaný, tak to pochopí.

 

j) Jak získat záruku 2. rande, pokud tě schůzka bude bavit?

Během rande zjistíš, že je to fakt super kluk. Neuvěřitelně vtipný, milý, chytrý a krásný… Tak moc si přeješ, aby to pokračovalo, ale nevíš, jak to zařídit…. Zde je bohužel potřeba vědět jak to cítí on. Nikdy nebudeš mít 100% jistotu, že on to bude cítit stejně, ale pokud ano, bude to bezva.. Chovej se mile, nenuceně, směj se jeho vtipům (což asi nebude těžké, protože je fakt vtipný) a před koncem mu řekni (pokud tě nepředběhne), že se ti to moc líbilo a moc ráda ho znovu uvidíš. Uvidí se, jak to dopadne. Prostě ses mu buď líbila nebo ne. To vyplyne z konverzace, pohledů, letmých dotyků atd. Podle jeho odpovědi budeš vědět. Možná řekne ano a možná se zdvořile omluví, ale odmítne.

 

k) 1. polibek? Nebude to blbý?

Nemusíš být v křeči jako… jééééééžkovy voči teď se budeme jako líbat?? Co mám dělat sakra?? Kam s rukama? Mám mít zavřené nebo otevřené oči a ještě mě zajímá tak milion otázek… Neboj se! =) Tohle řeší všichni před první pusou. Buď v pohodě a nech věci plynout, jak jsou. Je to přirozené a každý člověk (ano i ty) to má dané instinktivně. Nikdo neočekává, že bude mistryně v líbání. Pokud to přijde tak to přijde a pokud ne, tak to nevadí.

 

l) Stal se mi trapas! Co teď?

Na rande na sebe převrhneš talíř špaget a nebo za sebou táhneš toaleťák 10 metrů… Člověk, kterému se to stane, se cítí velmi trapně, ale ostatní se mohou umlátit smíchy nebo se alespoň neubrání pohrdavým pošklebkům. V tu chvíli je důležité si uvědomit to, že všichni jsme jen lidi a každému se občas něco trapného může stát. Nepanikař a neutíkej brečet na záchod. Pokud se to přejít nějakým vtípkem a buď v pohodě. I když je těžké být v pohodě, když se zrovna snažila udělat dobrý dojem na toho sladkého kluka, tak se snaž to vydržet. Všechno zlé je pro něco dobré. V takové situaci poznáš, jaký ten kluk je. Když se ti něco takového stane a on se na tebe jen pohrdavě mračí, věř mi, že ten kluk ti za to nestojí. Když však se ti snaží pomoci nebo se alespoň zeptá, jestli jsi v pohodě nebo ti ještě třeba galantně nabídne sako, abys nemusela chodit v halence od kečupu, tak je ten kluk opravdu formát a vidíš, že je moc fajn.

 

m) Konec rande a rozloučení. Nechat se svést jeho autem domů nebo raději sama autobusem/vlakem?

Tak to uvidíš podle toho, jak probíhalo rande. Pokud se choval moc dotěrně a ty jsi mu 20x řekla ať tě pořád neoblejzá a on to nějak nebyl schopný pochopit natož akceptovat, tak není moc šance, že by si to rozmyslel pak někde u lesní cesty v autě. Pokud se však choval moc mile a v pohodě. Zjistila jsi, že je přesně takový, jakého ti popsala kámoška, tak to možná můžeš risknout. Ačkoli stejně si to rozmysli. Nebude na škodu, když pojedeš domů raději sama, popřípadě se někde sejdeš s kamarádkou a časem uvidíš. Záleží to opravdu na situaci a vše pečlivě zvaž.

 

 

Komentáře :-)

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář