Jdi na obsah Jdi na menu

Kámoš z dětství

 

Jako děti jste byli nerozluční a neustále jste byli spolu. Jenomže jak šel čas, tak se vaše cesty rozdělily a oba jste šli jiným směrem. Možná se i jeden z vás někam odstěhoval nebo jste jen chodili na jinou školu. Dlouhé roky jste se neviděli a teď najednou po dlouhé době se potkáváte a možná bude i rande J

 

a) Jak se obléci?

To záleží, jak chceš, aby tě bral. Pokud chceš být za kočku, vezmi si nějaké pěkné šaty, ale ne moc odvážné, abys nevypadala jako pracovnice E55. Pokud prostě nevíš a fakt si nejsi jistá svými city a prostě jen ráda obnovíš vaše přátelství a pak se uvidí, vezmi si mikinu a džíny

b) Jak se nalíčit?

Líčení zvol takové, aby se hodilo k oblečení.

 

c) Jaké vybrat místo?

Místo není podstatné, ale bylo by moc hezké jít na místo, které si oba pamatujete z dětství.

d) Důvody k obavám. Jsou nějaké?

Bude vám to asi připadat zvláštní, že jste spolu vy dva na rande. Ale pokud přeskočila jiskra a chcete oba dva spolu začít chodit, tak zase proč to nezkusit?

 

e) Záruka bezpečí. Jak ochránit sama sebe?

Pokud se za ty roky nějak výrazně nezměnil, tak není důvod k obavám z nějakého nebezpečí.

 

f) O čem se bavit a nebavit?

Tak určitě si máte co vyprávět, když jste se tak dlouho neviděli.

 

g) Co mu dovolit a kde dát hranice?

Tady j potřeba položit si otázku. Co ty sama očekáváš od prvního rande? Chceš, aby došlo k letmým dotekům, obětí nebo polibku? Kde jsou tvé hranice? Přemýšlej o tom, urči si hranice a za ně nechoď. Např. Dovolím mu chytit mě za ruku, ale ne políbit na prvním rande. Je to na tobě, ale lepší je nedovolit mu až moc. Vše přijde časem a pokud mu dovolíš vše na prvním rande a tak si tě ten kluk pravděpodobně nebude tolik vážit, protože vše dostal téměř zadarmo a hned.

 

h) Témata k prolomení trapného ticha.

Nemyslím si, že ve vašem případě nastane. Ale kdyby přeci jen, tak můžeš nadhodit nějaký vtip nebo nějakou legrační vzpomínku z vašeho dětství.

 

i) Jak se kultivovaně vytratit, pokud tě rande nebude bavit?

Můžeš použít takové ty známé triky jako: „Ach né, teď mi psal taťka, moje babička je v nemocnici, promiň, ale musím jít…“ Je ovšem otázka, jestli ti to uvěří i kdyby to byla pravda. Můžeš zkusit i nějakou méně průhlednou lež, něco vy smyslu. „Mám doma ještě moc práce./Zítra píšeme důležitou písemku..“ Nebo mu prostě řekni, že to bylo fajn, ale že už půjdeš domů. Je to zdvořilé a pokud je slušně vychovaný, tak to pochopí.

 

j) Jak získat záruku 2. rande, pokud tě schůzka bude bavit?

Během rande zjistíš, že je to fakt super kluk. Neuvěřitelně vtipný, milý, chytrý a krásný… Tak moc si přeješ, aby to pokračovalo, ale nevíš, jak to zařídit…. Zde je bohužel potřeba vědět jak to cítí on. Nikdy nebudeš mít 100% jistotu, že on to bude cítit stejně, ale pokud ano, bude to bezva.. Chovej se mile, nenuceně, směj se jeho vtipům (což asi nebude těžké, protože je fakt vtipný) a před koncem mu řekni (pokud tě nepředběhne), že se ti to moc líbilo a moc ráda ho znovu uvidíš. Uvidí se, jak to dopadne. Prostě ses mu buď líbila nebo ne. To vyplyne z konverzace, pohledů, letmých dotyků atd. Podle jeho odpovědi budeš vědět. Možná řekne ano a možná se zdvořile omluví, ale odmítne.

 

k) 1. polibek? Nebude to blbý?

Nemusíš být v křeči jako… jééééééžkovy voči teď se budeme jako líbat?? Co mám dělat sakra?? Kam s rukama? Mám mít zavřené nebo otevřené oči a ještě mě zajímá tak milion otázek… Neboj se! =) Tohle řeší všichni před první pusou. Buď v pohodě a nech věci plynout, jak jsou. Je to přirozené a každý člověk (ano i ty) to má dané instinktivně. Nikdo neočekává, že bude mistryně v líbání. Pokud to přijde tak to přijde a pokud ne, tak to nevadí.

 

l) Stal se mi trapas! Co teď?

Na rande na sebe převrhneš talíř špaget a nebo za sebou táhneš toaleťák 10 metrů… Člověk, kterému se to stane, se cítí velmi trapně, ale ostatní se mohou umlátit smíchy nebo se alespoň neubrání pohrdavým pošklebkům. V tu chvíli je důležité si uvědomit to, že všichni jsme jen lidi a každému se občas něco trapného může stát. Nepanikař a neutíkej brečet na záchod. Pokud se to přejít nějakým vtípkem a buď v pohodě. I když je těžké být v pohodě, když se zrovna snažila udělat dobrý dojem na toho sladkého kluka, tak se snaž to vydržet. Všechno zlé je pro něco dobré. V takové situaci poznáš, jaký ten kluk je. Když se ti něco takového stane a on se na tebe jen pohrdavě mračí, věř mi, že ten kluk ti za to nestojí. Když však se ti snaží pomoci nebo se alespoň zeptá, jestli jsi v pohodě nebo ti ještě třeba galantně nabídne sako, abys nemusela chodit v halence od kečupu, tak je ten kluk opravdu formát a vidíš, že je moc fajn.

 

m) Konec rande a rozloučení. Nechat se svést jeho autem domů nebo raději sama autobusem/vlakem?

Tak to je na tvém zvážení určitě. Je to kluk, kterého znáš a víš, co od něj můžeš a nemůžeš čekat.

 

Komentáře :-)

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář