Jdi na obsah Jdi na menu

Kluk z internetu

 

S tím klukem ses nikdy osobně nesetkala a ani žádný z tvých přátel ho nezná. Je to prostě moc fajn kluk z internetu. Podle fotek vypadá tak krásně, hodně si rozumíte, máš pocit, že mu můžeš říct vše a píše ti moc krásné vzkazy a teď konečně chce jít s tebou na rande!!! Jupí!!!

Ještě dříve, než s člověkem, kterého znáš jen přes počítač, někam půjdeš je potřeba vědět několik informací. Asi to už víš, ale nevadí si to zopakovat.

Nevýhoda internetu je, že opravdu nikdy nemáš 100% jistotu, kdo je na druhé straně! A i když vše vypadá moc krásně a věříš, že je to pravda, tak to může být jedna velká lež. Existuje mnoho případů, kdy se dívka seznámila přes internet s klukem, nebo alespoň myslela, že je to kluk, ale byl to někdo úplně jiný a ten člověk jí moc ublížil a jsou i zdokumentované záznamy o tom, že některé takové dívky zmizely a už je nikdo nenašel, tedy ne živé… Zní to děsivě, ale je to pravda, že se takové věci mohou stát. Ale na druhou stranu není pravda, že každý, kdo je na internetu, je zlý člověk. Je pravda, že je možné i najít lásku na internetu. Osobně znám několik případů, kdy se dva seznámili na internetu a dlouho jim to vydrželo. Takže je to možné, ale ne zaručené. Samozřejmě nechci, abys šla na první rande s hrůznými představami, co všechno se může stát. To ne. Jen je potřeba, abys byla opatrná a věděla jak být v bezpečí. Postupuj podle těchto rad a věřím, že se rande povede, podle tvých představ.

 

a) Jak se obléci?

Obleč si něco pohodlného a elegantního, ale ne vyzývavého. Zapomeň na minisukně a hluboké výstřihy. Boty si vezmi také pohodlné, aby se ti v nich popřípadě dobře utíkalo. Takže na lodičky zapomeň. Přeci jen opravdu nevíš, jestli ten krásný kluk z fotek je skutečně on, který přijde a navíc netušíš jak se bude chovat v reálu. Jsi praktická holka, buď připravená na vše. I pohodlné oblečení může být slušivé.

 

b) Jak se nalíčit?

Líčení zvol stejné jako do školy nebo do práce. Nic nepřeháněj a snaž se být přirozená.

 

c) Jaké vybrat místo?

Vyber vždy nějaké veřejné místo, kde bude hodně lidí a ideálně za světla. V žádném případě s ním nejezdi do nějakého opuštěného lesa nebo na jejich chatu 30 km od vesnice. Ideální je kavárna, kino, restaurace, návštěva ZOO nebo se projít po městě. Hlavní věc je, aby kolem vás bylo neustále hodně lidí. Kdyby to byl nějaký fakt hodně podivný týpek, vždy máš kam utéct nebo začneš řvát o pomoc. A větší pravděpodobnost záchrany je v místě plném lidí než někde v lese s veverkama J Pokud on bude trvat na tom, že má super luxusní chatu a že to bude romantika, tak určitě odmítni! Až se poznáte víc a zjistíš, že je fajn, tak klidně můžeš, ale dokud nemáš jistotu, tak neriskuj i když to může vypadat lákavě a bude ti slibovat hory doly… Třeba to vyjde a bude z toho láska, ale to poznáš až časem.

 

d) Důvody k obavám. Jsou nějaké?

Ano bohužel jsou. Vážně nikdy nevíš, kdo se z něj vyklube. Může to být úchyl nebo vrah, který hledá na internetu svou oběť. Zní to přehnaně? Ve většině případů ano, ale jakou máš záruku, že zrovna ty nebudeš mít štěstí na nějakého šílence. Vždy je důležité být opatrná, pokud někoho neznáš.

 

e) Záruka bezpečí. Jak ochránit sama sebe?

V tomto případě je to velmi důležité. Řekni o tom, že jdeš na rande s klukem z internetu někomu z rodiny. Třeba mamce, taťkovi, babičce, strejdovi… Klidně i více lidem a samozřejmě i kamarádce. Řekni jim co nejvíce informací. Čas a místo rande, jeho jméno,… Zní to blbě a možná se ti nebude chtít říkat to rodičů, ale věř mi, že to je důležité. Kdyby se cokoli stalo, mohou ti pomoci. Nikdy nespoléhej na štěstí. Také si s sebou vezmi pepřový sprej a můžeš si domluvit třeba s kamarádkou, že na tebe někde počká a ty jí pak třeba napíšeš SMS jestli je vše OK. Pravděpodobně nic z toho nebudeš potřebovat a je dost možné, že to bude fajn kluk, ale proč riskovat?

 

f) O čem se bavit a nebavit?

Na prvním rande mu neříkej nic příliš osobního nebo důvěrného. Neznamená to, že nemáš mluvit vůbec. Buď přirozená, ale přemýšlej o tom, co říkáš. Odpovídej na otázky a taky se ho ptej na to, co tě zajímá. Pokud se však bude ptát na něco, co je ti nepříjemné, řekni, že se o tom bavit nechceš. Na prvním rande se lidi jen poznávají a nějaké moc důvěrné věci by se měli vynechat. Ale určitě to dělej tak, jak to sama cítíš a k ničemu se nenuť.

 

g) Co mu dovolit a kde dát hranice?

Tady j potřeba položit si otázku. Co ty sama očekáváš od prvního rande? Chceš, aby došlo k letmým dotekům, obětí nebo polibku? Kde jsou tvé hranice? Přemýšlej o tom, urči si hranice a za ně nechoď. Např. Dovolím mu chytit mě za ruku, ale ne políbit na prvním rande. Je to na tobě, ale lepší je nedovolit mu až moc. Vše přijde časem a pokud mu dovolíš vše na prvním rande a tak si tě ten kluk pravděpodobně nebude tolik vážit, protože vše dostal téměř zadarmo a hned.

 

h) Témata k prolomení trapného ticha.

Znáš to, sedíš vedle kluka a oba zíráte do země nebo do mobilu a nevíte, co říct. Už už se nadechuješ, ale vzápětí polkneš, protože si řekneš, že je to hloupá otázka. Možná, že byla, ale když vybereš tu správnou tak nebude. Nějakou dobu jste si psali a jistě i o svých zájmech. Zeptej se ho na fotbalový zápas, který hrál minulé úterý nebo jestli viděl poslední hokejový zápas nebo cokoli ho zajímá. Pravděpodobně se rozpovídá a pokud ne hned, tak se ptej dál a pokus se nějak oživit konverzaci. Pokud ti připadá, že to nikam nevede a ty se na rande víc nudíš než bavíš, tak se rozluč a jdi domů.

 

i) Jak se kultivovaně vytratit, pokud tě rande nebude bavit?

Můžeš použít takové ty známé triky jako: „Ach né, teď mi psal taťka, moje babička je v nemocnici, promiň, ale musím jít…“ Je ovšem otázka, jestli ti to uvěří i kdyby to byla pravda. Můžeš zkusit i nějakou méně průhlednou lež, něco vy smyslu. „Mám doma ještě moc práce./Zítra píšeme důležitou písemku..“ Nebo mu prostě řekni, že to bylo fajn, ale že už půjdeš domů. Je to zdvořilé a pokud je slušně vychovaný, tak to pochopí.

 

j) Jak získat záruku 2. rande, pokud tě schůzka bude bavit?

Během rande zjistíš, že je to fakt super kluk. Neuvěřitelně vtipný, milý, chytrý a krásný… Tak moc si přeješ, aby to pokračovalo, ale nevíš, jak to zařídit…. Zde je bohužel potřeba vědět jak to cítí on. Nikdy nebudeš mít 100% jistotu, že on to bude cítit stejně, ale pokud ano, bude to bezva.. Chovej se mile, nenuceně, směj se jeho vtipům (což asi nebude těžké, protože je fakt vtipný) a před koncem mu řekni (pokud tě nepředběhne), že se ti to moc líbilo a moc ráda ho znovu uvidíš. Uvidí se, jak to dopadne. Prostě ses mu buď líbila nebo ne. To vyplyne z konverzace, pohledů, letmých dotyků atd. Podle jeho odpovědi budeš vědět. Možná řekne ano a možná se zdvořile omluví, ale odmítne.

 

k) 1. polibek? Nebude to blbý?

Nemusíš být v křeči jako… jééééééžkovy voči teď se budeme jako líbat?? Co mám dělat sakra?? Kam s rukama? Mám mít zavřené nebo otevřené oči a ještě mě zajímá tak milion otázek… Neboj se! =) Tohle řeší všichni před první pusou. Buď v pohodě a nech věci plynout, jak jsou. Je to přirozené a každý člověk (ano i ty) to má dané instinktivně. Nikdo neočekává, že bude mistryně v líbání. Pokud to přijde tak to přijde a pokud ne, tak to nevadí.

 

l) Stal se mi trapas! Co teď?

Na rande na sebe převrhneš talíř špaget a nebo za sebou táhneš toaleťák 10 metrů… Člověk, kterému se to stane, se cítí velmi trapně, ale ostatní se mohou umlátit smíchy nebo se alespoň neubrání pohrdavým pošklebkům. V tu chvíli je důležité si uvědomit to, že všichni jsme jen lidi a každému se občas něco trapného může stát. Nepanikař a neutíkej brečet na záchod. Pokud se to přejít nějakým vtípkem a buď v pohodě. I když je těžké být v pohodě, když se zrovna snažila udělat dobrý dojem na toho sladkého kluka, tak se snaž to vydržet. Všechno zlé je pro něco dobré. V takové situaci poznáš, jaký ten kluk je. Když se ti něco takového stane a on se na tebe jen pohrdavě mračí, věř mi, že ten kluk ti za to nestojí. Když však se ti snaží pomoci nebo se alespoň zeptá, jestli jsi v pohodě nebo ti ještě třeba galantně nabídne sako, abys nemusela chodit v halence od kečupu, tak je ten kluk opravdu formát a vidíš, že je moc fajn.

 

m) Konec rande a rozloučení. Nechat se svést jeho autem domů nebo raději sama autobusem/vlakem?

Tak to uvidíš podle toho, jak probíhalo rande. Pokud se choval moc dotěrně a ty jsi mu 20x řekla ať tě pořád neoblejzá a on to nějak nebyl schopný pochopit natož akceptovat, tak není moc šance, že by si to rozmyslel pak někde u lesní cesty v autě. Pokud se však choval moc mile a v pohodě. Zjistila jsi, že je přesně takový, jaký se zdál být na internetu, tak to možná můžeš risknout. Ačkoli stejně si ro rozmysli. Nebude na škodu, když pojedeš domů raději sama, popřípadě se někde sejdeš s kamarádkou a časem uvidíš. Záleží to opravdu na situaci a vše pečlivě zvaž.

 

 

Komentáře :-)

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář