Jdi na obsah Jdi na menu

Poradna

 Ahojky! 

Vzhledem k tomu, že mi poslední dobou píšete a ptáte se mě na problémy, většinou s láskou, tak jsem se rozhodla založit poradnu. Ptejte se na cokoli... lásku, přátelství, školu, práci, vztahy, jakékoli osobní problémy. Nikoho nesoudím a myslím, že žádný problém není bezvýznamný. Pokud chceš, tak napiš...

✎ Piš sem do komentářů nebo pokud nechceš aby to bylo zde na webu tak piš na email: info@alianaleevi.com

 

Ráda všem poradím jak jen nejlépe budu umět :-)

 

Díky za návštěvnost a mějte se krásně

Aliana

 

Pokud chceš o svém problému mluvit online s ostatními návštěvníky, tak zkus    CHAT  

 

 

Komentáře :-)

Přidat komentář

Přehled komentářů

Aliana Leevi - Re: jsem strašně stydlivá

6. 2. 2016 16:01

Ahoj Laďko,
chápu, že tě to velmi trápí a komplikuje ti to život. Píšeš, že třeba před mamkou nebo taťkou nemáš problém mluvit. To jsou nejbližší lidi ve tvém životě a máš k nim důvěru. Zkus se zamyslet nad tím, proč koktáš. Z čeho máš strach v přítomnosti cizích lidí a jaké máš pocity, když jsi s těmi lidmi. Někoho můžeš znát třeba celý život, ale můžeš být nervózní v jeho přítomnosti. Bývají to obavy, co si o tobě druzí myslí nebo takové, že nesplníš jejich očekávání. Je to každopádně složitější a nevyřeší se to za jeden den. Jsou různé způsoby jak to zlepšit. Můžeš chodit k doktorce, kde ti poradí speciální cvičení nebo si můžeš pomoci i sama. Každý den si stoupni ráno před zrcadlo a usmívej se na sebe a říkej si pozitivní věci jako třeba: Jsem krásná, chytrá, úžasná a šťastná taková jaká jsem. Opakuj si to každý den třeba 10x a časem se ti to dostane do podvědomí a budeš vnitřně klidnější a vyrovnanější a pak když budeš muset mluvit třeba na veřejnosti, tak budeš sebevědomější. Taky pomáhá když si budeš říkat jazykolamy jako Třistatřicet stříbrných stříkaček přeletělo přes třistatřicet stříbrných střech... Atd. Popros mamku nebo taťku aby ti napsali seznam 10 věcí, co mají na tobě rádi. Můžeš také zajít do knihovny a začít číst nějakou psychologickou knihu, kde bude téma sebevědomí atd. Důležité je, abys byla v pohodě a když cítíš, že v přítomnosti někoho začneš koktat vzpomeň si na nějakou šťastnou chvíli ve tvém životě nebo třeba na oblíbené zvířátko a budeš v pohodě. Každopádně je to běh na dlouhou trať, ale věřím, že když každý den uděláš nějakou maličkost, tak se to postupně bude zlepšovat. Před spaním si taky můžeš 10x říct: Mluvím správně s každým člověkem. Neříkej si: Nebudu koktat. Je to negativní afirmace a mozek nerozumí slovu ne a bude to chápat jako Budu koktat. Moc ti přeju, aby se to zlepšilo a tys mohla mluvit s každým člověkem úplně v pohodě a pokud chceš tak za nějakou dobu napiš jestli se to třeba zlepšilo. Měj se krásně a užívej života. :-)

martina - jak to mam vsecho vratit?????

29. 1. 2016 11:50


Jeden muj kamarad ze skoli se mi libi a ja nevim jak mu to mam da na jevo, ale je to trochu problem on odnekoho zjistil ze se mi libi a ted mi ani neodepisu je na zpravy a ja mu chci ric. Jestli jsme kamosi a nebo ne, ale ja se to ho bojim. JAK TO MAM VSECHNO VRATIT???????

Aliana Leevi - Re: jak to mam vsecho vratit?????

31. 1. 2016 13:12

Ahoj Marťo,
rozumím tomu, že bys to ráda vrátila, ale čas vrátit bohužel nejde. Určitě se to dá však napravit. Ten kluk ví, že jsi do něj zamilovaná a patrně ti nechce dávat falešné naděje. Což je jistě rozumné. Sama víš, že teď když jsi s ním, tak ho nebereš jen jako kámoše. Tak to prostě je a je to těžké změnit. Nejlepší teď pro tebe bude si ho nevšímat. Vím, že je těžké nevšímat si někoho, do koho je člověk zamilovaný, ale opravdu dej tomu čas. Nech to plavat a čas ukáže jestli to někam povede. Ten kluk by teď mohl mít pocit, že ho tlačíš ke zdi a vztah (ať už kamarádský nebo partnerský) mezi vámi by byl vynucený a to určitě nechceš. Respektuj to, že se s tebou nechce momentálně bavit. To, že ho necháš být na něj udělá jistě větší dojem než když mu budeš psát. Po nějaké době, až to odezní možná budete mít příležitost a popovídáte si o tom, ale teď ho ignoruj a bav se s jinými lidmi a možná si najdeš i jiného kluka, uvidíš sama ... :) Moc ti přeju, aby jsi byla spokojená a omlouvám se jestli to vyznělo moc drsně, ale nechci ti říkat něco, s čím bych osobně nesouhlasila. Doufám, že to chápeš. Přeju hezký den :-)

matina - Re: Re: jak to mam vsecho vratit?????

31. 1. 2016 17:16

moc ti dekuju za radu

Terka - Malý problém

29. 1. 2016 14:29

Ahoj mám malý problém chci si najít kluka kterému je tak 13 let a nedaří se mi to. Nemohla by si mi pomoci???????

Aliana Leevi - Re: Malý problém

31. 1. 2016 13:27

Ahoj Terko,
chceš najít kluka kolem 13 let, předpokládám, že tobě je taky kolem 13 let. Způsoby jak si najít kluka jsou různé, ale žádný zaručený recept neexistuje. Nemůžu ti říct běž tam a tam a určitě na tom místě potkáš svého kluka. Ale určitě ti můžu poradit pár tipů, kdy je šance se s klukem ve tvém věku seznámit.
1. škola (tam jsou kluci, kteří patrně i bydlí blízko tebe, ale nevýhodou bývá, že se znáte až moc dobře, nicméně nikdy nevíš, třeba se ze souseda, kterého znáš od malička může vyklubat fajn kluk)
2. kroužek nebo nějaký klub (jestli chodíš do nějakého zájmového kroužku, tak určitě tak jsou i kluci)
3. příbuzní kámošek (možná některá z tvých kámošek má bráchu nebo bratránka, který nemá holku, popřemýšlej, má to velké výhody, protože kámoška ti může dost pomoci)
4. uspořádej párty nebo jdi na nějakou párty nebo oslavu a tam můžeš někoho poznat
5. v létě budou různé tábory nebo můžeš s rodiči na dovolenou (tam taky poznáš nové lidi)

Svého budoucího kluka můžeš poznat kdekoli, třeba i v sámošce... Nikdy nevíš, kde na něj narazíš. Hlavně buď sama sebou, buď v pohodě a usmívej se na svět okolo a jak se říká: Nikdy nevíš, kdo se zamiluje do tvého úsměvu. Přeju hodně štěstí a kdyby to hned nevyšlo, tak nezoufej, jsi ještě mladá a užívej života. Měj se krásně :-)

Denisa - Trapime jedna vec

28. 1. 2016 0:20

Trápí mě, že jsem zamilovana do meho nejlepsiho kamarada a kamaradky mi porad rikaji at ho necham bej a at du do jineho kluka a ja se bojim jestli je to divne se zamilovat do nejlespsiho kamarada

Aliana Leevi - Re: Trapime jedna vec

28. 1. 2016 10:54

Ahoj Deni,
chápu, že se teď všechno nějak zkomplikovalo. I když se to lehce řekne, tak tě to nemusí nějak zvlášť trápit. Někdo tvrdí, že kluk a holka či muž a žena nemůžou být nikdy přátelé, protože vždy je tam alespoň z jedné strany něco víc, i když se to mnohdy nevysloví. Těžko říct, možná na tom něco bude, ale je to samozřejmě individuální a záleží na mnoha okolnostech. Ty ho teď vidíš úplně jinak. Otázkou je, jak to cítí on. Kdyby na tom byl stejně jako ty, tak by to bylo perfektní a mohlo by to být super, protože už se znáte dobře a víte o sobě to dobré i špatné a máte spoustu společných zážitků. Na druhou stranu, pokud to tak necítí a ty se vyslovíš, tak možná ztratíš něco, co bylo předtím moc fajn a už to nebude jako dřív. Nejdřív než budeš něco dělat, tak si všimni toho jak se chová, jestli k tobě vysílá nějaké signály nebo jestli je lehce nervózní ve tvé přítomnosti. To by ti třeba mohlo pomoci v rozhodování. Pokud je tvůj nejlepší kámoš, tak máš výhodu v tom, že se s ním můžeš bavit v podstatě o čemkoli. Zkus se ho nenápadně zeptat jestli se mu líbí nějaká holka nebo jaký typ holek se mu líbí atd. Ale samozřejmě musíš ve správnou chvíli, když si budete povídat důvěrně o spousty jiných věcech. Jinak pokud by vám to vyšlo, tak to určitě není divný, naopak je to super, protože se znáte a máte toho určitě dost společného, když jste kámoši. Ale samozřejmě tím neříkám, že to na 100% vyjde. Uvidíš sama jak to dopadne. Každopádně přeju hodně štěstí a ať to dopadne jakkoli, tak ať jsi spokojená. Měj se hezky a díky za návštěvu na webu :-)

Denca - Re: Re: Trapime jedna vec

28. 1. 2016 16:39

Dekuji ti mmoc za radu fakt moc ti dekuju a neni zac

Adera - Jak na tom jsme?

22. 12. 2015 8:34

Ahoj. Nejdřív bych popřála šťastné a veselé, než tě zahrnu svými otázkami. :D
Takže, můj problém je, že jsem před rokem poznala jednoho hocha. Nejdřív jsme se bavili, ale Adérka se postupně zamilovala. Ten dotyčný je o 7 let starší. Celkem si ale rozumíme, i když si jen píšeme, protože studuje daleko ode mně, vidíme se asi jednou za čtvrt roku.
A tady nastává problém. On má pořád takové narážky. Pořád mi něco chválí, dělá, jakože "žárlí" a podobně. Jednou se mi ale stalo, že jsme se ocitli v takové pro něho nepříjemné situace, ze které jsem mu pomohla. Tenkrát mi řekl, že ten, který se mnou skončí bude ten nejšťastnější kluk. To bylo asi poprvé, co mi něco takového řekl vážně. Pak se celkem často objímáme. I když si o to většinou říkám já. A tu přátelskou pusu pod jmelím mi vlastně taky dal kvůli tomu že jsem si o ní řekla, ale neprotestoval. :D
Bohužel je ale takový kluk do větru a sám o sobě říká, že s žádnou nevydrží dlouho. Co já vím, tak od doby, co jsme se poznali neměl žádnou přítelkyni.
Všechny kamarádky mi říkají, že spolu jednou budeme, musíme si na sebe ale počkat. Ale já se obávám, že moc dlouho nevydržím čekat.
Jak to vidíš ty? :)

Aliana Leevi - Re: Jak na tom jsme?

22. 12. 2015 11:30

Ahoj Aderko,
to, co píšeš je moc hezký a vážně to vypadá nadějně. Vcelku se ani ostatním nedivím, jak říkají, že spolu budete. Sama jsi však na vážkách, protože to na jednu stranu vypadá krásně a na druhou ne. Na jednu stranu, kdyby za to ten kluk stál, tak by se vyplatilo na něj čekat, ale pokud ne, tak zas stratíš čas čekáním na něco, co možná nepřijde, jestli je ten kluk do větru. Lidi, kteří bývají dost společenští jsou k hodně lidem přátelští a z každým se hned baví. Takový kluci bývají středem dění a hodně holek se do nich zamiluje a i když ze strany těch kluků to bývá jen nevinné škádlení, tak dívky, kterým se líbí si z toho pokaždé vyvozují něco víc a hledají jakékoli znamení nebo důkaz o tom, že i ten kluk je do nich zamilovaný. Netvrdím, že je to tak vždy, ale často se stává, že takoví kluci, to berou jen jako zábavu a na nic vážnějšího nepomýšlí. Ale samozřejmě se může stát, že i takový kluk se zamiluje. Nevím, do jaké míry je tvůj idol takový, ale do určité míry je to v každém klukovi. Rádi si pohrávají s holkama a sledují jejich reakce. Netvrdím, že je to špatné, právě naopak. Je to přirozeně nastavéné přírodou. Však i my holky máme svoje způsoby ;) Je taky pravda že 7 let je dost. Ne snad, že by vám to nevyšlo. Je spoustu páru i s větším věkovým rozdílem. Jde ale o to, že do 18 let je znát každý rok. Netuším kolik vám je. Ale příklad třeba dívka ve 13 má úplně jiné starosti než kluk ve 20. Samozřejmě si mohou v určitých věcech rozumnět, ale v tomhle věku je to většinou moc brzy. Kdyby to bylo ale tak, že tobě je třeba 20 a jemu 27, tak budete mít pravděpodobně podobné starosti a pohled na život. Jde o to, že už člověk něco zažil a bere ten vztah taky trošku jinak. Nejlepší by bylo, kdyby si s tebou promluvil, jak to mezi vámi je. Ale možná může mít i strach s tebou něco začít pokud jsi hodně mladá. Možná se ho můžeš zkusit (ne přes internet nebo SMS) zeptat jak to s vámi je. Ujasnit si nějaké věci. Chápu, že se ti nechce čekat, když v podstatě nemáš žádnou jistotu, jen něco, co se možná stane a možná ne. Ono ostatní lidi ti určitě můžou říct svůj názor a rady, ale to jak to nakonec bude je stejně jen na vás dvou. Můžeš na něj čekat a nebo si dát pauzu a žít jinak dál svůj život, poznávat jiné kluky atd. Život je tady a teď a roky, které bys třeba strávila čekáním ti nikdo nevrátí. Pokud spolu máte být, tak nakonec spolu ve správný čas stejně budete :-)
Moc ti děkuji za přání a také ti přeju Veselé Vánoce a šťastný Nový rok a ať se ti splní tvá přání.
Děkuji za návštěvnost a přeji krásný den plný radosti :-)

Adera - Re: Re: Jak na tom jsme?

23. 12. 2015 18:35

Tak mně je 13 a jemu bude 20. Dneska jsme spolu zase byly venku. Neuvěřitelné, když vezmu v úvahu, že ho většinou vídám jednou za pár měsíců. A to mě trochu vykolejilo a něco jsem si možná uvědomila. Když jsem po schůzce s ním, jsem strašně natěšená na další. Ale když už ho vidím, je mi s ním jen dobře. Někdy si říkám, že je to strašnej idiot. :D Ale když je na mně milej, nebo mě obejme a už si říkám, že ho mám opravdu ráda. Tak či tak mě na něm prostě něco přitahuje, hlavně "tělesně". Nejraději bych s ním byla v objetí napořád. Ale tím zas nechci říct, že bych s ním hned šla do postele, to opravdu ne. Docela se bojím, že jsem zamilovaná jen do svojí představy o něm. :(

Aliana Leevi - Re: Re: Re: Jak na tom jsme?

24. 12. 2015 9:38

Ahoj Aderko,
je to všechno moc hezký a sladký, ale je to přesně o tom. Většina kluků v tom vidí něco víc - chtějí něco víc. Zatímco holkám stačí objetí nebo držení se za ruce, tak kluci tak nějak přirozeně očekávají, že to bude rychlejší. Právě proto by bylo lepší počkat, protože ve 13 ještě holka na spoustu věcí není připravená. To je samozřejmě správně, protože v tomto věku jsi ještě napůl dítě. Možná vám to může vyjít, neříkám, že ne, ale spíše až po nějakém čase. Teď by bylo fajn, aby jste zůstali kámoši. To, že tě fyzicky přitahuje je přirozené, ale je potřeba se tomu moc nepoddávat a používat hlavně zdravý rozum. Jinak bys něčeho mohla později litovat. Každopádně je to tvůj život a rozhodnutí je na tobě. Jen ti radím zvážit různé možnosti a jejich možné následky. Taky je pravda, že když ten kluk bude schopný na tebe počkat a respektovat tě, tak ti za to vážně stojí a ty jemu taky. :) Měj se hezky :-)

Terka - Veselé Vánoce

5. 12. 2015 13:22

Přeju ti Veselé Vánoce

Aliana Leevi - Re: Veselé Vánoce

5. 12. 2015 15:28

Děkuju moc! Veselé Vánoce i tobě :-)

Terka - Skoro se se mnou přestávají bavit

7. 11. 2015 17:33

Ahoj moje kámošky se skoro nebaví baví se jenom s mojí nejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjlepší kámoškou. Co mám podle tebe dělat???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Aliana Leevi - Re: Skoro se se mnou přestávají bavit

16. 11. 2015 9:08

Ahoj Terko,
to mě mrzí, že se s tebou nebaví. Důvodů, ale může být spoustu. Možná můžeš zkusit se sejít s tvou nejlepší kámoškou o samotě a promluvit si o tom, co tě trápí. Bez výčitěk se jí zeptej, jak to s vámi je, že máš pocit, že se s tebou nebaví a jestli se něco stalo. Možná jsi nevědomky něco provedla a možná ne. Určitě by bylo dobré zjistit přímo od ní, co za tím je. Snad se vše vyřeší a přeju ti krásný den :-)

Terka - Re: Re: Skoro se se mnou přestávají bavit

5. 12. 2015 13:20

Děkuji

jsem zoufala - zamilovane sms

16. 11. 2015 21:54

Ahoj. Znam jednoho kluka, kteremu jsem posilala zamilovane anonymni SMS, ale on ma holku. Vubec jsem nepremyslela co delam a ted jsem z toho uplne zoufala, protoze jsem si uvedomila, ze by se s ni kvuli mne mohl rozejit. Strasne si vycitam, uz to nikdy neudelam ale bojim se, ze se s ni rozejde a ja jim nechci uskodit!! Myslis, ze ji to vadi? Prosim pomoz mi, jsem z toho uplne na dne.

Aliana Leevi - Re: zamilovane sms

17. 11. 2015 6:23

Ahojky,
tak to chápu, že to je dost blbá situace. To jak jí to vadí záleží na tom jestli o těch SMS ví. Pokud to zjistila, tak je dost možné, že jí to vadí. Záleží na tom jak ten jejich vztah je silný a jak moc chtějí za něj bojovat. Taky záleží na tom jak ty SMS berou vážně. Určitě se nepřiznávej, tím ničemu nepomůžeš a jen by se zhoršila situace. Chválím tě za to, že jsi rozumná a už to nechceš víc udělat. V současné době ti nezbývá nic jiného než to nechat být. Vím, že to to těžké, ale pokus se to neřešit, stejně se teď tím nic nevyřeší. Je to pro tebe poučení pro příště, že něco podobného dělast nebudeš. Měj se hezky a snad bude vše v pohodě. :-)