Jdi na obsah Jdi na menu

Poradna

 Ahojky! 

Vzhledem k tomu, že mi poslední dobou píšete a ptáte se mě na problémy, většinou s láskou, tak jsem se rozhodla založit poradnu. Ptejte se na cokoli... lásku, přátelství, školu, práci, vztahy, jakékoli osobní problémy. Nikoho nesoudím a myslím, že žádný problém není bezvýznamný. Pokud chceš, tak napiš...

✎ Piš sem do komentářů nebo pokud nechceš aby to bylo zde na webu tak piš na email: info@alianaleevi.com

 

Ráda všem poradím jak jen nejlépe budu umět :-)

 

Díky za návštěvnost a mějte se krásně

Aliana

 

Pokud chceš o svém problému mluvit online s ostatními návštěvníky, tak zkus    CHAT  

 

 

Komentáře :-)

Přidat komentář

Přehled komentářů

Aliana Leevi - Re: jsem tlustá

28. 9. 2015 15:34

Ahoj Amando :-)
Samozřejmě tě neznám, ale podle toho, co píšeš tak tlustá nejsi. Spíše by mě zajímalo jak jsi na to přišla.. Řekl ti to někdo nebo se porovnáváš s někým jiným? Pokud ti někdo řekne že jsi tlustá, tak to většinou nemyslí vážně a buď tě škádlí a to z toho důvodu, že dívky zvláště v dospívajícím věku jsou na to obzvlášť citlivé a nebo tě ten člověk chtěl prostě jen urazit aniž by měl důvod. Pokud je tím důvodem to, že se srovnáváš s modelkami a herečkami z časopisů. tak na to rychle zapoměň. Jejich fotografie jsou mnohokrát upravované a málokterá herečka vypadá stejně jako na obrázku. Podle mě by bylo dobré zajít si k dokrorce a poradit se jestli máš skutečně nadváhu nebo ne. Při těch číslech, které uvádíš bych si tipla, že ti řekne, že máš normální váhu. Samozřejmě je důležité vzít také v úvahu to, že nikdo neváží stále stejně. Každému se občas staně že třeba po nějaké oslavě přibere nějaké to kilo a naopak jindy něco shodí. Určitě nikdy není na škodu trošku sportovat a zdravě jíst. Ale pozor. Nic se nesmí přehánět. Stačí třeba chodit s kamarádkou na procházky nebo do bazénu a nebo si dát občas k snídani ovoce. Taky je důležité mít ráda své tělo a snažit se být v pohodě. Celkem ráda bych přišla na to přoč si myslíš, že jsi tlustá a následně upřesnila rady. Tak jestli chceš můžeš mi napsat ještě sem nebo na e-mail info@alianaleevi.com, kde to návštěvníci webu neuvidí. Přeji krásný den :-)

Amanda - Re: Re: jsem tlustá

30. 9. 2015 19:46

No, nikdo mi neřekl že jsem tlustá ani že mám nadváhu, ale já se v tím tak vidím když se porovnám s pár spolužačkama.

Aliana Leevi - Re: Re: Re: jsem tlustá

9. 10. 2015 9:49

Ahoj Amando,
omlouvám se za pozdní odpověď.
Každý člověk je jiný a záleží na genetických dispozicích, stavbě kostry, atd. To jestli máš nadváhu skutečně nelze tak jednoznačně určit. Pokud tě to skutečně trápí, tak zajdi za svou doktorkou aby zhodnotila tvůj stav. Je možné, že máš nadváhu, ale je také možné, že si to namlouváš a tvá postava je normální. Jen podle váhy, výšky a věku nelze vše na 100% určit. Ale pokud ty sama máš ten pocit, můžeš začít trošku sportovat a jíst zdravě. Ale vždy měj na paměti, že to s ničím nesmíš přehánět. Stačí když třeba 2x - 3x týdně půjdeš s rodiči nebo kamarádkou na procházku nebo se můžeš přihlásit na aerobik atd. Také si můžeš najít na internetu BMI kalkulačku, kde zjistíš, že tvá váha je v normě :-) Měj se hezky

mAJA - Re: jsem tlustá

1. 10. 2015 18:34

Ahoj a kolik ti je?

Amanda - Re: Re: jsem tlustá

1. 10. 2015 20:08

11

TERKA - Jak si najít kluka?

16. 8. 2015 20:42

Ahoj Aliano: Jak si mám najít kluka? Jak se mám k němu chovat? Co mu mám říkat aby jsem se mu líbila? Děkuji když mi odpovíš.

klara - Re: Jak si najít kluka?

20. 8. 2015 19:57

sadfgbng

TERKA - Re: Re: Jak si najít kluka?

21. 8. 2015 9:46

Co to má znamenat???????????????????????????????????????????????????????,

Aliana Leevi - Re: Jak si najít kluka?

23. 8. 2015 19:07

Ahoj Terezko,
omlouvám se za pozdní odpověď, ale byla jsem a dovolené, kde nebyl internet.
To jak si najít kluka záleží na tom, co od vztahu očekáváš. Přemýšlej o tom, jakého kluka chceš, tedy jaký by měl být.. Bude super, když si spolu budete rozumět. Zamysli se nad tím, co máš ráda, co tě baví a podle toho hledej kluka. Třeba pokud tě baví nějaký sport,tak můžeš hledat kluka mezi sportovci atd. Ale samozřejmě neexistuje nějaký zaručený návod jak sbalit jakéhokoli kluka aby to na 100% fungovalo. Každý kluk má jinou povahu. Ale určitě zvýší tvoje šance to, když se budeš hezky usmívat a budeš se chovat přátelsky a mile. Lidé se seznamují různě. Některé páry spolu začaly chodit už na škole, jiné se poznali na táboře nebo jsou dlouho kamarádi. Je to různé. Zeptej se rodičů jak se poznali a čím třeba taťku zaujala tvoje mamka. Možná ti to v něčem pomůže. Taky tě zajímalo čem se bavit s klukem. Toho se nemusíš vůbec bát. Když budeš s klukem, se který máš společné zájmy, tak si určitě najdete společná témata. Bylo by fajn, kdybys kluka se kterým začneš chodit chvíli znala. Snaž se proto najít si nejprve kamarády mezi kluky a až se poznáte lépe ta uvidíte jak to bude pokračovat. A když se budeš chovat přirozeně ak se mu určitě líbit budeš. Je zde otázka jestli chceš kluka proto že se cítíš být připravená s někým chodit nebo jestli máš pocit, že tě k tomu tlačí okolí. Zodpověz si tuhle otázku prosím. Na jednu stranu chápu, že chceš mít kluka, ale zamysli se z jakého důvodu. Nemusíš se ničeho bát. Láska je přirozená věc a každý člověk po ní touží a ve chvíli kdy přijde budeš vědět co máš dělat sama nejlépe. Taky bych ti ráda poradila, abys nehledala kluka za každou cenu, ale snažila se najít si někoho, kdo za to bude opravdu stát. Moc ráda bych ti poradila i více, ale nevím toho o tobě moc. Tak snad jsem ti malinko poradila. Měj se moc krásně a užívej života. A děkuji za důvěru. :)

Terka - Re: Re: Jak si najít kluka?

26. 8. 2015 20:32

Děkuji ti za odpověď!!
Napsala jsi tam že o mě nic moc nevíš!!
Tak já osobě něco napíšu: Jsem milá, hodná, společenská, ráda chodím do: kina a do divadla, Děkuji když mi odpovíš jak si mám na jít kluka

Aliana Leevi - Re: Re: Re: Jak si najít kluka?

28. 8. 2015 9:55

Ahoj Terezko,
Podle toho, co říkáš, tak chodíš ráda do společnosti. To je super. Proto si myslím, že ti možná nebude dělat problém bavit se s cizímin lidmi a nebo třeba oslovit nějakého kluka. Předpokládám, že máš taky hodně kamarádů. Můžeš proto někdy uspořádat párty, kam pozveš kámoše, kteří přivedou kámoše, které neznáš. Pak máš větší šanci na seznámení s nějakým fajn klukem. Další možnost je jít do muzea nebo na výstavu a tam oslovit kluka, který si bude se zaujetím prohlížet nějaký obraz. Taky se zamysli, jestli některá z tvých kamarádek nemá náhodou nezadaného bráchu, který by se ti líbil. Když to bude kámoška, tak můžete třeba všichni tři někam vyrazit a nebude to blbý. Další možnost je přihlásit se do nějakého kroužku na vaši škole nebo ve vašem městě a tam můžeš poznat taky nějakého kluka. Zapovídáte se a časem z toho může být něco víc. Nebo vezmi partu kámošů a vyražte do kina. Třeba se něco stane... Nikdy nevíš... Taky by bylo fajn přihlásit se na nějaký tábor (letos už to asi nestihneš) ale je to fajn, protože tam je spoustu kluků a máš milion příležitostí s nimi mluvit a následně se seznámit. Jde hlavně o to, chodit mezi lidi a ne jen na stejná místa, ale zkusit něco nového. Např. Pokud máš pocit, že ve škole žádný kluk pro tebe není, tak někam vyraž, kde jsi ještě nebyla a poznáš nové lidi. Pokud jsi čekala něco jako krok jedna, dva tři a budeš mít do týdne kluka, tak to se omlouvám. Ráda bych, aby to tak bylo, ale takhle to většinou nefunguje. Ano, může se to stát, ale není to 100% spolehlivé u každého. Jde o to hledat a bavit se s různými lidmi a hlavně poznávat nové lidi. Tak snad jsem ti pomohla a kdyby něco, tak zase napiš. Měj se krásně a přeji hodně štěstí v hledání :-)

Terka - Re: Re: Re: Re: Jak si najít kluka?

29. 8. 2015 13:00

Děkuji :-)

AlianaLevi - Re: Jak si najít kluka?

9. 9. 2015 15:54

Ahoj dej mi svuj email a odepisu ti :)

Aliana Leevi - Re: Re: Jak si najít kluka?

9. 9. 2015 19:29

Ahoj nepis zde pod mym jmenem navic spatne. Jeste jednou a zablokuju ti IP adresu. ;)

Terka - Re: Re: Jak si najít kluka?

20. 9. 2015 13:27

terca268@gmail.com

Terka - Re: Re: Jak si najít kluka?

28. 9. 2015 9:01

terca268@gmail.com

Michaela - Chci kluka!!!!

23. 9. 2015 14:00

Dobrý den chtěla bych se zeptat je mi 13 a skoro všechny holky z mojí třídy mají kluka. Já jsem žádného ještě neměla ,ale teď se mi jeden líbí. Zamilovala sem se do něj ,ale nevím jak mu to mám dát najevo prosím poraďte :)

Aliana Leevi - Re: Chci kluka!!!!

23. 9. 2015 20:38

Ahoj Míšo,
chápu, že to musí být pro tebe těžké, když všechny spolužačky už mají kluka a ty ještě ne. Ale opravdu se nemusíš ničeho bát. Jsi ještě velmi mladá a na vážné vztahy ještě máš spoustu času. Samozřejmě tím nechci tvrdit, že ještě nesmíš s nikým chodit. Jen bych ti ráda řakla, že se nemusíš strachovat. Kluka mít určitě budeš. A když ne hned, tak za nějaký čas určitě. Jestliže se ti líbí ten kluk, tak se s ním zkus nejprve začít bavit o běžných věcech jako je škola, počasí, filmy atd. Na počátku bys na sobě neměla dát znát, že se ti líbí. Chovej se k němu mile a přátelsky, ale nech mu dost prostoru, aby se sám rozhodl. Kdybys mu totiž hned na počátku dala až moc najevo svoje city, tak by se mohl vyděsit a pochopitelně tě odmítne. Když se s ním však začneš bavit a časem zjistíš, že si možná rozumíte, tak sama uvidíš jak to bude pokračovat a určitě tak budeš mít větší šanci uspět. Každopádně to neber nějak extrémně vážně. Na světě je spoustu kluků a když ti to nevyjde s tímhle, tak se jistě najde jiný kluk. Nevím jak často chodíš do společnosti, ale bylo by fajn chodit do různých kroužků nebo někam kde můžeš poznat nové lidi. Spoustu vztahů vzniklo tak, že ti dva byli nejprve přátelé a až později spolu začali chodit. Samozřejmě je to různé. Taky by bylo fajn, zamyslet se nad tím, jestli chceš kluka jen proto, že nechceš být jiná než ostatní a nebo se skutečně cítíš být připravená na vztah. Věřím, že vše bude dobré a budeš v životě šťatstná. Přeji hezký den a měj se hezky. :-)

Michaela - Re: Re: Chci kluka!!!!

27. 9. 2015 13:38

Děkuju za radu :)

Lucka z Krušných Hor - Nejlepší kamarádka?

21. 8. 2015 14:49


Dobrý den,
nejsem si tak úplně jistá jestli to sem patří... Ale mám nejlepší kamarádku. Ale já ji nenávidím, protože mě pomlouvá přes svoji druhou kamarádku, která se se mnou kvůli tomu nebaví. Samozřejmě vždycky když mi volá dělá jakoby nic. Má schopnost skvěle lhát a manipulovat s lidmi. Tolikrát mi lhala, i svým rodičům o mých známkách ve škole... Co myslíte kolik nejlepších kamarádek má. Mluví o nich přede mnou a říká, jaké jsou skvělé, ale to by říkat neměla. Teď jsou prázdniny a ona mi zavolala jenom 2 krát. Což nesmím říct o své kamarádce Žanetě, ta mi na rozdíl od ní volá.

Umí nádherně zpívat a když se pohádáme říká mi, že jsem nikdo... Já už nevím, co mám dělat. Nevím co jí mám říkat do telefonu. Ani nevím o čem se máme bavit, jestli si máme vůbec co říct. Prostě se netěším až začne nový školní rok a já nevím, zda si s ní mám v devítce sednout po tom všem. Nevím jak se chovat :/ Poradíte mi, jak co a jak mám udělat?
Děkuju moc :)
Lucka z Krušných Hor