Jdi na obsah Jdi na menu

Poradna

 Ahojky! 

Vzhledem k tomu, že mi poslední dobou píšete a ptáte se mě na problémy, většinou s láskou, tak jsem se rozhodla založit poradnu. Ptejte se na cokoli... lásku, přátelství, školu, práci, vztahy, jakékoli osobní problémy. Nikoho nesoudím a myslím, že žádný problém není bezvýznamný. Pokud chceš, tak napiš...

✎ Piš sem do komentářů nebo pokud nechceš aby to bylo zde na webu tak piš na email: info@alianaleevi.com

 

Ráda všem poradím jak jen nejlépe budu umět :-)

 

Díky za návštěvnost a mějte se krásně

Aliana

 

Pokud chceš o svém problému mluvit online s ostatními návštěvníky, tak zkus    CHAT  

 

 

Komentáře :-)

Přidat komentář

Přehled komentářů

Aliana Leevi - Re: sexuální orientace

16. 11. 2015 9:04

Ahoj Maruško,
podle toho co píšeš bych skutečně řekla, že se jedná o obdiv k té ženě. Píšeš, že si přeješ být jako ona. To není láska, jen velký obdiv. Je to podobné jako když se lidi zamilují do celebrity. Oblíbenou slavnou osobnost lidi obdivují, napodobují a alespoň z části si přejí být jako ta zpěvačka, zpěvák nebo třeba nějaká herečka. Vezmi si fakt, že když by se teď vedle tebe objevila tvoje oblíbená hvězda, tak bys taky asi radostí omdlela. Je ti 13 let a v tomhle věku se ještě nedá nic s přesností určit. Hledáš svojí vlastní identitu na tomto světě. Vyplývá to i z toho, že je ta žena pro tebe vzor, kterého chceš dosáhnout. U tebe není problém to, že nejsi jako ona, ale že si málo věříš. Každý člověk je originál a i ty jsi úžasná bytost. Jen to v sobě musíš objevit! Ostatními lidmi se můžeš inspirovat, ale ne je kopírovat. Najdi ve svém životě něco, co tě baví a v čem jsi nebo bys mohla být dobrá. Je to sport, kreslení nebo hudba? Pokud sama nevíš, tak se zkus poradit s někým koho znáš dobře a komu věříš. Může to být mamka, taťka nebo nějaká kamarádka. Oni tě jistě dobře znají a mohou ti poradit v čem jsi dobrá. Jak to zjistíš, tak na tom pracuj a postupem času získáš sebedůvěru. Nebo by bylo taky fajn chodit do nějakého kroužku, kde jsou lidi podobných zájmů jako ty. Pak tam můžeš třeba poznat nové kamarády a to ti jistě taky pomůže v pracování na svém sebevědomí. Je to proces, a sebevědomí nepřijde za jeden den, můsíš na něm pracovat. Můžeš taky zkusit napsat si na papír věci, které máš na sobě ráda. Například: hezké vlasy, nos, oči, milý hlas, přátelská povaha, spolehlivost,... cokoli tě napadne, to si napiš a pak si to můžeš každý den číst. Způsobů je spousta, ale určitě to nevzdávej. Snaž se najít způsob, který ti bude vyhovovat a když na tom budeš pracovat, tak se to jistě časem zlepší a ty už nebudeš potřebovat vzor v jiných, ale budeš vzor sama pro sebe nebo třeba i pro druhé :-) Měj se krásně a užívej života. :-)

Marie - Re: Re: sexuální orientace

16. 11. 2015 11:09

Děkuji za odpověď. Ale o ní se povídá, že je to lhářka a podvodnice. Kdyby někdo věděl, že ji obdivuju, tak by si asi myslel že jsem přišla o rozum. Není to divné?

Aliana Leevi - Re: Re: Re: sexuální orientace

16. 11. 2015 11:58

Ani mi to nepřipadá divné. Má špatné vlastnosti, ale určitě i dobré. Jak píšeš, tak je veselá a společenská. Možná právě tyto vlastnosti tě zaujaly. Je to podobné, jako když sleduješ nějaký film či seriál. Bývá tam jedna z hlavních hrdinek mrcha, která je na jednu stranu zlá a falešná, ale na druhou stranu je třeba krásná, chytrá a bohata. Spoustu dívek pak tyto postavy obdivuje, protože dělají a říkají věci, které se ony samy nikdy neodváží. Tato žena pro tebe může být inspirací v tom, že je veselá a společenská, ale rozhodně si z ní neber příklad v těch špatných věcech jako je lhaní a podvádění :-)

Marie - Re: Re: Re: Re: sexuální orientace

16. 11. 2015 14:40

Ano, je veselá a společenská, ale většinou až tak, že je to lidem nepříjemné.

Alena - Sexuální orientace

28. 10. 2015 14:44

Zdravím. Chtěla bych se o něčem poradit. Už několik let se zabývám otázkou nad svou orientací. Totiž... Vzrušují mě holky a kluci jak kdy, spíš ne, než jo. Zdá se mi často o sexu s dívkou, jednou se mi zdálo, že jsem chodila s kamarádkou. S těmihle fakty bych se měla vyrovnat, když je tolik faktů proti tomu, že bych mohla být na kluky. Ale nabourává to fakt, že jsem se vždycky zamilovala (zatím platonicky) do kluka. Před půl rokem jsem poznala kluka, který mé city tak trochu opětuje. A já se zamilovala. Bohužel žije daleko a tak vždycky po určité době mě city k němu v podstatě opustí, ale jakmile je příležitost se s ním potkat... Začnu šílet, buší mi srdce a dokážu se soustředit jen na něj. A taky třeba je mi příjemnější být s klukama, protože je ráda svádím, ráda si s nimi povídám. S tím "svým" i objímám a svěřuji se. Tohle všechno už mi nějakou dobu dělá v hlavě opravdový binec a já už bych měla ráda klid. Doufám, že mi dokážeš pomoct. :)
Alena, 14 let.

Aliana Leevi - Re: Sexuální orientace

29. 10. 2015 7:49

Ahoj Alčo,
jsi ve věku, kdy se z dívky měníš v ženu a spoustu věcí si potřebuješ ujasnit. To je normální. Ve tvém věku s podobnými otázkami bojuje hodně lidí, jen se o tom mezi lidmi tolik nemluví. Podle toho, co píšeš bych řekla že jsi určitě na kluky, ale zatím nejsi připravená na vážný vztah. Což je v pořádku. Málokdo je ve 14 letech připraven na vážný vztah. V tomto věku člověk poznává nové lidi, prožívá první lásky, ale ne vážně. Zatím se těmito věcmi jen seznamuješ a i když už třeba máš nějaké zkušenosti, tak je potřeba brát to pozvolna ana nic nespěchat. V dnešní době sice spousta lidí v tohle věku má všechno za sebou, ale to není úplně v pořádku. Některé věci patří až do dospělosti a do manželství. A k těm snům.. sny nepředstavují vždy to, co bychom skutečně chtěli. Pokud se ti zdají takové sny jak říkáš, tak to neznamená, že jsi na holky, ale spíš se v tom odrážejí dvě věci. Na jednu stranu máš ráda svou kamarádku, ale na druhou stranu toužíš po nějakých intimnostech. Jenomže když zrovna nemáš kluka, tak ti v mozku naskočí člověk, který je ti blízký. Sice z lidského pohledu je to divné a když bys to někomu řekla, tak se ti pravděpodobně bude smát, ale lidská duše i mozek jsou velmi složité a nejde vše tak jednoznačně určit. Sny mohou symbolizovat naše přání, ale určitě i obavy nebo vzpomínky třeba z filmů, vyprávění atd. Celkem běžný jev je to, že se člověk dívá na horor a pak se mu o tom zdá. Neznamená to, že by si přál být v takové situaci, ale spíše to, že to mozek zpracovává nebo se toho možná bojí a následně toho se zdají ty sny. A dnešní filmy a média jsou přehlcena různou sexuální tématikou, tak se člověk nemůže divit, že to na něj působí. Pokud tě to bude dál trápit doporučuju snažit se vyhýbat čemukoli, co by na tebe mohlo takto působit. Vím, že je to v dnešní době dost obtížné, ale když bys třeba na týden vůbec nechodila na internet, neřetla noviny, nepouštěla televizi a jen chodila třeba do přírody a učila se do školy atd, tak uvidíš, že člověku se i změní myšlení a sny a budeš mít klid. Snad jsem ti trošku pomohla a přeju krásný den plný radosti a štěstí. :-)

Aneta - Laska

27. 10. 2015 10:28

Jsem silene zamilovana a nevim co mam delat on me nechce

Aliana Leevi - Re: Laska

27. 10. 2015 15:30

Ahoj Anet,
když se zamilujem do někoho, kdo o nás nestojí je to vždy těžké a člověk si nikdy nechce upřímně upřiznat, že nemá šanci. Všude čteš rady typu nechce tě - zapomeň na něj. Což bývá občas ohraná písnička. Já bych ti teď ráda řekla, že máš tři možnosti. 1. jsi pevně odhodlaná na něj zapomenout a podaří se ti to (což bys měla upřímně můj obdiv) 2. Zamiluješ se nějakého jiného kluka (což není tak snadné, když máš v srdci jen jeho) 3. zařídíš to tak, aby se on zamiloval do tebe. Zapracuješ na sobě a staneš se kvůli němu tou nějúžasnější holkou. Kluci koukají na vzhled, tak můžeš zajít ke kadeřníkovi, koupit si nový oblečení a vytvořit si svůj super styl. Může ti s tím pomoct kámoška nebo mamka. Ale to záleží na tobě. Zamysli se nad tím jak moc o toho kluka stojíš a jestli ti ten kluk za to všechno stojí. Ale celkově vzato je to těžké radit, protože netuším v čem to je, že tě nechce. Možná je tato má rada úplně zbytečná. Pokud bys mi chtěla napsat něco víc o sobě a o něm, tak bych možná mohla být konkrétnější v pomoci. Ale obecně vzato. Nikdo ti nebrání být zamilovaná do kluka, který tě nechce, ale záleží na tobě jestli se chceš trápit nebo se soustředit na věci nebo lidi, kteří tě dělají šťastnou. :-) Věřím, že se vše vyřeší a budeš spokojená :-) Přeju hezký den.

Terka - Hezké obrázky

26. 10. 2015 19:13

Máš moc hezké obrázky. Já kreslit neumím a moje nejlepší kámoška umí tak nádherně kreslit že se s ní všichni baví kromě kluků. Naučila by jsi mi taky tak nádherně kreslit jako kreslíš ty???????????
Děkuji když mi odpovíš :-)

Aliana Leevi - Re: Hezké obrázky

27. 10. 2015 15:14

Ahoj Terko,
děkuju moc, jsi velmi milá. Pokud chceš něco umět, je vždy důležité se tomu věnovat. Netvrdím, že umím kreslit dokonale. Taky mám určitě, co vylepšovat. :-) Ale je to tak se vším. Pokud chceš umět zpívat, tak zpívej. Pokud chceš umět tančit, tak tancuj a pokud chceš umět kreslit, tak kresli. Netuším jak kreslíš, ale vždy je důležité nevzdávat se a věnovat se tomu, v čem chceš být dobrá. Začátky jsou vždy těžké, ale je důležité nevzdávat se a pokračovat. Určitě taky nedělej něco, co by tě třeba nebavilo. Jestliže chceš hezky kreslit, tak by tě určitě mělo bavit kreslení a věnovat tomu čas. Můžeš se přihlásit do nějakého kroužku kreslení nebo si napiš k Vánocům o nějakou knížku o kreslení, která ti může pomoct. Spousta lidí kreslí při poslouchání své oblíbené písničky nebo můžeš kreslit podle fotky či obrázku. Když budeš pilně cvičit, tak věřím, že budeš moc dobrá. Měj se moc krásně a užívej života :-)

Caroll - David a Miki

17. 10. 2015 19:04

Mám otázku na kterou moc neznám odpověď. Někdy si myslím že mne má rád a někdy ne a někdy si nemyslím nic. Však posuď sama: Jsem nesmírně zamilovaná do strašně nádherného kluka (aspoň pro mě)Díváme se na sebe. A když jsem něco spletla u tabule tak se několik spolužáků zasmálo, ale on ne. Jednou jsem seděla na proti němu, on se skoro pořád díval do země. Jelikož on má hnědé oči a kluci s hnědýma očima se mi líbí více Minulý týden v úterý jsem šla kolem něho a řekla jsem mu: Pěkný výkres a on se na mne otočil a řekl: Co, jo dík. Pak jak jsem šla kolem něho 
znova tak se naše pohledy zase setkali. Já s ním chodit nechci, ale aspoň kdybych tak tušila jesi se mu líbím a jesi se nedá s pohledů něco vyčíst... Někdy se na mne dívá zamyšleně, ale je tu hrozný problém. Jelikož sedím vedle Davida (jeho kámoše) a dneska mi Lukáš (spolužák) řekl že mne má rád (David) Já jsem se zeptala jak to víš? A Lukáš miřekl že mu to David říkal že mne má rád. Nevim jestli tomu mám věřit. David je milej, pořád mne rozesmívá, dneska se mi dobrovolně zeptal jestli si nechci opsat úkol. Opsala jsem si ho. Pořáde na mne usmívá, půjčuje si někdy něco ode mne. Když jsme byly ve skupince já, David a další dva lidi tak když jsem nedávala pozor tak mi sebral propisku. Když se mi zeptal: Nechybí ti něco? Já jsem se nechápavě podívala a on řekl: Třeba pero? Já jsem se na něho podívala a řekla jsem ať mi to dá a David řekl: Prosím, Madam. A dal mi tu propisku. Já nevím, komu se tedy líbím? David je fajn, někdy je otravnej. Dneska se stala taková věc že on něco uměl a řekl že to nikdo neumí a pak rekl že ať to zkusím a já jsem rekla že to neumím a on mi rekl: hňupe. Ale tak se při tom usmíval, ale já ho beru jako kamaráda když sedíme vedle sebe. A dneska mi zase sebral propisku a já jsem řekla že ať mi ji dá tak on mi ji dal, ale pak jsem se setkala s pohledem toho kluka kterýho mám ráda, díval se na nás... Párkrát jsem s tím Mikuláše mluvila, ale to bylo jen pár slov.

Aliana Leevi - Re: David a Miki

27. 10. 2015 15:05

Ahoj Caroll,
omlouvám se za pozdní odpověď :-)
Podle toho, co píšeš bych usuzovala, že tě má David určitě rád, ale nevím jestli jako kamarádku nebo doufá v něco víc. Miki, kterého máš ráda se možná stydí, ale to taky nemůžeme vědět určitě. Píšeš, že je ti 11 let, což je krásný věk a na hodně věcí máš ještě dost času. Zamilovanost je fajn, ale zatím to nech být, čas vše ukáže. Zatím se s klukama normálně bav jak jsi zvyklá a po nějaké době sama poznáš s kým to má budoucnost a s kým ne. Zatím se tím nemusíš trápit :-) užívej život a měj se moc hezky :-)

Caroll - David a Miki

17. 10. 2015 19:24

Jo a jemi 11 let =)

Amanda - jsem tlustá

27. 9. 2015 8:00

Jsem hrozně tlustá vážím 50 kg a měřím tak 153 cm...

Aliana Leevi - Re: jsem tlustá

28. 9. 2015 15:34

Ahoj Amando :-)
Samozřejmě tě neznám, ale podle toho, co píšeš tak tlustá nejsi. Spíše by mě zajímalo jak jsi na to přišla.. Řekl ti to někdo nebo se porovnáváš s někým jiným? Pokud ti někdo řekne že jsi tlustá, tak to většinou nemyslí vážně a buď tě škádlí a to z toho důvodu, že dívky zvláště v dospívajícím věku jsou na to obzvlášť citlivé a nebo tě ten člověk chtěl prostě jen urazit aniž by měl důvod. Pokud je tím důvodem to, že se srovnáváš s modelkami a herečkami z časopisů. tak na to rychle zapoměň. Jejich fotografie jsou mnohokrát upravované a málokterá herečka vypadá stejně jako na obrázku. Podle mě by bylo dobré zajít si k dokrorce a poradit se jestli máš skutečně nadváhu nebo ne. Při těch číslech, které uvádíš bych si tipla, že ti řekne, že máš normální váhu. Samozřejmě je důležité vzít také v úvahu to, že nikdo neváží stále stejně. Každému se občas staně že třeba po nějaké oslavě přibere nějaké to kilo a naopak jindy něco shodí. Určitě nikdy není na škodu trošku sportovat a zdravě jíst. Ale pozor. Nic se nesmí přehánět. Stačí třeba chodit s kamarádkou na procházky nebo do bazénu a nebo si dát občas k snídani ovoce. Taky je důležité mít ráda své tělo a snažit se být v pohodě. Celkem ráda bych přišla na to přoč si myslíš, že jsi tlustá a následně upřesnila rady. Tak jestli chceš můžeš mi napsat ještě sem nebo na e-mail info@alianaleevi.com, kde to návštěvníci webu neuvidí. Přeji krásný den :-)

Amanda - Re: Re: jsem tlustá

30. 9. 2015 19:46

No, nikdo mi neřekl že jsem tlustá ani že mám nadváhu, ale já se v tím tak vidím když se porovnám s pár spolužačkama.

Aliana Leevi - Re: Re: Re: jsem tlustá

9. 10. 2015 9:49

Ahoj Amando,
omlouvám se za pozdní odpověď.
Každý člověk je jiný a záleží na genetických dispozicích, stavbě kostry, atd. To jestli máš nadváhu skutečně nelze tak jednoznačně určit. Pokud tě to skutečně trápí, tak zajdi za svou doktorkou aby zhodnotila tvůj stav. Je možné, že máš nadváhu, ale je také možné, že si to namlouváš a tvá postava je normální. Jen podle váhy, výšky a věku nelze vše na 100% určit. Ale pokud ty sama máš ten pocit, můžeš začít trošku sportovat a jíst zdravě. Ale vždy měj na paměti, že to s ničím nesmíš přehánět. Stačí když třeba 2x - 3x týdně půjdeš s rodiči nebo kamarádkou na procházku nebo se můžeš přihlásit na aerobik atd. Také si můžeš najít na internetu BMI kalkulačku, kde zjistíš, že tvá váha je v normě :-) Měj se hezky

mAJA - Re: jsem tlustá

1. 10. 2015 18:34

Ahoj a kolik ti je?

Amanda - Re: Re: jsem tlustá

1. 10. 2015 20:08

11

TERKA - Jak si najít kluka?

16. 8. 2015 20:42

Ahoj Aliano: Jak si mám najít kluka? Jak se mám k němu chovat? Co mu mám říkat aby jsem se mu líbila? Děkuji když mi odpovíš.