Jdi na obsah Jdi na menu

Poradna

 Ahojky! 

Vzhledem k tomu, že mi poslední dobou píšete a ptáte se mě na problémy, většinou s láskou, tak jsem se rozhodla založit poradnu. Ptejte se na cokoli... lásku, přátelství, školu, práci, vztahy, jakékoli osobní problémy. Nikoho nesoudím a myslím, že žádný problém není bezvýznamný. Pokud chceš, tak napiš...

✎ Piš sem do komentářů nebo pokud nechceš aby to bylo zde na webu tak piš na email: info@alianaleevi.com

 

Ráda všem poradím jak jen nejlépe budu umět :-)

 

Díky za návštěvnost a mějte se krásně

Aliana

 

Pokud chceš o svém problému mluvit online s ostatními návštěvníky, tak zkus    CHAT  

 

 

Komentáře :-)

Přidat komentář

Přehled komentářů

Aliana Leevi - Re: Nejlepší kamarádka?

23. 8. 2015 19:29

Ahoj Lucinko,
omlouvám se že píšu až teď...
tvůj dotaz sem určitě patří a já ti děkuji za důvěru. To co píšeš je opravdu špatné a takhle by se kamarádka chovat neměla. Možná by bylo fajn zjistit důvod proč se tak chová. Byla taková vždy nebo se někdy dříve chovala lépe? Je možné, že jí třeba o tobě někdo něco řekl co není pravda a ona tomu uvěřila? Nebo tě nebere vážně a jen tě využívá? Jestliže ti ta tvoje kamarádka řekne něco ve smyslu, že jsi nikdo, tak má možná sama malé sebevědomí a snaží se to kompenzovat tím, že bude někoho urážet. Možná si vybrala tebe, protože si zvykla, že se neumíš bránit. Jenomže to je od ní dost ošklivé. Úplně ti rozumím, že se s ní nechceš bavit a máš strach až nastane zase škola. Jestli umí krásně zpívat, tak to je dobře, ale nedává jí to žádné právo urážet ostatní. Podle mě by bylo fajn promluvit si s ní o tom všem někdy o samotě. Ale je to těžké tak jednoznačně určit. Sama uvidíš jestli se s ní dá normálně bavit a jestli by tě byla ochotná vyslechnout. Je zde celkem i možné, že třeba ona sama ti něco závidí. Mohlo by to být něco, co ona sama nemá. Bylo by vážně super, kdyby jste si mohly třeba popovídat někdy o samotě a vyříkat si vše. Pokud to nepůjde i když pro to uděláš vše, tak se s ní nebav. Nemá cenu bavit se s někým, kdo ti jen ubližuje. Moc bych vám přála, aby se to vyřešilo a byly jste zase opravdové kamarádky a byla by ve vašem kamarádství upřímnost a důvěra. Jinak přeju mnoho štěstí do deváté třídy a ať je to nejlepší rok tvého života :-)

Lucka z KRUŠNÝCH HOR - Re: Re: Nejlepší kamarádka?

20. 9. 2015 13:21

Dobrý den.
Já se také moc omlouvám, že píšu až teď! Ona se dříve chovala jinak. Byla strašně laskavá, milá a upřímná. Byla jsem ráda, že to štěstí padlo na mě. Ale změnilo se to.
To, že by někdo o mě řekl, že jí pomlouvám už se stalo, ale vyjasnily jsme si to. Mám pocit, že mě vnímá jen jako kámošku na kecání o přestávkách ve škole. My spolu vlastně strašně soutěžíme. Obě dvě soutěžíme v takovém plaveckém kurzu a ono jí dostalo, že jsem vyhrála. MÁTE ´pravdu neumím se před ní bránit, ale vyštvat se nenechám. Máme jet také v říjnu do zahraničí, ale mě se nechce, mám strach, že by to dopadlo hůř. Ano, neměla by urážet ostatní tím, že umí krásně zpívat. Já vím, že NIKDO opravdu nejsem a ona se mi omluvila. Tak jsem si s ní promluvila a dopadlo to dobře. Sice nemám dobrý pocit, ale pochopila to. Svěřila se, že ji totiž mrzelo to jak jsem vyhrála to plavání. Řekla, že se bude snažit, a pořád se mnou chodí ven. Je to o hodně lepší a to jen díky vám!!! Poradila jste mi abych si s ní promluvila a ona vše pochopila, sice v tom trochu plaveme, ale lepší se to! Říkala, že kvůli mě zruší oslavu svých patnáctých narozenin a pozve jen mě :))) Strašně Vám děkuji a posílám obrovské DÍKY <3 <3 <3
Krásný zbytek dne

Simona - Jak sbalit kluka

13. 9. 2015 15:16

Ahoj jak mám sbalit kluka

Karolína - Proč se má kamarádka chová divně???

25. 8. 2015 18:26

Chci se zeptat jestli je normální že si moje kamarádka předctavuje přátelství asi jako vztah a pořád na něm chce něco měnit a zlepšovat. A mě to začíná celkem lézt na mozek ,protože se se mnou někdy baví ne jako s kamarádkou ale jako kdybych měla být její manžel a vždy když příjde tak začne probírat jiné přátelství a porovnává je s naším.

Aliana Leevi - Re: Proč se má kamarádka chová divně???

28. 8. 2015 12:03

Ahoj Kájo,
Neím jestli to má úplně nějakou souvislost, ale Nataša sem psala tentýž problém z druhého pohledu. Možná to berete jako vtip, ale OK, pokusím se odpovědět pro případ, že to myslíte vážně :)
Chápu, že ti to vadí, ale možná by bylo fajn, zjistit, co kamarádku k tomu vede a proč vůbec má potřebu tohle dělat. Možná si není jistá vaším přátelstvím a chce jen naznačit, že jiné kamarádství ji připadají lepší, pevnější atd. Každopádně každé kamarádství je jiné a neexistuje nějaká šablona podle čeho by se měly kamarádky chovat. Vysvětli kamarádce svůj pohled na tu věc a snaž se ji i pochopit. Je možné že budete mít na něco rozdílné názory, ale je potřeba si to vyříkat a pochopit názor jedna druhé. Vyvarujte se urážek a obviňování. to nic neřeší. Jestli chcete napište si na papír následující otázky. Co očekávám od našeho přátelství? Co bych na našem přátelství změnila? Proč si myslím, že se takhle kamarádka chová? atd. Každá si na to odpovězte na svůj papír a pak to dejte druhé přečíst. Možná vám to pomůže pochopit jedna druhou. Ano je pravda, že kamarádství není manželství, ale je to taky vztah dvou lidí. Sice jiný, ale taky je potřeba se vzájemně respektovat. Snad jsem vám pomohla a pokud to měl být jako vtip, tak doufám, že vás to, alespoň rozesmálo :-) přeju hezký den :-)

Karolína - Re: Re: Proč se má kamarádka chová divně???

28. 8. 2015 23:01

Nn nebyl to vtip a moc děkuju za odpověď

Lucie - Přátelství

24. 8. 2015 17:44

Chci se jen zeptat co dělat když mě kámoška urazila

Aliana Leevi - Re: Přátelství

24. 8. 2015 18:28

Ahoj Lucko,
jestliže tě kámoška urazila, tak si s ní o tom promluv nejlépe o samotě a vysvětli jí jak to cítíš. Možná tě urazila neúmyslně a když jí to vysvětlíš, tak si to uvědomí. Pokud je to kámoška, tak tě jistě ráda vyslechne. Měj se hezky a snad se vše brzy vyřeší. :-)

Lucie - Re: Re: Přátelství

25. 8. 2015 18:37

No ona se mě za to směje

Aliana Leevi - Re: Re: Re: Přátelství

28. 8. 2015 11:47

Ahoj Lucko,
jestliže se ti za to směje, tak je na tobě zvážit, jestli ti stojí za to mít takovou kamarádku :)

Nataša - Kámoška

25. 8. 2015 18:30

Chci se jen zeptat co dělat když si o mně kámoška myslí že s ní mluvím jako z manželem a to mně štve že se furt směje se našemu kamarádství že je že je to ptákovina to co jí říkám a taky mi vadí že spolu chodíme málo ven a tak tak co mám dělat

Aliana Leevi - Re: Kámoška

28. 8. 2015 9:35

Ahoj Naty,
celkem by mě zajímalo jak k tomu kamarádka došla. Ty sama si uvědomuješ, že bys s ní takto mluvila? Jestli ne, tak se jí zeptej na nějaký příklad situace, kdy jsi tak mluvila. Možná si ona sama na nic nevzpomene a možná, že ano a ty sis to třeba neuvědomila. Nebo je třeba možné, že si z tebe dělá kamarádka legraci :-) A k tomu, že s tebou chodí málo ven... Možná má hodně povinností a málo času. A možná ne. Jestli tě to trápí, tak to zjisti, co za tím vězí. Promluv si s ní o tom :-) Přeji ti, aby se vše vyřešilo a měj se krásně :-)

LUCKA z Krušných Hor - nejlepší kamarádka?

16. 8. 2015 12:46

Dobrý den,
nejsem si tak úplně jistá jestli to sem patří... Ale mám nejlepší kamarádku. Ale já ji nenávidím, protože mě pomlouvá přes svoji druhou kamarádku, která se se mnou kvůli tomu nebaví. Samozřejmě vždycky když mi volá dělá jakoby nic. Má schopnost skvěle lhát a manipulovat s lidmi. Tolikrát mi lhala, i svým rodičům o mých známkách ve škole... Co myslíte kolik nejlepších kamarádek má. Mluví o nich přede mnou a říká, jaké jsou skvělé, ale to by říkat neměla. Teď jsou prázdniny a ona mi zavolala jenom 2 krát. Což nesmím říct o své kamarádce Žanetě, ta mi na rozdíl od ní volá.

Umí nádherně zpívat a když se pohádáme říká mi, že jsem nikdo... Já už nevím, co mám dělat. Nevím co jí mám říkat do telefonu. Ani nevím o čem se máme bavit, jestli si máme vůbec co říct. Prostě se netěším až začne nový školní rok a já nevím, zda si s ní mám v devítce sednout po tom všem. Nevím jak se chovat :/ Poradíte mi, jak co a jak mám udělat?
Děkuju moc :)
Lucka z Krušných Hor

Kamča - jsem zamilovana

28. 7. 2015 20:42

Prosim pomozte mi myslite ze se mnou chce chodit??...chodime spolu do tridy a hoodne se bavime porad se na me kouka a smeje se na me ..porad se necemu chychtame ale jednou kdyz jsem mela fakt blbou naladu zastal se me a tak krasne :o ..jednou jsem nasla ve skrince papirek a na nem bylo napsano "miluju te Kamilko" a jeho podpis ale nwm bestli to psal opravdu on :/ ...muzete mi poslat vas nazor? prosim

Aliana Leevi - Re: jsem zamilovana

30. 7. 2015 10:35

Ahoj Kamčo,
podle toho co píšeš, tě má opravdu rád, minimálně jako kamarádku. Což je určitě dobrý začátek. Jestli je za tím i něco víc lze těžko posoudit. Každopádně teď je to na dobré cestě. Jestli psal on ten dopis je vcelku těžké určit. Mohl to být on nebo si třeba někdo všiml, že si spolu rozumíte a mohl to brát jako vtip. Můžeš zkusit porovnat písmo na vzkazu s jeho písmem jak píše v sešitě do školy. Nebo pokud jsi odvážnější, tak mu ten vzkaz ukaž a řekni že ti to přišlo do skří%nky a nevíš, co si o tom máš myslet nebo že to asi byl vtip... A uvidíš jak se zachová. Ovšem je zde riziko, že pokud to opravdu psal on a neví jistě jestli i ty to cítíš stejně, že se bude bát to přiznat... Možná by bylo fajn, kdyby ses ho zeptala jestli se třeba nechce jít někdy projít nebo do kina. To už je napůl rande což by ukázalo jestli chce s tebou být v podstatě o samotě nebo ne. Snaž se něco udělat, ale s rozvahou. Držím palce ať vše dobře dopadne. Pak klidně můžeš napsat, jestli budeš chtít, jak to dopadlo. Měj se krásně :-) papa

Kamča - Re: Re: jsem zamilovana

30. 7. 2015 15:33

Dekuju mooc za radu :) ... s tim dopisem jsme pismo srovnavali a uplne sedelo ale kamosky se ho na to ptali a rekl ze ne ale asi pred tremi roky tohle udelal taky jedny holce a taky tvrdil ze to on nepsal ale nakonec se zjistilo ze jo :/ ...a ted naposledy delal jeden plan na jednu holku protoze se ji chtel zbavit tak mi rekl jestli mi nevadi kdyby ji rekl ze se mnou jakoze chodi a kdyz mi pak psali ostatni kamosky tak chtel abych jim rekla ze spolu chodime .

Aliana Leevi - Re: Re: Re: jsem zamilovana

30. 7. 2015 20:48

Ahoj Kamčo,
jsem moc ráda, jestli to to nějak pomohlo a že jsi znovu napsala :) Jak píšeš že už jednou zapíral své vyznání lásky, tak bych řekla, že ten kluk je celkem stydlivý a možná potřebuje trošku více jistoty v tom, že i ty to cítíš stejně :-) No uvidíš sama, dělej to jak to sama cítíš, ale podle mě by určitě nevadilo, kdybys ho třeba za něco pochválila. Mělo by to být ale upřímné. Vyber jednu věc, co se ti na něm líbí a řekni mu to. Např. že má hezké tričko, účes nebo je vtipný... Sama jistě víš, co máš na něm ráda. :-) Podle toho co píšeš, by vám to mohlo vyjít. Ale zatím na nic nespěchej, uvidíš podle situace :-) Držím vám, palce ;)

Gabca - Puberta (13let)

17. 7. 2015 22:20

Ahoj,vím ze to sem asi nepatří ale chci se te na něco zeptat.dneska jsem šla k babičce (která bydlí v paneláků) ji donést nějaký věci no a já na ni zazvonila ale než mi otevřela dveře tak ( za timi dveřmi byly dva kluci) (asi tak 15-16 let) mi jeden z nich otevřel a usmal se na me, a ten druhej kterej sedel na schodech a řekl mi ahoj a taky se na me usmal. No a problem v tom ze jsem se do nich zamilovala. Já vim neznám je nic o nich nevím ale prostě nikde jsem četla ze to je v pubertě a když mám menstruaci normální. A chtěla jsem se zeptat jestli to je pravda a co si o tom myslis :)
Tvůj názor by me vážně zajímal :) Ahoj :)

Aliana Leevi - Re: Puberta (13let)

21. 7. 2015 15:38

Ahojky Gabčo,
tvůj dotaz sem určitě patří :-) To, že se zamiluješ do cizích kluků je normální. Stát se to může komukoli. Je tedy pravda, že v pubertě se to stává častěji a to hlavně z toho důvodu, že člověk prochází změnami jak po fyzické, tak po psychické stránce. Právě hledáš sama sebe a s tím souvisí samozřejmě i partnerské vztahy. Pak když se ti stane že potkáš dva pěkné kluky, tak se můžeš lehce zamilovat. Avšak neboj se, tyto pocity stejně rychle po čase i zmizí. Za život potkáš ještě mnoho kluků a mnohokrát se zamiluješ, ale až čas ukáže, s kým to bude na vážnější vztah. Nemusíš se tím vůbec trápit :-) Užívej života a raduj se z každého dne :-) Měj se hezky a ať se daří :-)

Aneta - kluk co se mi líbí

6. 7. 2015 22:21

Ahoj líbí se mi jeden kluk ale má holku. Ten kluk co se mi líbí se po mně kouká a navíc si mně nechce přidat do přátel na facebooku i
když se známe osobně žádost jsem poslala několikrát a on i pořád zamítá mně se to zdá nápadné. děkuji za radu. Ráda bych zjistila jestli se mu líbím a zda mám u něho šanci