Jdi na obsah Jdi na menu

Poradna

 Ahojky! 

Vzhledem k tomu, že mi poslední dobou píšete a ptáte se mě na problémy, většinou s láskou, tak jsem se rozhodla založit poradnu. Ptejte se na cokoli... lásku, přátelství, školu, práci, vztahy, jakékoli osobní problémy. Nikoho nesoudím a myslím, že žádný problém není bezvýznamný. Pokud chceš, tak napiš...

✎ Piš sem do komentářů nebo pokud nechceš aby to bylo zde na webu tak piš na email: info@alianaleevi.com

 

Ráda všem poradím jak jen nejlépe budu umět :-)

 

Díky za návštěvnost a mějte se krásně

Aliana

 

Pokud chceš o svém problému mluvit online s ostatními návštěvníky, tak zkus    CHAT  

 

 

Komentáře :-)

Přidat komentář

Přehled komentářů

Aliana Leevi - Re: kluk co se mi líbí

8. 7. 2015 12:13

Ahoj Aneto,
mrzí mě to, ale podle mě o tebe nemá zájem. Když má holku a nechce s tebou komunikovat. Chápu, že to možná vypadá romanticky a ve filmu by to třeba mohla být velká láska, ale tohle si myslím, že tak není. Pokus se na něj zapomenout a najdi si jiného kluka. Určitě budeš mít štěstí a brzy najdeš nějakého moc fajn kluka. Jen musíš hledat :-) přeji mnoho štěstí a radosti do života a dodatečně se omlouvám za pozdní odpověď :-)

Lucka - Kluk

1. 7. 2015 19:25

Ahoj, líbí se mi jeden kluk, ale nevím jestli se mu líbím také.
Když jsem šla s třemi mými kamarádkami na hřiště tak jedna z nich si pozvala ještě kámoše a mě se zalíbil.
Pořád po mě koukal a vyptával se mě jak se jmenuju a jaké mám příjmení atd. Začal se potom ze všech nás třech bavit nejvíc se mnou a jeho kámoškou, která si ho pozvala. Taky se pořád na mě usmíval a schválně byl pořád předemnou. Zítra jsme si všichni dali venku znovu sraz, ale nevím jak se mám zachovat. Díky za odpověď.

Aliana Leevi - Re: Kluk

1. 7. 2015 23:20

Ahoj Lucko,
podle mě by bylo nejlepší chovat se k němu úplně normálně a brát to v pohodě. Je to určitě těžší, když se ti líbí, ale snaž se ho brát jako kámoše a časem se uvidí co bude. Je možně, že se mu líbíš a chce na tebe nějak zapůsobit. Nicméně se tím nenech moc ovlivnit a snaž se mít své chování pod kontrolou. Tím nechci říct, že se musíš chovat jako robot, ale důležitá je vyrovnanost pocitů. Užívej léta a svojí zamilovanosti a zároveň se chovej rozumně. Nesnaž se nic uspěchat a ber to jak to je. Čas ukáže jak to bude. Přeji mnoho štěstí a radosti do dalších letních dní.. :-)

Eliška - Kluk

21. 6. 2015 18:36

Ahojky,jeden kluk mě nechce,ale já jeho chci. Co mám udělat??

Aliana Leevi - Re: Kluk

25. 6. 2015 19:19

Ahoj Eliško,
to mě mrzí, ale když kluk, kterého máš ráda necítí to samé, tak ho nech být. Nejprve se ujisti, jestli tě skutečně nechce, nebo jestli si to jen namlouváš. Samozřejmě netuším jaký vztah spolu máte, jak moc se spolu bavíte a jak dlouho se znáte. Ale k utvoření vztahu ať už jakéhokoli to chce čas. Pokud to jde, tak se s ním snaž bavit a být s ním nejprve kamarádka a pak po čase uvidíš co bude dál. Pokud se s tebou nechce bavit, tak ho nech být a nevnucuj se. Sama sebe se zeptej jestli to má smysl nebo ne :) a na nic nespěchej. Kdyby to nevyšlo, tak nebuď smutná, na světě je spoustu kluků.. Měj se hezky a snad se vše dobře vyřeší. :-)

Káťa - kluk :/

20. 5. 2015 17:17

Ahoj nedávno jsem ti psala jak mi porad můj bývalý nadává. Ale něco se změnilo porad se me všímá a kamoska ho pristihla akorát když na me koukal. I já ho viděla jak na me kouká. Ale jeden kluk mi říkal ze me miluje ale já tomu nevěřím protože ma holku (teda aspoň myslím,totiž on daval na instagram fotku jak se tam znakou líbá) druha kamoska říkala ze me nemůže zpustit z oči a já fakt nevím co si o tom všem mám myslet :/ chtěla jsem se te zeptat co si o tom myslis? :-)

Aliana Leevi - Re: kluk :/

20. 5. 2015 19:18

Ahoj Káťo,
podle mě o ten kluk jak ti řekl, že tě miluje nemyslel vážně a rád si jen hraje s holkama. Protože pokud by tě opravdu miloval, tak by některé věci, jak sama víš nedělal. A ohledně toho bývalého. je to složité, ale pokud ti nadával tak to asi nemá v hlavě úplně srovnané a sám asi neví co chce. Nenech si od nikoho nadávat a už vůbec ne od svého kluka. Sama víš jak ses cítila když jsi byla s ním, tak to je na tvém uvážení pokud by jste se měli dát znovu dohromady. No uvidíš sama jak to bude pokračovat. Přeji hodně štěstí a měj se krásně :-)

Prostě já - Ach, ty věkové rozdíly.

11. 5. 2015 17:10

Ahoj.
Mám jeden problém a nějak se mi ho nedaří rozřešit. Začala jsem chodit do nového kroužku a tam jsem si našla hodně kamarádů. Včetně mé dnes nejlepší kamarádky a přes tu jsem se pak začala bavit s NÍM. S klukem, se kterým (jak říká dotyčná kamarádka) jsme jako dvojčata. Používáme stejné hlášky, posloucháme podobné ne-li stejné skupiny a dobře si rozumíme. Je to v podstatě první kluk, se kterým se pořádně bavím. A skoro pořád mi říká, že jsem hrozně hezká, sympatická a fajn. Jsou tu ale 3 problémy.
1. Asi jsem se do něj zamilovala po tom, co se mi o něm zdál jeden sen.
2. Ta kamarádka s ním byla na táboře a co mi vykládala, tak to vypadalo, že se s ní rozumí víc než se mnou. Neskutečně mě to bolelo, když říkala jak si to tam užívali.
3. A konečně hlavní problém. Je o 7 let starší!!!
Tak co myslíš, má vůbec cenu se o něco pokoušet? (Já - 12, tudíž jemu je 19)

Aliana Leevi - Re: Ach, ty věkové rozdíly.

17. 5. 2015 23:14

Ahojky,
chápu, že je super, když najdeš kluka se kterým si tak rozumíš a že pak zabolí, co řekla kamarádka. Je to vcelku těžké posoudit, jak to ten kluk bere. Věk by nemusel být takový problém, ale pokud bys byla o něco straší, třeba až tobě bude 17 a jemu 24, tak to bude ideálnější. Jsi ještě dost mladá a kluci v 19 obvykle uvažují jinak než holka ve 12 zvládá (neber to prosím nějak špatně). Ale samozřejmě každý je jiný a nejde tvrdit že každý člověk se dá posuzovat pouze podle věku. Znám lidi, kteří mají třeba ve 13 více rozumu než někdo ve 30. Ale dejme tomu, že jsi inteligentní mladá slečna a rozumíš si s ním. To je jedna věc, jenomže zase musíš vzít v potaz fakt, že kluk v 19 bude zřejmě očekávat od vztahu něco jiného než ve 12. Vztahy lidí ve 12 bývají ještě takové dětské a to je podle mě v pořádku. Spíš by mi přišlo nenormální, kdyby měli lidi ve 12 přistupovat ke vztahu jako dospělí se vším, co k tomu patří. Netvrdím, že se to neděje, ale není to správné a rozumné. Ve 12 je člověk ještě napůl dítětem a všechno chce čas. Také je jasné, že ne všichni kluci v 19 jsou stejní, ale 90% ano... Je to na tvém zvážení, co chceš podnikat dále, ale podle mě by bylo fajn být s ním zatím jen kamarádka a časem se ukáže jak to bude pokračovat. Určitě to není na škodu a váš vztah se jen prohloubí a později jestli spolu budete ctít chodit, tak budeš vědět, že on je ten pravý a nebylo to jen nějaké pobláznění. Přeji hodně štěstí a radosti do dalších dní. :)

Jméno ani tvář nejsou důležité ;) - Miluju spolužáka

5. 5. 2015 19:01

Ahoj,
líbí se mi můj spolužák a hodně si povídáme.Když se ho kamarádka ptala jestli mě miluje řekl, že ne.
Ale mám pocit, že jo můžete mi poradit??? Strašně se mi líbí a nevím co mám dělat . :/ :)

Aliana Leevi - Re: Miluju spolužáka

17. 5. 2015 22:56

Ahojky,
jestli si hodně povídáte, tak tě má určitě rád alespoň jako kamarádku, co k tobě cítí netuším, ale časem se ukáže, co z toho bude, ale neposílej kamarádku. Kluci to nemají obvykle moc rádi. Jestli je to láska nebo ne, to poznáš po čase sama. Nepokaz si to tím, že budeš posílat kamarádku na výzvědy. Jinak přeji hodně štěstí a snad to dáte spolu dohromady. Sice nikdy nevíš jak to je, ale naděje je vždy :-) Měj se krásně.

Eliška Štěpařová - Kluci:-)

10. 4. 2015 18:49

Ahojky,

Jsem strašně zamilovaná do jednoho kluka. Naposled jsem se s ním viděla 23.3.2015 a hrozně se mi líbí a možná v červnu s ním budu chodit. Co mám dělat??? Předem díky za odpověď:-)

Aliana Leevi - Re: Kluci:-)

10. 4. 2015 19:27

Ahoj Eliško,
omlouvám se, ale nějak jsem moc nepochopila, s čím bys ráda poradila, když sama píšeš, že s ním asi budeš chodit. Můžeš prosím upřesnit svůj dotaz? Díky :-)

Any - kámoš?

9. 4. 2015 18:44

Ahoj,
líbí se mi jeden kluk a zdá se, že se i já líbím jemu, pořád se mnou flirtuje, byli jsme párkrát venku a různě mě hladí po ruce, noze atd., když se bavím s jiným klukem, tak většinou přijde a začne do mě šťouchat a upozorňovat na sebe...
známe se už nějakou dobu a zatím je to pořád u těchto menších projevů, když jsem poprosila kamarádku, aby se ho na mě zeptala, odpověděl jí, že jsem fajn kamarádka :(.
Já sama jsem spíše ze starší školy, takže dávám přednost, když se kluk zeptá holky, jestli s ním bude chodit, jenže brzo půjdu na střední a on taky a bojím se, že budu litovat, že jsem se ho nezeptala, zda-li se mnou bude chodit. Zároveň se bojím, že kdyby to nevyšlo, tak ho ztratím, jako kamaráda a nebude už chtít mít se mnou cokoliv společného...
Co mám dělat? Myslíš, že se mu líbím?? Předem děkuji za odpověď :D
Any

Aliana Leevi - Re: kámoš?

9. 4. 2015 19:20

Ahoj Any,
ach ti kluci, vypadá to nadějně a pak nic. Podle toho co píšeš si myslím, že se mu opravdu líbíš, jenom zatím není připravený na vážný vztah. Je možné, že o vás dvou také přemýšlí, ale neví, co si má myslet. Posílat kamarádku není zrovna ideální, i když chápu, že to je pohodlnější a člověk se vyhne osobní případné negativní odpovědi. Zase však je pravda, že možná se mu líbíš, ale nechce to řešit s tvojí kamarádkou. Je to věc mezi vámi dvěma a i když jsi to určitě tak nemyslela, tak to mohl brát jako nějakou legraci nebo něco podobného. To, že jsi, jak sama píšeš, ze staré školy, to ti schvaluju. Ono není moc dobré, když holka uhání kluka. Bylo to tak před 100 lety a je tomu i teď stejně. Kluci jsou bojovníci, to je pro ně přirozené a potřebují mít pocit že si holku nějak vybojovali nebo něčím získali oni sami. Když se jim holka naservíruje jak na stříbrném podnose, tak ztrácí zájem. Je to jako s věcmi. Také si budeš vážit více toho co tě stálo peníze, úsilí než něco, co dostaneš zdarma. Sice to zní divně přirovnávat dívky a ženy k věcem, ale je to stejný princip. Potřebuješ vymyslet způsob jak to udělat, aby to, že spolu budete chodit napadlo jeho. To nevadí, že ty o tom přemýšlíš už dlouho. Nech ho, aby si to myslel, protože pak bude vědět, že když spolu chodíte, tak on je ten odvážný a silný muž a vlastně spolu chodíte, protože on to chtěl. Jenomže to je právě ta nejtěžší otázka, jak to udělat... Možná můžeš zkusit být pro něho vzácnější. Domluv si s ním schůzku a den předtím jí odřekni s tím, že máš moc práce. Neodepisuj mu dlouho na zprávy atd. Najednou mu docvakne, že se něco děje a že by se měj snažit, pokud si tě chce udržet. Tato technika je osvědčená a u mnoha párů zafungovala. Je sice pravda, že vy zatím nejste pár, ale možná by neškodilo to zkusit. Samozřejmě ho nesmíš ignorovat úplně. Nech mu vždy malou naději. Nemusíš se bát odchodu na střední, pokud spolu máte být, tak se nějaká příležitost vždy najde. ;) Tak ti přeju, aby se ten kluk konečně rozhoupal a aby vám to spolu vyšlo. Přeji hezký den a měj se krásně.

Any - Re: Re: kámoš?

10. 4. 2015 18:37

Ahoj,
moc ti děkuji, zkusím to, cos mi poradila. Doufám, že se rozhoupe, to je poprvé, co takhle řeším kluka a nevím, co si počít. Většina kluků, které jsem měla, se mě zeptala přímo nebo mi aspoň napsala vzkaz...
Pěkný večer :D

Saša - Jsem lesba?

27. 3. 2015 10:24

Ahoj, poslední dobou mě pátrání po mé orientaci silně trápí. Mám takové období. Období, kdy vím jistě, že jsem na kluky a neřešila to. Pak mám období, kdy si říkám, že jsem určitě lesba a neustále se kontroluju. Často v tom období brečím. Vzrušují mě totiž holky, ale líbí se mi kluci, ale jenom od pasu nahoru. Tam dole mi to u kluků připadá divný. Taky jsem se zamilovala vždycky jen do kluka. Když třeba potkávám nějakou hezkou holku tak mě nepřitahuje, spíš jí závidím. Vztah s holkou mi vůbec nepřipadá romantický, spíš trapný. A s klukem si to všechno představit umím. Neděsí mě to, že by se mi líbily holky, ale to, že by se mi nelíbili kluci. Myslíš, že jsem lesba?
Saša (13)

Aliana Leevi - Re: Jsem lesba?

27. 3. 2015 14:20

Ahoj Sašo,
chápu, že se cítíš zmatená, ale nemyslím si, že bys měla mít důvod k obavám. Jsi ještě dost mladá a spoustu věcí ještě potřebuješ ve svém životě srovnat a promyslet. Lidi mají různé pocity, ale z toho se ještě nedá nic posuzovat. Ano, někdy naše pocity mohou něco znamenat, ale častokrát je to jen směs čehosi prapodivného, nepopsatelného. Na lidi působí hodně vlivů jako je například televize, internet, okolí atd. a to nás do jisté míry ovlivňuje. Pokud se cítíš opravdu hodně zmatená, doporučuji nesledovat v televizi některé seriály a filmy, které se mohou tvářit zcela neškodně, ale pokud ještě nemáš sama v sobě vše vyřešené, tak by tě to akorát zbytečně mátlo. Z toho co píšeš si nemyslím, že by jsi měla být lesba, pouze některé dívky, ženy obdivuješ nebo uznáváš. Na tom není nic špatného. Spoustu dívek má oblíbenou zpěvačku. Je to z toho důvodu, že hlavně v mladém věku se utváří názory a pohled na svět a pokud máš třeba oblíbenou zpěvačku, herečku, tak tě může inspirovat třeba ve stylu oblékání, v názorech nebo ve výběru povolání. Je toho opravdu hodně. Může se ti líbit jak nějaký člověk vypadá. Řekneš si třeba, že má hezký účes, obličej, atd, ale ještě to neznamená nějakou zamilovanost. Je to pouze hodnocení okolí. Líbit se člověku může cokoli třeba stůl, kniha, pes... I když je v dnešní době v některých oblastech moderní být lesba, tak si nemyslím, že by to bylo správné. Ano, samozřejmě někdo za to nemůže ať se snaží sebevíc to změnit, ale člověk by se nikdy neměl nechat zmanipulovat okolím nebo být lesbou proto, že nesnáší kluky. Vím, že to není tvůj případ, byla to jen taková poznámka. Také chápu, že se ti kluci líbí, ale při pomyšlení na nějaké intimnosti se cítíš divně. To je zcela v pořádku a rozhodně ani nikam nespěchej. Jsi ještě velmi mladá a zatím doporučuju se s klukama třeba jen bavit, chodit spolu za ruce a to zatím stačí. Časem se to změní a až budeš starší a zralejší, tak vše příjde samo... Nic se nesnaž uspěchat, vše má svůj čas a tvoje pocity jsou ke tvému věku zcela normální. Navíc i z hlediska lékařského dívka ve třinácti není připravena na nějaké větší intimnosti s kluky. Příroda to tak zařídila, že vše má svůj čas. Snad jsem ti pomohla. Přeji hezký den a pokud budeš mít nějaké dotazy, tak zase napiš. Měj se hezky a ať se ti v životě daří :-)

Saša - Re: Re: Jsem lesba?

28. 3. 2015 10:39

děkuji moc Ali, jestli ti tak tedy můžu říkat. :D Ráda se na tebe zase někdy obrátím, jsi mojí velkou inspirací a pomocnicí. :)

Aliana Leevi - Re: Re: Re: Jsem lesba?

28. 3. 2015 15:39

Ahoj Sašo, určitě můžeš a děkuji za důvěru.