Jdi na obsah Jdi na menu

Poradna

 Ahojky! 

Vzhledem k tomu, že mi poslední dobou píšete a ptáte se mě na problémy, většinou s láskou, tak jsem se rozhodla založit poradnu. Ptejte se na cokoli... lásku, přátelství, školu, práci, vztahy, jakékoli osobní problémy. Nikoho nesoudím a myslím, že žádný problém není bezvýznamný. Pokud chceš, tak napiš...

✎ Piš sem do komentářů nebo pokud nechceš aby to bylo zde na webu tak piš na email: info@alianaleevi.com

 

Ráda všem poradím jak jen nejlépe budu umět :-)

 

Díky za návštěvnost a mějte se krásně

Aliana

 

Pokud chceš o svém problému mluvit online s ostatními návštěvníky, tak zkus    CHAT  

 

 

Komentáře :-)

Přidat komentář

Přehled komentářů

Seli - Kluk

5. 5. 2014 19:20

P.S Omlovám se opravuju tu první větu: Ahoj zítra ke mně jede můj kluk.

Daria - Láska

19. 4. 2014 0:29

Ahoj ja myslím o jednom klukovi pořad jo jemi 11let chodím do 5třidy
A koho mam rada chodí do 6 třídy jsem tak trošku tlustá nemám moc kamaradú a sem v rodině jedno dítě jedýny co vím kde žije ale ostatný vůbec nic ma spoustu kamarádů kdyš mamé stéjný projekt to sem rada ale jak mam se kněmu přiblížit a říct že ho mam rada ja nevím má určitě holku ja nic neví

Aliana Leevi - Re: Láska

19. 4. 2014 13:37

Ahoj Dario,
když je člověku 11, tak je svět kolem zmatený a nesrozumitelný. V dnešní době je také těžší navazovat kontakty a hledat si opravdové kamarády. Jsi v citlivém věku, kdy hledáš svojí osobnost a pomalu se z dítěte stáváš ženou. To, že nemáš ve svém věku kluka tě vůbec nemusí trápit. Je normální, že si všímáš kluků a líbí se ti, ale nesnaž se mít kluka za každou cenu. Spíš se snaž brát zatím kluky jako kamarády, bavit se s nimi. Pokud máš trému před klukem, co se ti líbí, tak to ber jako kdyby ses bavila s bratránkem nebo nějakým jiným kámošem... Na kluka, co se ti líbí se můžeš usmát a bavit se s ním o běžných věcech jako je počasí, prázdniny, zvířata... Prostě jako kámoši a časem poznáš jestli si vůbec rozumíte nebo ne. Hlavně se toho neboj ;) Uvědom si, že kluk tvých snů je taky jen člověk a dělá to co ty - jí, spí, atd. No a jestli si myslíš, že jsi tlustá? Znám spoustu holek, které mají štíhlou postavu a myslí, že jsou tlusté. Samozřejmě nemůžu vědět jestli je to tvůj případ. Nejlepší bude, když si zajdeš k doktorce a ta ti to řekne jestli máš na svůj věk normální váhu nebo ne. Nebo si můžeš sama vypočítat BMI. Pokud máš skutečně nadváhu, tak omez sladké, slané a smažené jídla a snaž se každý den hýbat. Fajn jsou 3x týdně dlouhé procházky v přirodě, plavání nebo jízda na kole. Ale opravdu je důležité zjistit si jestli máš skutečně nadváhu nebo jestli si to jen namlouváš. Moje kamarádka měla normální postavu a ve 12 propadla anorexii a to nebylo dobré... =( Jo a jestli nemáš moc kamarádů, tak se zapiš do nějakého kroužku ve škole nebo u vás ve městě (pokud jsi z vesnice tak v nějbližším městě). V létě také bývají různé tábory, což je další způsob jak najít kámoše. No doufám, že jsem ti alespoň malinko poradila. Pokud by tě ještě něco zajímalo nebo trápilo, tak napiš. Měj se krásně a užívej života! =)

Denisa - Blbí pomlouvánI

12. 4. 2014 11:12

Čauky
chtěla bych pomoct.Já a moje nej kámoška Patrika se spolu občas pohádádáme no a ona teď roznáší pomluvy že spím s klukama a že kradu v obchodech ale já se s ňí chci bavit ale ona se mnou ne.

Aliana Leevi - Re: Blbí pomlouvánI

14. 4. 2014 8:59

Ahoj Deniso!
Jestli se k tobě takhle chová tak to teda není moc dobrá kámoška. Pravá kámoška by tohle nikdy nedělala. Můžeš si zkusit s ní o tom promluvit, proč to dělá a jestli jsi jí třeba něčím ublížila o čem nevíš nebo jaký má k tomu důvod.... Ale nevím jestli to bude snadné, když píšeš že se s tebou nebaví. Nebo jí můžeš napsat dopis a jestli ti odpoví... A jestli bude dál odmítat s tebou komunikovat, tak se na ni vykašli a nevnucuj se jí. Vím, že to bude určitě těžké už nebýt kámošky, protože máte jistě mnoho společných vzpomínek a máš ji ráda, ale vypadá to, že ona už není taková jako dřív. Možná se chytla nějaké jiné party a ti lidi jí ovlivňují. Určitě není špatné mít hodně přátel, ale je špatné když se navzájem pomlouvají. Jestli i po tvých pokusech nebude reagovat tak se už nesnaž. Nechovej se jako její pejsek, máš určitě na víc! Můžeš si najít jinou a lepší kámošku. A pokud tě pořád pomlouvá, tak to řekni třeba rodičům, učitelce nebo někomu dospělému komu věříš a měli by si s ní promluvit nebo tě alespoň vyslechnout. Pomluvy jsou a budou a je na ostatních čemu budou věřit, ale je to blbý a člověk s tím nemůže moc dělat. Ale když ostatní uvidí, že nic takového neděláš a že jsi prima holka tak si spíše pomyslí že to jsou hlouposti a ten kdo to roznáší to asi nemá v hlavě v pořádku.. =) Měj se krásně a snad se to dobře vyřeší.. =)

Julie(Lily) - jak se mám líbit

31. 3. 2014 20:12

Nazdárek, poraď mi nevím jak semám zalíbit klukům
z mojí třídy. Jaké mám dělat na kluky gesta?

Terka W. - Re: jak se mám líbit

3. 4. 2014 20:49

Nazdárek !
Myslíže bych ti mohla dát pár tipů:
1.tvůj úkol je nemít kluka jinak se na tebe vykašlou
2.nebuď šprtka tedy s učením to nepřeháněj
3.kamaraď se víc s klukama a buď s něma i v týmu
4.pracuj na své postavě tedy sportuj
Tak to by mohlo stačit ne?

Julie(Lily) - Re: Re: jak se mám líbit

6. 4. 2014 11:28

Díky ale já chci odpověd od Aliany

Aliana Leevi - Re: jak se mám líbit

6. 4. 2014 17:30

Ahojky Julie/Lily,
zjisti si co kluky ve tvojí třídě nejvíce zajímá. Pokud je to sport, začni s nimi hrát třeba fotbal. budou tě více brát. Pokud je to počítač, tak si zjisti jaké hry nejvíce hrají a začni taky. Určitě se jim, ale nikdy nevnucuj nebo se nechovej jak malé dítě. To kluci nesnášejí. Buď přátelská, milá, sebevědomá a snaž se chodit do školy vždy pěkně upravená. Pokud nenosíš sukně, tak začni občas nosit. Nemusí to být zrovna mini, ale klukům se líbí když holka vypadá prostě jako holka. Taky se můžeš malinko malovat, ale nepřeháněj to. Výrazné líčení se hodí na party, ne do školy. Snaž se vypadat přirozeně. A samozřejmě nikdy neuškodí, když se budeš na kluky mile usmívat a občas je za něco upřímně pochválíš. Když na tom budeš pracovat, tak to bude jistě časem lepší a lepší =) přeju hodně úspěchů.
PS: Díky Terce za rady =)

Julie(Lily) - Re: Re: jak se mám líbit

8. 4. 2014 16:47

Tak myslím že lepší by byl počítač jo a je normálňí si psát s klukem v hodiňe?

Aliana Leevi - Re: Re: Re: jak se mám líbit

11. 4. 2014 9:36

No normální to sice u dnešní mládeže je, ale ne každému učiteli se to líbí. To můžeš sama zvážit jestli to vašemu učiteli bude vadit a budeš riskovat poznámku a nebo ne. Pokud ne, tak si myslím, že je to prima zábava =)

Anita - Pomoc

25. 2. 2014 20:41

Mám kamarádku Markétku ( nej ) a pak tam jsou další 2 holky Veronika a Karolína já a Markét sme se skvěle bavily do 3tř. ale pak se tam připletla Veronika a Karolína a začaly mi jí brát , ona se mnou byla čím dál méně až se mnou nebyla vůbec Karolína mne začala pomlouvat a Máňa souhlasila s pomluvami a ( uvědomila sem si že není jen moje ale ) jak se mnou nejsou pak svádí vinu na mne že já se s ní nebavím !!! Je chyba ve mne ??????

Natalia 28.2 2014 - Re: Pomoc

28. 2. 2014 16:52

Nenech si to líbit!!!

Anita - Re: Pomoc

28. 2. 2014 16:56

Nenech si to líbit Anito!!!

Aliana Leevi - Re: Pomoc

1. 3. 2014 20:40

Ahojky,
podle mě je chyba na obou stranách. Není od nich fér jak se k tobě ty holky zachovaly. Ale zase je fakt, že každý člověk má svobodnou volbu s kým se bude bavit a kamarádit. Kámošku nemůžeš k sobě držet násilím. Pomluvy jsou určitě špatné a je potřeba si vše v klidu vyříkat a zeptat se, proč o tobě roznáší lži a uvést vše do pořádku. Nech svou kámošku být, ale nemyslím tím vykašlat se na ni. Dej jí čas a nevnucuj se pokud o to nestojí. Také by bylo dobré promluvit si s ní mezi 4 očima a zeptat se jí jak to vidí ona. Nikdy nevíš jak to ten druhý člověk bere, dokud to nezjistíš. Většina lidí myšlenky číst neumí. Třeba se vše časem vysvětlí a budete pak dobrá parta. A pokud ne, tak se tím netrap a najdi si jinou partu lidí. Vše se dá nějak vyřešit =)

Julie(Lily) - Re: Pomoc

4. 4. 2014 20:45

Takové věci se mi taky někdy stávají radIm ti nic si z toho nedělej a promluv si z Máňou kdyžtak mi dej vědet.

Julie(Lily) - jak se mám líbit

31. 3. 2014 20:14

Nazdárek, poraď mi nevím jak semám zalíbit klukům
z mojí třídy. Jaké mám dělat na kluky gesta?

Julie(Lily) - Neposlušná kámoška

24. 3. 2014 18:19

Ahojky! Prosím poraď mi :moje nej kámoška propadá a já už nevím jak jí visvětlit že by se naše přátelství změnil co jí mám říct?

Julie(Lily) - Re: Neposlušná kámoška

24. 3. 2014 18:29

Doučuj se s ní.

Aliana Leevi - Re: Neposlušná kámoška

24. 3. 2014 18:48

Ahojky,
tady sis vlastně odpověděla sama. Jenomže to není tak jednoduché. Pokud myslíš, že to, že se s ní budeš chtít učit přijme a její výsledky se zlepší, tak je vše vyřešeno. Ale pokud ne, tak záleží na důvodu proč propadá. Jestli má třeba nějaké problémy doma, má kluka a nemůže se soustředit na školu nebo něco jiného. Nejprve zjisti důvod. Pokud je to jen lenost, tak by bylo učení ve dvou jistě nejlepší řešení. No uvidíš sama.