Jdi na obsah Jdi na menu

Poradna

 Ahojky! 

Vzhledem k tomu, že mi poslední dobou píšete a ptáte se mě na problémy, většinou s láskou, tak jsem se rozhodla založit poradnu. Ptejte se na cokoli... lásku, přátelství, školu, práci, vztahy, jakékoli osobní problémy. Nikoho nesoudím a myslím, že žádný problém není bezvýznamný. Pokud chceš, tak napiš...

✎ Piš sem do komentářů nebo pokud nechceš aby to bylo zde na webu tak piš na email: info@alianaleevi.com

 

Ráda všem poradím jak jen nejlépe budu umět :-)

 

Díky za návštěvnost a mějte se krásně

Aliana

 

Pokud chceš o svém problému mluvit online s ostatními návštěvníky, tak zkus    CHAT  

 

 

Komentáře :-)

Přidat komentář

Přehled komentářů

Aliana Leevi - Re: Pomoc

1. 3. 2014 20:40

Ahojky,
podle mě je chyba na obou stranách. Není od nich fér jak se k tobě ty holky zachovaly. Ale zase je fakt, že každý člověk má svobodnou volbu s kým se bude bavit a kamarádit. Kámošku nemůžeš k sobě držet násilím. Pomluvy jsou určitě špatné a je potřeba si vše v klidu vyříkat a zeptat se, proč o tobě roznáší lži a uvést vše do pořádku. Nech svou kámošku být, ale nemyslím tím vykašlat se na ni. Dej jí čas a nevnucuj se pokud o to nestojí. Také by bylo dobré promluvit si s ní mezi 4 očima a zeptat se jí jak to vidí ona. Nikdy nevíš jak to ten druhý člověk bere, dokud to nezjistíš. Většina lidí myšlenky číst neumí. Třeba se vše časem vysvětlí a budete pak dobrá parta. A pokud ne, tak se tím netrap a najdi si jinou partu lidí. Vše se dá nějak vyřešit =)

Julie(Lily) - Re: Pomoc

4. 4. 2014 20:45

Takové věci se mi taky někdy stávají radIm ti nic si z toho nedělej a promluv si z Máňou kdyžtak mi dej vědet.

Julie(Lily) - jak se mám líbit

31. 3. 2014 20:14

Nazdárek, poraď mi nevím jak semám zalíbit klukům
z mojí třídy. Jaké mám dělat na kluky gesta?

Julie(Lily) - Neposlušná kámoška

24. 3. 2014 18:19

Ahojky! Prosím poraď mi :moje nej kámoška propadá a já už nevím jak jí visvětlit že by se naše přátelství změnil co jí mám říct?

Julie(Lily) - Re: Neposlušná kámoška

24. 3. 2014 18:29

Doučuj se s ní.

Aliana Leevi - Re: Neposlušná kámoška

24. 3. 2014 18:48

Ahojky,
tady sis vlastně odpověděla sama. Jenomže to není tak jednoduché. Pokud myslíš, že to, že se s ní budeš chtít učit přijme a její výsledky se zlepší, tak je vše vyřešeno. Ale pokud ne, tak záleží na důvodu proč propadá. Jestli má třeba nějaké problémy doma, má kluka a nemůže se soustředit na školu nebo něco jiného. Nejprve zjisti důvod. Pokud je to jen lenost, tak by bylo učení ve dvou jistě nejlepší řešení. No uvidíš sama.

Julie(Lily)l - Re: Re: Neposlušná kámoška

29. 3. 2014 6:47

Jó,aha asi jsem dala odeslat protože já si nechtěla odpovědět
a ta kámoška propadá ve škole jen kvůli sve lenosti k učení jak jí můžu pomoct?

Aliana Leevi - Re: Neposlušná kámoška

29. 3. 2014 13:12

Ahojky,
kámoška si neuvědomuje důsledky svého chování. Vysvětli jí jak dopadne, když bude kašlat na školu. Pokud znáš někoho kdo skončil fakt špatně, protože se flákal ve škole a pak se dal třeba na pochybný život, uveď jí tento příklad. Taky jí můžeš motivovat. Třeba za každou jedničku jí pozveš na zmrzku, dáš jí plakát její oblíbené skupiny nebo něco jiného, co by chtěla a je to pro tebe dostupné. Nebo pokud nic nepomůže, tak požádej její rodiče aby jí motivovali způsobem, že za každou 1 dostane 5 Kč...Vím že 5 Kč dnes nic není, ale o to víc se bude snažit. A třeba kámoška touží po něčem, co nemůže mít. Nové značkové džíny, přívěšek nebo nějakou kosmetiku? To už víš jistě sama, co má ráda a co není až tak úplně pro ni dostupné. Bude to brát formou soutěže a bude chtít dostat co nejvíce 1 aby si vydělala na svou vysněnou věc.

Julie(Lily) - Re: Re: Neposlušná kámoška

30. 3. 2014 7:29

Děkuju .Budu se snažit protože jsme nej kám.

lili - Holka ze třídy

16. 12. 2013 16:12

Ahoj, asi před měsícem mi řekl jeden kluk ze třídy že se mnou chce chodit. Všechny moje kámošky a holky ze třídy už kluka mají tak jsem nechtěla být jediná, která ho nemá a řekla jsem mu že s nim chodit budu. Zval mě do restaurace, k nim, do kina atd... No jo jenže mě došlo že takhle to dál nepůjde. Nemiluju ho :( Musim mu to říct nechci ho dál takhle trápit. Teď se blíží Vánoce a on má pro mě prej nějakej super dárek. Ach jo. Jak mu mám říct že už s nim nechci chodit a neublížit mu??? Prosím poraď

Aliana Leevi - Re: Holka ze třídy

21. 12. 2013 12:31

Ahoj Lili,
Jsi teď v těžké situaci. Když s ním zůstaneš, tak se budeš trápit ty a když se s ním rozejdeš, bude se trápit on. Ať se rozhodneš jakkoli bez bolesti se to asi neobejde. Je sice ještě jedna možnost, že to s tím klukem ještě skusíš a možná se ti časem začne líbit víc a víc a zjistíš, že je to láska. Pokud seš si však opravdu jistá, že k němu nic necítíš a ani cítit nebudeš, tak je dobré mu to nějak jemně sdělit. Být upřímná... Možná to bude lepší po Vánocích, aby neměl zkažené Vánoce. Ale pokud už to opravdu nemůžeš vydržet, tak ještě teď do Vánoc. Snaž se být opravdu jemná a citlivá až se s ním budeš rozcházet a hlavně mu neříkej, že můžete být jen kámoši. To je totiž nejhorší když je člověk do někoho zamilovaný a on mu tohle řekne. Sama jistě nejlépe víš jak vážně to on bere, takže podle toho můžeš jednat. Jinak přeju veselé Vánoce a díky za návštěvu. Budu držet palce ať se to nějak dobře vyřeší. =)

Julie(Lily) - Re: Holka ze třídy

24. 3. 2014 18:27

Skus mu to nějak naznačit.Vyhíbej se mu a on si toho všimne.

Terka123 - Blog

18. 3. 2014 19:11

Omlouvám se za chyby píšu přes mobil

Aliana Leevi - Re: Blog

18. 3. 2014 19:49

v pohodě ;)

Terka123 - Blog

18. 3. 2014 19:10

Ahoj chtěla bych se tě zeptat jestli máš nějaký zkušenosti s blogováním. Chtěla bych si totiž založit bloh, ale nevim jak nato. Jo vim na jakých stránkách se zakládá ale nevim co dělat třeba se vzhledem jak přidávat články a tak. Ještě jsem to nezkoušrla. Měl by to být blog jakoby o fantasii a nadpřirozených bytostech. Díky P.S máš moc hezký stránky :-)

Aliana Leevi - Re: Blog

18. 3. 2014 19:48

Ahojky Terko,
založit si web není v dnešní době těžké, pokud ti nevadí to bude mít za tvým názvem nějakou příponu. Např. www.mujweb.blog.cz Celkem oblíbený u mladých je http://blog.cz/ hlavně kvůli nekonečným možnostem volby vzhledu. Ale dobré jsou i ostatní jako https://www.estranky.cz/, www.webgarden.cz www.webnode.cz a jiné. Pokud by sis nějaký vybrala a potřebovala ještě s něčím poradit tak napiš. Jo a díky za pochvalu a přeju spoustu skvělých nápadů. =)

Hrozná - Co s tim?

13. 3. 2014 15:32

Ahoj jsem hrozná.Pokaždé, když chodím s klukem, nevydrží to moc dlouho. Vím, že v mém věku to není ještě tak tragické (13), ale je tu ještě něco. Když spolu chodíme, po čase se začnu nudit. Připadám si, jako kdybych kluky využívala. Ráda s nimi flirtuji, a když je konečně „dostanu”, omrzí mě. Když je „nedostanu”, žárlím a připadám si, jako kdybych prožila nešťastnou lásku. Co ze sebou mám dělat? Jak se mám změnit?

Aliana Leevi - Re: Co s tim?

13. 3. 2014 19:47

Ahojky,
správně víš, že tvé chování je dané částečně věkem. Chápu, že tě to mrzí, ale to, co popisuješ prožívá spoustu dívek i chlapců ale neznamená to, že bys byla nějak hrozná. Sice to není správné chování, ale ve tvém věku ještě asi ani nejsi zralá na vážný vztah. Dospíváš a učíš se jak se ke klukům chovat jako dívka ne jen jako kamarádka. Prožiješ různé vztahy a to ti dá cenné zkušenosti do života i když ti to teď možná nepřijde. Taky je fakt, že to je je nám odpíráno, to chceme a to co máme jisté nechceme. Jsi holka a určitě se chceš klukům líbit a tak s nimi flirtuješ. To je taky normální. Kluci jsou pro tebe zatím spíš jen jako nějaký cíl, kterého když dosáhneš, tak to pro tebe přestane být zajímavé. To dokazuje, že se ti kluci líbí, máš ráda jejich pozornost, ale na vážný vztah ještě opravdu nejsi připravená. Netrap se tím, ale neubližuj klukům záměrně. Užívej života a věř tomu, že jednoho dne, až budeš malinko starší se jistě objeví ve tvém životě kluk se kterým tě to bude bavit pořád. Měnit se nemusíš nějak násilně, změna přijde s věkem sama. Jak budeš starší, tak budeš i více znát sama sebe, mít více zkušeností a jistoty. Samozřejmě netvrdím, že existuje nějaká hranice, kdy už nebudeš tohle řešit. Protože tyto pocity nás lidi provází celý život, ale s věkem přichází moudrost a ty budeš vědět jak na to.
Držím palce. Měj se krásně a užívej života.

Marka Skalicka - Citlivka

28. 2. 2014 21:20

Ahoj mám problém je mi 13 let. Jsem hrozná citlivka. Např. Skáčem ve škole laťku, párkrát to nepřeskočim a už sem mi do očí berou slzy. Nebo se s někým pohádám a hrozně ně to mrzí a později začnu házet všechnu vinu na sebe, i když vím že za tu hádku třeba nemůžu. Já ale nechci bejt taková chci být bojovnice, chci,si umět prosadit svůj názor a nechci se hned kvůli každý blbosti rozbrečet. Co mám proti tomu dělat? Prosím poraď :( Díky

Aliana Leevi - Re: Citlivka

1. 3. 2014 21:12

Ahojky,
to, že jsi velmi citlivá je ve tvém věku úplně normální. Člověk dospívá a má spoustu pochybností a je plný nejistoty a obav. To se týká holek i kluků, ale holky jsou od přírody více emotivní. Samozřejmě je vše individuální a nejde říct, že všichni kluci se jen perou a všechny holky jen brečí. To, že jsi hodně citlivá však může mít i jiné důvody než dospívání. Je potřeba si začít více věřit. Najdi něco v čem jsi opravdu dobrá a rozvíjej svůj talent. Zapřemýšlej v čem jsi dobrá... Sport? Kreslení? Zpěv? Matematika? Cizí jazyky? Pokud nevíš, zeptej se rodičů, kamarádek nebo někoho, komu věříš. Měj se ráda taková jaká jsi i se svými nedokonalostmi a nenech se odradit neúspěchy. Každý člověk někdy něco pokazí. Chybami se učíme abychom věděli, co příště zlepšit. Nepřemýšlej tolik o svých chybách. Nikdo není dokonalý! Každý je v něčem dobrý a v něčem špatný. Nikomu na světě nejde úplně všechno. Ale to nevadí. Dělej to, co tě činí šťastnou a netrap se. A hlavně neber to tak vážně. Pokud si tohle čteš a říkáš si..hm, ale jak mám být odvážná, tak udělej tohle: Každé ráno si stoupni před zrcadlo a nahlas si řekni jsem odvážná a sebevědomá a..(dosaď si jaká chceš být) Opakuj si to tolik dní po sobě dokud tomu nebudeš sama věřit. Nebo si to napiš na papír velkým písmem a vylep v pokoji. Je vědecky dokázáno, že pokud si budeš něco opakovat dokola dost dlouho, budeš tomu sama věřit. Sebevědomí lidé nejsou dokonalí, ale znají své přednosti a umějí je využít. Ale neboj se, jsi ještě dost mladá a sebevědomí postupně časem získáš a také vyrovnanost a nebudeš si všechno tolik brát. Teď je důležité, aby ses snažila pracovat na svém sebevědomí a našla své silné stránky. Hodně štěstí a obklop se lidmi a věcmi, které tě činí šťastnou.