Jdi na obsah Jdi na menu

Poradna

 Ahojky! 

Vzhledem k tomu, že mi poslední dobou píšete a ptáte se mě na problémy, většinou s láskou, tak jsem se rozhodla založit poradnu. Ptejte se na cokoli... lásku, přátelství, školu, práci, vztahy, jakékoli osobní problémy. Nikoho nesoudím a myslím, že žádný problém není bezvýznamný. Pokud chceš, tak napiš...

✎ Piš sem do komentářů nebo pokud nechceš aby to bylo zde na webu tak piš na email: info@alianaleevi.com

 

Ráda všem poradím jak jen nejlépe budu umět :-)

 

Díky za návštěvnost a mějte se krásně

Aliana

 

Pokud chceš o svém problému mluvit online s ostatními návštěvníky, tak zkus    CHAT  

 

 

Komentáře :-)

Přidat komentář

Přehled komentářů

Julie(Lily)l - Re: Re: Neposlušná kámoška

29. 3. 2014 6:47

Jó,aha asi jsem dala odeslat protože já si nechtěla odpovědět
a ta kámoška propadá ve škole jen kvůli sve lenosti k učení jak jí můžu pomoct?

Aliana Leevi - Re: Neposlušná kámoška

29. 3. 2014 13:12

Ahojky,
kámoška si neuvědomuje důsledky svého chování. Vysvětli jí jak dopadne, když bude kašlat na školu. Pokud znáš někoho kdo skončil fakt špatně, protože se flákal ve škole a pak se dal třeba na pochybný život, uveď jí tento příklad. Taky jí můžeš motivovat. Třeba za každou jedničku jí pozveš na zmrzku, dáš jí plakát její oblíbené skupiny nebo něco jiného, co by chtěla a je to pro tebe dostupné. Nebo pokud nic nepomůže, tak požádej její rodiče aby jí motivovali způsobem, že za každou 1 dostane 5 Kč...Vím že 5 Kč dnes nic není, ale o to víc se bude snažit. A třeba kámoška touží po něčem, co nemůže mít. Nové značkové džíny, přívěšek nebo nějakou kosmetiku? To už víš jistě sama, co má ráda a co není až tak úplně pro ni dostupné. Bude to brát formou soutěže a bude chtít dostat co nejvíce 1 aby si vydělala na svou vysněnou věc.

Julie(Lily) - Re: Re: Neposlušná kámoška

30. 3. 2014 7:29

Děkuju .Budu se snažit protože jsme nej kám.

lili - Holka ze třídy

16. 12. 2013 16:12

Ahoj, asi před měsícem mi řekl jeden kluk ze třídy že se mnou chce chodit. Všechny moje kámošky a holky ze třídy už kluka mají tak jsem nechtěla být jediná, která ho nemá a řekla jsem mu že s nim chodit budu. Zval mě do restaurace, k nim, do kina atd... No jo jenže mě došlo že takhle to dál nepůjde. Nemiluju ho :( Musim mu to říct nechci ho dál takhle trápit. Teď se blíží Vánoce a on má pro mě prej nějakej super dárek. Ach jo. Jak mu mám říct že už s nim nechci chodit a neublížit mu??? Prosím poraď

Aliana Leevi - Re: Holka ze třídy

21. 12. 2013 12:31

Ahoj Lili,
Jsi teď v těžké situaci. Když s ním zůstaneš, tak se budeš trápit ty a když se s ním rozejdeš, bude se trápit on. Ať se rozhodneš jakkoli bez bolesti se to asi neobejde. Je sice ještě jedna možnost, že to s tím klukem ještě skusíš a možná se ti časem začne líbit víc a víc a zjistíš, že je to láska. Pokud seš si však opravdu jistá, že k němu nic necítíš a ani cítit nebudeš, tak je dobré mu to nějak jemně sdělit. Být upřímná... Možná to bude lepší po Vánocích, aby neměl zkažené Vánoce. Ale pokud už to opravdu nemůžeš vydržet, tak ještě teď do Vánoc. Snaž se být opravdu jemná a citlivá až se s ním budeš rozcházet a hlavně mu neříkej, že můžete být jen kámoši. To je totiž nejhorší když je člověk do někoho zamilovaný a on mu tohle řekne. Sama jistě nejlépe víš jak vážně to on bere, takže podle toho můžeš jednat. Jinak přeju veselé Vánoce a díky za návštěvu. Budu držet palce ať se to nějak dobře vyřeší. =)

Julie(Lily) - Re: Holka ze třídy

24. 3. 2014 18:27

Skus mu to nějak naznačit.Vyhíbej se mu a on si toho všimne.

Terka123 - Blog

18. 3. 2014 19:11

Omlouvám se za chyby píšu přes mobil

Aliana Leevi - Re: Blog

18. 3. 2014 19:49

v pohodě ;)

Terka123 - Blog

18. 3. 2014 19:10

Ahoj chtěla bych se tě zeptat jestli máš nějaký zkušenosti s blogováním. Chtěla bych si totiž založit bloh, ale nevim jak nato. Jo vim na jakých stránkách se zakládá ale nevim co dělat třeba se vzhledem jak přidávat články a tak. Ještě jsem to nezkoušrla. Měl by to být blog jakoby o fantasii a nadpřirozených bytostech. Díky P.S máš moc hezký stránky :-)

Aliana Leevi - Re: Blog

18. 3. 2014 19:48

Ahojky Terko,
založit si web není v dnešní době těžké, pokud ti nevadí to bude mít za tvým názvem nějakou příponu. Např. www.mujweb.blog.cz Celkem oblíbený u mladých je http://blog.cz/ hlavně kvůli nekonečným možnostem volby vzhledu. Ale dobré jsou i ostatní jako https://www.estranky.cz/, www.webgarden.cz www.webnode.cz a jiné. Pokud by sis nějaký vybrala a potřebovala ještě s něčím poradit tak napiš. Jo a díky za pochvalu a přeju spoustu skvělých nápadů. =)

Hrozná - Co s tim?

13. 3. 2014 15:32

Ahoj jsem hrozná.Pokaždé, když chodím s klukem, nevydrží to moc dlouho. Vím, že v mém věku to není ještě tak tragické (13), ale je tu ještě něco. Když spolu chodíme, po čase se začnu nudit. Připadám si, jako kdybych kluky využívala. Ráda s nimi flirtuji, a když je konečně „dostanu”, omrzí mě. Když je „nedostanu”, žárlím a připadám si, jako kdybych prožila nešťastnou lásku. Co ze sebou mám dělat? Jak se mám změnit?

Aliana Leevi - Re: Co s tim?

13. 3. 2014 19:47

Ahojky,
správně víš, že tvé chování je dané částečně věkem. Chápu, že tě to mrzí, ale to, co popisuješ prožívá spoustu dívek i chlapců ale neznamená to, že bys byla nějak hrozná. Sice to není správné chování, ale ve tvém věku ještě asi ani nejsi zralá na vážný vztah. Dospíváš a učíš se jak se ke klukům chovat jako dívka ne jen jako kamarádka. Prožiješ různé vztahy a to ti dá cenné zkušenosti do života i když ti to teď možná nepřijde. Taky je fakt, že to je je nám odpíráno, to chceme a to co máme jisté nechceme. Jsi holka a určitě se chceš klukům líbit a tak s nimi flirtuješ. To je taky normální. Kluci jsou pro tebe zatím spíš jen jako nějaký cíl, kterého když dosáhneš, tak to pro tebe přestane být zajímavé. To dokazuje, že se ti kluci líbí, máš ráda jejich pozornost, ale na vážný vztah ještě opravdu nejsi připravená. Netrap se tím, ale neubližuj klukům záměrně. Užívej života a věř tomu, že jednoho dne, až budeš malinko starší se jistě objeví ve tvém životě kluk se kterým tě to bude bavit pořád. Měnit se nemusíš nějak násilně, změna přijde s věkem sama. Jak budeš starší, tak budeš i více znát sama sebe, mít více zkušeností a jistoty. Samozřejmě netvrdím, že existuje nějaká hranice, kdy už nebudeš tohle řešit. Protože tyto pocity nás lidi provází celý život, ale s věkem přichází moudrost a ty budeš vědět jak na to.
Držím palce. Měj se krásně a užívej života.

Marka Skalicka - Citlivka

28. 2. 2014 21:20

Ahoj mám problém je mi 13 let. Jsem hrozná citlivka. Např. Skáčem ve škole laťku, párkrát to nepřeskočim a už sem mi do očí berou slzy. Nebo se s někým pohádám a hrozně ně to mrzí a později začnu házet všechnu vinu na sebe, i když vím že za tu hádku třeba nemůžu. Já ale nechci bejt taková chci být bojovnice, chci,si umět prosadit svůj názor a nechci se hned kvůli každý blbosti rozbrečet. Co mám proti tomu dělat? Prosím poraď :( Díky

Aliana Leevi - Re: Citlivka

1. 3. 2014 21:12

Ahojky,
to, že jsi velmi citlivá je ve tvém věku úplně normální. Člověk dospívá a má spoustu pochybností a je plný nejistoty a obav. To se týká holek i kluků, ale holky jsou od přírody více emotivní. Samozřejmě je vše individuální a nejde říct, že všichni kluci se jen perou a všechny holky jen brečí. To, že jsi hodně citlivá však může mít i jiné důvody než dospívání. Je potřeba si začít více věřit. Najdi něco v čem jsi opravdu dobrá a rozvíjej svůj talent. Zapřemýšlej v čem jsi dobrá... Sport? Kreslení? Zpěv? Matematika? Cizí jazyky? Pokud nevíš, zeptej se rodičů, kamarádek nebo někoho, komu věříš. Měj se ráda taková jaká jsi i se svými nedokonalostmi a nenech se odradit neúspěchy. Každý člověk někdy něco pokazí. Chybami se učíme abychom věděli, co příště zlepšit. Nepřemýšlej tolik o svých chybách. Nikdo není dokonalý! Každý je v něčem dobrý a v něčem špatný. Nikomu na světě nejde úplně všechno. Ale to nevadí. Dělej to, co tě činí šťastnou a netrap se. A hlavně neber to tak vážně. Pokud si tohle čteš a říkáš si..hm, ale jak mám být odvážná, tak udělej tohle: Každé ráno si stoupni před zrcadlo a nahlas si řekni jsem odvážná a sebevědomá a..(dosaď si jaká chceš být) Opakuj si to tolik dní po sobě dokud tomu nebudeš sama věřit. Nebo si to napiš na papír velkým písmem a vylep v pokoji. Je vědecky dokázáno, že pokud si budeš něco opakovat dokola dost dlouho, budeš tomu sama věřit. Sebevědomí lidé nejsou dokonalí, ale znají své přednosti a umějí je využít. Ale neboj se, jsi ještě dost mladá a sebevědomí postupně časem získáš a také vyrovnanost a nebudeš si všechno tolik brát. Teď je důležité, aby ses snažila pracovat na svém sebevědomí a našla své silné stránky. Hodně štěstí a obklop se lidmi a věcmi, které tě činí šťastnou.

Marka Skalicka - Re: Re: Citlivka

2. 3. 2014 21:56

Ahoj, pokusim se řídit podle tvých rad. Podle toho jak si to čtu tak věřím že to pomůže. Děkuju

Natalia 28.2 2014 - Pomoc

28. 2. 2014 16:47

Ahoj co mám udělat když někoho miluji a on mě ne?

Aliana Leevi - Re: Pomoc

1. 3. 2014 21:33

Ahojky,
víš jistě, že tě nemiluje nebo si to jen myslíš? Pokud si to jen myslíš a nemáš 100% jistotu např, že ti to řekl do očí nebo něco podobného, tak je vždy nějaká šance. My holky občas propadáme depresi, že ten koho milujeme nás nemiluje a občas to jsou jen naše domněnky. Spojujeme si různé věci, přemýšlíme, analyzujeme docházíme na základě našich pocitů k různým závěrům, které jsou někdy pravda jen v naší hlavě. Pokud ovšem opravdu jistojistě víš, že kluk tvých snů tě nemiluje, tak na něj budeš muset zapomenout. Asi si říkáš, že to víš sama. Ono se to lehce řekne, ale těžko udělá. Hlava říká ne, ale srdce ano.. Je to těžké, ale ne nemožné. Snaž se zabavit svou mysl něčím jiným, vyhýbej se místům, kde bys ho mohla potkat (pokud to ovšem není škola =D), jestli máš v PC nějaké jeho fotky, tak je vymaž, neposlouchej romantické písničky, které ti ho připomínají a nekoukej na romantické filmy. Snaž se zaměstnat něčím jiným, co tě bude bavit. Neseď doma a nedívej se z okna. To na něj budeš jistojistě myslet. Vyraž ven s kámoši, jdi s kámoškou do kavárny, na výstavu, na nějakou akci. Prostě někam mezi lidi. Ideální by bylo najít si kluka, který bude tak úžasný, že na svého idola už nebudeš vůbec myslet. Ale to asi nepůjde jen tak. Láska je složitá věc a budeš se muset ještě hodně snažit abys na něj zapomněla, ale jednoho dne se ti to jistě podaří.

Monča - Nej kámoška?

9. 1. 2014 16:46

Ahoj mám jednu svou nej kámošku měla jsem jí moc ráda už od školky vždycky jsem chtěla aby jsme byli nej kámošky ale ona už nej kámošku měla a co na tom bylo horší já její nej kámošku nenáviděla!!! všechny bych snesla a le jí ne byla prolhaná kradla ostatním věci byla rozcapená a já se s ní v jednom kuse hádala a prala... asi od 2třídy se snažíme skamarádit a snést se ale upřímě moc nám to nejde ve 3třídě jsem konečně dostala svou vysněnou kámošku :) ale dva roky mi sice říkala že jsme nej kámošky ale když někde byla ta příšerná holka tak jsem pro ní byla jako vzduch :(((((( tet uz s tou holkou naštěstí nechodím na školu ale jezdíme spolu busem a ona když má kolem sebe kámošky tak nás tak akorát pomlouvá :(((( ale když jsme někde s ní na dovče nebo tak tak se snáma baví a dělá jako že jsem její nej kámošky a dokonce se mi snaží přebrat kluka bratránka mí nej kámošky...ale to bych odskočila od téma no a poslední dobou mi moje nej kámoška začína lízt pěkně na nervy za prvý si mě skoro nevšímá sice občas řekne že jsem její nej kámoška ale jen někdy za druhý furt si ze mě utahuje a navíc tet s ní jezdím na koně jezdit a kůn na kterém jezdím je už 1rok nemocnej a ten její byl jenom 4měsíce a navíc ho měla jen pro sebe musela jsem ho pořád hřebelcovat(jejího koně) a vodit a dělat za ní skoro všechnu práci a tet mě ještě víc vytáčí když mi ráno říká:Dneska jedu jezdit na koně už se tak těším ale ty asi nebudeš moct jezdit (jako bych to nevěděla) a při tom nevadí ti to že nejezdíš že ne? (jasně že mi to vadí ale co jí mám říct) a pak mě ještě úplně dorazila když řekla no tak mi se pro tebe ve 4 stavíme s mámou (a při tom vím že tam se bude hodinu dívat jak ona jezdí) a pak dodala a fot´ mě a když ta fotka se ti nepovede tak jí vymaž!!! (přitom věděla jak jsem smutná že nemůžu jezdit) A já ji smutně odpověděla že neumím moc fotit a ona mi řekla:Tak se to budeš muset naučit! Já ji mám moc ráda ale poslední dobou už to nezvládám :((( Nechci jí ztratit ale už toho mám vážně dost neustálá kritizace výsměch... Porad´ co mám dělat jsem zoufalá je to nej kámoška? já vím že možná řekneš ne ale prosím porad´ mi mám ji vážně moc ráda... mám si sní o tom promluvit?

Aliana Leevi - Re: Nej kámoška?

16. 1. 2014 15:40

Ahojky Mončo,
předem se chci omluvit, že píšu až po týdnu...
chápu, že tě to už nebaví aby se k tobě takhle chovala. To by správně kámoška dělat neměla a navíc, pokud si ještě říká nejlepší kámoška, tak to vůbec! Jistě jsou věci, které vás spojují a máte i společné zážitky, proto ji máš ráda, ale její chování není správné a ty si to nenech líbit. Možná si to ona ani neuvědomuje, že tím co dělá a říká ti ubližuje. Možná, ale ano a baví jí to. To asi musíš posoudit sama, jestli je spíše jen nerozvážná a za minutu už si nepamatuje co řekla nebo tě jen zneužívá. Ano, taky souhlasím aby sis s ní promluvila. Podle její reakce poznáš, jestli jí na tobě opravdu záleží nebo ne. Řekni jí, že tě mrzí to jak se k tobě chovala s těma koněma a další věci, které tě trápí. Buď konkrétní. Neříkej jen něco jako v poslední době mě fakt štveš. To by se jen urazila a ani by nevěděla proč jsi jí to řekla. Promluv si s ní mezi čtyřma očima a řekni jí něco jako: "Hele, jsme kámošky už dlouho a mám tě ráda, ale hodně mě mrzí to jak jsi mi řekla... a taky jak jsi...." (dosaď si konkrétní věci, kterými ti ublížila). Pokud ti řekne, že jsou to blbosti a že nechápe jak se můžeš urazit nebo se ti bude posmívat, pak je to jasné, není to kámoška a zapomeň na ni. Pokud se však pokusí nad tím zamyslet a omluví se ti, pokud tě pochopí, pak je to kámoška a ty budeš vědět, že to co udělala tak nemyslela a bude se snažit v budoucnu to nedělat. Přátelství je o tom, že jste spolu rády, rozumíte si, důvěřujete si a cítíte se v pohodě. Každý může udělat chybu, ale důležité je, jestli ji chce napravit. Nemusíte mít na vše stejné názory nebo zájmy, ale nikdy by neměla být jedna, která druhou jen využívá a je s ní kámoška, jen když někoho jiného nemá. To je náhradnice, ne kámoška a pokud se tak budeš dál cítit, najdi si jinou kámošku. Možná v nějakém kroužku nebo v jiné třídě najdeš svou novou nejlepší kámošku o které nebudeš pochybovat a budeš se s ní cítit dobře. Měj se krásně a držím palce aby vše dobře dopadlo. =)

Monča - Re: Re: Nej kámoška?

16. 1. 2014 19:27

J moc dík promluvím s ní :)