Jdi na obsah Jdi na menu

Poradna

 Ahojky! 

Vzhledem k tomu, že mi poslední dobou píšete a ptáte se mě na problémy, většinou s láskou, tak jsem se rozhodla založit poradnu. Ptejte se na cokoli... lásku, přátelství, školu, práci, vztahy, jakékoli osobní problémy. Nikoho nesoudím a myslím, že žádný problém není bezvýznamný. Pokud chceš, tak napiš...

✎ Piš sem do komentářů nebo pokud nechceš aby to bylo zde na webu tak piš na email: info@alianaleevi.com

 

Ráda všem poradím jak jen nejlépe budu umět :-)

 

Díky za návštěvnost a mějte se krásně

Aliana

 

Pokud chceš o svém problému mluvit online s ostatními návštěvníky, tak zkus    CHAT  

 

 

Komentáře :-)

Přidat komentář

Přehled komentářů

Aliana Leevi - Re: Nejlepší kámoška

13. 10. 2013 17:04

Ahojky Sáro,
mrzí mě, že se tvoje nejlepší kámoška takhle změnila a chápu, že tě tě to trápí. Důvodů může být mnoho a ne vždy jsou jednoznačné. Možná ji něco trápí a nechce o tom mluvit. Je třeba možné, že se jí něco stalo špatného, co ji mohlo hodně poznamenat. Ale tím nechci tvrdit, že je to určitě ono. Je možné, že se třeba chytla nějaké party a ovlivnilo ji to jak sama pozoruješ. Pokud ses jí zeptala a ona na tebe vyjela, tak asi není vhodná doba na otázky. Možná to má doma složité nebo nějaké problémy ve škole a nechce se o tom s někým bavit. Dej tomu čas a postupem času se vše snad vyřeší. Pokud se s tebou teď nechce bavit, tak to nech být. Vím, že je to těžké nebavit se s nejlepší kámoškou, ale nic jiného ti v podstatě nezbývá. Pokud jí budeš psát, volat atd. o co ona momentálně nestojí (jestli jsem to dobře pochopila), tak to tím jen zhoršíš. Spojuje vás přátelství, vaše společné zážitky, vzpomínky a to nikdo nesmaže. Měla jsem taky nejlepší kámošku, která asi rok prožívala dost zvláštní období a vůbec se se mnou nechtěla bavit, tak jsem to nechala být. Časem to bylo však lepší a dnes je vše zase v pohodě. Dej si pozor, jestli tě něčím naštvala, tak nikdy nepomlouvej a nikdy nevyzraď žádné tajemství. Můžeš se třeba i zeptat někoho, kdo zná vás obě jestli nevědí, co se s ní stalo. Ale pozor na drby. Jednu informaci si raději ověř u více lidí. Ale taky vezmi v úvahu věk, netuším kolik vám je, ale pokud vám je okolo 14 nebo 15, tak to je celkem normální, že lidi v tomto věku se předvádí a hledají svou vlastní identitu. Podívej se na kluky jak se předvádějí, který má větší sílu, kdo dokáže víc triku na skejtu atd. A i holky se předvádějí, i když ne tak okatě. Ale samozřejmě každý člověk je originál a není pravda, že každý dospívající se předvádí. Ať už je tvoje kámoška jakákoli a chce se předvádět, tak by nikdy neměla zapomínat na nejlepší kámošku. Teď ovšem bohužel zapomíná a to je škoda. Jen doufám, že se nechytne nějaké hodně špatné party, která dělá kdoví co... Možná skus jen tak přijít za ní a připomenout jí něco z toho co vás spojuje.. (např. Pamatuješ, když jsem byly na tom výletě loni v zimě..) A možná si vzpomene a můžete si společně popovídat o tom. Ale neříkej jí to někde kde je hodně lidí, ale když půjdete spolu samy třeba na hudebku. Pokud se, ale ani tak s tebou nebude chtít bavit, tak to nech být. Snad se to časem zlepší. A pokud ne, tak si najdi jinou kámošku =) Měj se krásně a držím palce ať to dobře dopadne.

Jana - Re: Nejlepší kámoška

29. 10. 2013 13:02

Nedělej si z toho velkou hlavu,co ty víž možná má nějaké problémi v rodině,nebo ma problém s klukem...na to brzo prides fandim ti

Jana - Ahojky:D

29. 10. 2013 13:00

Mam moc hodneho a pekneho kluka,ale nedokazu si predstavit ani jediny den bez neho....on se totiz bude stehovat ale nevim jak to zvladnu.?..protoze vim ze vztahy na dalku nevidrzi nikdy dlouho.Predem dekuji.Jana(12)

Viky - štve mě

3. 10. 2013 18:38

Ahoj s kámoškou mě štve jedna holka roznáší o nás pomluvy a potom ještěk tomu když chceme jí to oplatit tak to nedokážem protože je oblíbená a my ne co mám dělat .
A jak můžubýt oblíbená

Aliana Leevi - Re: štve mě

4. 10. 2013 20:13

Ahoj Viky,
pokud je někdo oblíbený, tak může mít mylnou představu o své důležitosti. Připadá si jako něco více než druzí a v důsledku tohu tomu člověku nedělá problém ponižovat druhé. Ať už je to jakoukoli formou - urážky, pomluvy, posměšky atd. není to nic příjemného. S kamarádkou jste téměř v patové situaci. Jestliže je to klasická princezna třídy, tak je většina na její straně a pokud by jste se jí snažili ublížit, tak budou spíše ostatní proti vám. Klasické smýšlení stáda =) Není však ani správné nechat si to jen tak líbit a nechat po sobě šlapat. Je těžké posoudit, protože tu holku neznám, ale pokud myslíte, že je alespoň malinko v pohodě, tak si s ní skuste třeba promluvit. Ale jestli by se vám jen měla vysmát do očí, tak to nemá smysl. I když se to bude zdát asi podivné, ale něčím jste ji zaujaly. Možná máte jiné názory, styl oblékání než ona. Možná, že vynikáte ve sportu nebo kreslení a ona ne.. Cítí se ohrožena a chce si to tím kompenzovat. Pokud si vymýšlí o vás věci, které nejsou pravda, tak je nezralá, ale vy ji neoplácejte stejnou mincí. Mohlo by se vám to vymstít. Zachovejte chladnou hlavu a pokud vás třeba pomlouvá nahlas před třídou, tak to můžete obrátit v žert. Pokud se vám podaří vymyslet něco vtipného, tak ona bude za hloupou, že si sama naběhla.. Jestliže její pomluvy budou hodně vážné, ne jen klasické pošťuchování, tak zajděte za učitelkou, výchovným poradcem nebo rodiči. Legrace je fajn, ale pokud to někomu ubližuje, tak to už není legrace, ale šikana. A jak může být oblíbená? Důvodůdů může být více, ale vsadím se, že je odvážná a sebevědomá. Je jistě silná osobnost, ale nevyzrálá. Rozumný člověk totiž neroznáší lži o ostatních. Spolužáci si pravděpodobně spočítali, že je lépe být s ní, než proti ní. Je to pohodlnější, ale není správné podporovat někoho ve špatném chování nebo tomu jen tiše přihlížet. Já osobně bych asi šla za ní a pokusila se to vyříkat mezi 4 očima, ale jak jsem již psala, neznám ji a netuším jak bude reagovat. Nedejte na sobě znát, že vám to vadí a buďte silné. Máte výhodu že jste dvě, protože kdyby jste byly každá sama, tak to budete mít těžší. Přeju vám aby se to nějak dobře vyřešilo. Mějte se krásně a díky za návštěvu. =)

Viky - Re: Re: štve mě

5. 10. 2013 23:43

Moc díky za odpověď naštěstí se to vyřešilo a jen díky tobě moc děkuju

Aliana Leevi - Re: Re: Re: štve mě

6. 10. 2013 16:34

Tak to mě těší, že se to vyřešilo ;)

julie16 - Díky Aliana :-D

29. 9. 2013 14:26

Aliana,děkuji Ti za radu,asi jsem i takového něco očekávala.Hezký den.

Aliana Leevi - Re: Díky Aliana :-D

4. 10. 2013 19:42

Není zač =) pokud jsem nějak pomohla tak jsem ráda a pokud ne, tak díky za návštěvu a taky přeji hezký den.

Julie16 - Nevím co dělat...

27. 9. 2013 10:41

Ahoj,jsem v neznázích,mají o mě zájem dva muži,a já nevím co s tím...Ty by si věděla?

Aliana Leevi - Re: Nevím co dělat...

28. 9. 2013 9:23

Ahojky Juli,
chápu, že je to zřejmě těžké rozhodování. Usuzuji, že oba dva jsou fajn, jinak by byla volba jasná =) Jak se ale rozhodnout, který je ten pravý? Vezmi si papír a tužku. Napiš jména obou mužů a pod každé jméno napiš klady a zápory obou dvou. Napiš co se ti na nich líbí, ne co si myslíš, že by se líbilo někomu jinému. Jedná se o tvůj život proto vyber jen ty věci, které se líbí a nelíbí na nich přímo tobě. Až budeš mít pocit, že jsi všechno zapsala, tak bude pro tebe možná snadnější se rozhodnout. Když budeš mít jasno, tak papír znič. Jistě nechceš aby si ho někdo z těch dvou někdy třeba náhodou přečetl, že. Pokud se stále nebudeš moct rozhodnout tak si odpověz na několik otázek u obou. Kterému z nich více věřím? Dokážu si s ním představit svou budoucnost? Jaké by to bylo, kdybych ho představila rodině a přátelům? Čím mě zaujal? ... Pokud máš možnost, je dobré strávit s každým z nich jeden celý den o samotě. Tak poznáš člověka dobře. Také poznáš dobře lidi v krizových situacích a všímej si u nich jak se chovají k cizím lidem. Jestli jsou zdvořilí nebo ne a také jak mluví o ostatních. Tím se dá také poznat povaha člověka. Každopádně každý člověk je jiný a určitě oba dva mají své dobré i špatné vlastnosti a záleží na tobě, co od vztahu očekáváš a jakého může k sobě potřebuješ. Pokud například jsi nadšená sportovkyně, tak si asi s mužem, co rád sedí doma u televize nebudeš rozumět. Ale nechoď s obouma najednou. To stejně časem praskne a pak bys přišla o oba dva. Buď k nim upřímná a pokud je ještě tolik neznáš, tak jim řekni, že potřebuješ čas na rozmyšlenou a záleží na každém z nich jestli na tebe chtějí počkat nebo ne. ;)

Eúlka...O.o - Má něco cenu?

4. 9. 2013 16:15

Ahoj, byla sem na letním pionýrskem táboře. Jela jsem už druhým rokem a v tom prvním jsme jely s mojí nej kámoškou a se mi tam docela líbil jeden kluk (neřekla sem to ani jí (snažila by se nás dát do hromady a tak a o to sem nestála) nebylo to nic ani sem ho moc neznala) a tak mě to za ten rok přešlo. Tenhle rok jsme jely i ještě z dvěma kámoškama a jedna se do něj zamilovala a já se s ním ,ale dostala do oddílu a nějak jsme si dost rozuměly povídali sme si pořát pořád sme se škádlili a přitom sme si dost často pomáhali. Málo kdy sem sem s ním byla mimo oddíl byla sem s totiž s kámoškama. A jak se ta jedna do něj zamilovala tak na mě příšerně žárlila a podobně na chvíli nás i rozhádala s mojí nej kámoškou pomocí škaredých lží navíc já tu holku nikdy moc nemusela je taková že mě a mým kámoškám zničila plno věcí a tak. Pak se ani nevím jak dostalo na povrch že ona ho miluje ale on jí nechtě strašně za nim dolejzala je otravná a tak. No já sem jí začínala nenávidět za to co udělala mě a mojí nej kámošce a přidali se k tomu další hora maličkostí to samé i moje nej kámoška. A já sem se tak nějak i dostala do nepopsatelných chvil při řešení úkolů a povídání si s tím klukem často byl u mě tak blizoučko že sem se otočila a málem jsme si dali pusu no a tak podobně no nějak jsem se do něj zamilovala až po uši! Pak tábor skončil a mi (já, on, moje a nej kámoška) jsme se s vedoucími domluvili že nás příští rok vezmou za instruktory (a bez té holky co ho chtěla). Poté jsme měli po táborový sraz moje nej kámoška tam nemohla byli pryč a ta prolhaná taky ne. Šli jsme tam s tou třetí kámoškou co tam jela tam teda nic moc měl ta notebook a kluci se kolem něj točili tak jsme se moc nebavili ale při našem odchodu řekl jenom smutně "ahoj" a nespustil oči než jsme zašli za roh měl pohled že se mi chtělo vrátit se a obejmout ho vypadalo to že se rozbrečí ,ale musela sem jít bylo málo času. Hlavní vedoucí si založí oddíl za nedlouho tak že se budeme scházet! Bojím se mu napsat na Facebook protože kámoška mu napsala Ahoj a on "co je?" tak že si nejsem jistá a mám něco vůbec zkoušet? Až se uvidíme mám se sním bavit třeba se styděl jenom přijít (na tom setkání) nebo... vážně nevím!

Aliana Leevi - Re: Má něco cenu?

21. 9. 2013 21:53

Ahojky,
moc se omlouvám, že píšu až teď, ale měla jsem málo času a moc jsem se nedostala an net. Podle toho, co píšeš bych řekla, že tě má rád. Je fakt bezva, že jste měli možnost si dlouho povídat a tím pádem se i dobře poznat. Je to lepší, než kdyby se ti jen líbil vzhedově a nic by jsi o něm nevěděla. Na FB mu napiš. Nic nezkazíš tím, když napíšeš jen kamarádsky jak se má.. Ale určitě je důležitý aby ses mu nevyhýbala, to by byla podle mě chyba. Udržuj kontakt, ale samozřejmě ne ho bombardovat zprávama ;) až se uvidíte tak se chovej přirozeně a jak to sama budeš cítit. Můžeš mu třeba i říct, že je ti líto, že tábor tak rychle končil. Máte určitě nějaký společný vzpomínky. Takže se máte o čem bavit. Řekni mu něco jako pamatuješ na ten vtip co jsi mi říkal? Ten byl dobrej.. Nebo něco jiného. Možná, že on taky neví na čem je a bude rád když uděláš první krok. A nebo pokud máš jistotu, že se budete vídat dál, tak máš ještě dost času na rozmyšlenou o čem se s ním bavit. A navíc když spolu budete třeba něco chystat, tak to vyplyne samo a ani nebudeš muset dělat nějaký první krok.. =) Snad vám to dobře dopadne, když jste si tak rozuměli ;)

Eliška - Samá komplikace

1. 7. 2013 19:06

Ahoj, mám velkej problém a potřebuju nutně poradit. Mě se líbí jeden kluk ze třídy, je celkem fajn a už jsem s nim kdysi chodila a zničeho nic jsme se rozešli ani jeden nevíme proč. Ráda bych s nim zase začala chodit, ale málý problém. Moje nej kámoška ho má taky ráda! Co mám dělat?

Aliana Leevi - Re: Samá komplikace

7. 7. 2013 22:58

Ahoj Eliško,
(omlouvám se, že píšu až teď, byla jsem v zahraničí)
jestli jste spolu už někdy chodili, tak to má tu výhodu, že to není pro tebe jen nějaký neznámý idol, ale jistě ho alespoň trochu znáš, víš co od něho můžeš a nemůžeš čekat a navíc spolu chodíte do třídy.. Někdo říká, že slepovaná láska nevychází a někdo zase říká, že stará láska nerezaví. Tak co si teď vybrat, že? :) Je to asi tak, že u každého je to trošku jinak. Je nutné vzít v potaz důvod vašeho rozchodu, jestli to bylo něco vážného (např. nevěra) nebo jste prostě jen byli moc mladí a nepřipraveni na vážný vztah. Když se onen kluk líbí i kámošce, tak je to o to komplikovanější, že vlastně nechceš ublížit kámošce, ale zároveň si přeješ být s tím klukem.. Je nutné zjistit jak to cítí on. Bylo by asi nejlepší si o tom s ním osamotě promluvit. Ne přes dopisy nebo internet, ale mezi čtyřma očima. Tak uvidíš jeho reakci a poznáš jak to cítí on. Řekni mu jak to vidíš ty, že je ti líto, že jste se rozešli a že bys to ráda znova zkusila. O citech kamarádky mu neříkej. To by měla udělat ona. Neboť zní celkem blbě věta typu "Hele, líbíš se mojí kámošce.." A navíc pokud bys to řekla a ona by se mu nelíbila, tak by se jistě i ona cítila hloupě. Ale možná, že on řekne, že se mu líbí a bude vše vyřešeno. Možná, že bude chtít být s oběma jen dál kámoš.. To je taky možnost. Ale vše jsou jen spekulace a pokud chceš mít stoprocentní jistotu, tak si s ním někdy promluv osamotě bez jeho nebo tvých kámošek.. Protože pod vlivem publika lidé často předstírají a nejsou upřímní... Každopádně, je to vaše osobní věc a pokud se ho v nějakou vhodnou chvíli zeptáš a povíš mu jak to je, tak budeš mít jistotu :) Přeju hodně štěstí a pevné nervy ;)

tttt - dfgh

24. 6. 2013 21:37

Jak ty můžeš někomu radit to fakt nechapu..

Aliana Leevi - Re: dfgh

25. 6. 2013 17:00

Chceš poradit jak já můžu poradit nebo co? :D Pokud se ti moje rady nezamlouvají, tak je číst nemusíš anonyme :D

kllara - bojim se ze kdyz dam klukovi pusu

10. 6. 2013 6:59

Ahoj doufa, ze mi poradite. Mam kluka chodime spolu 2 tydny a bojim
se ze kdyz mu dam pusu ze zcervenam co s tim mam delat!????!!!predem dekuji za odpovedi'.

Aliana Leevi - Re: bojim se ze kdyz dam klukovi pusu

10. 6. 2013 12:13

Ahoj Kllaro,
chápu, že první polibek vyvolává v člověku obavy z nejrůznějších věcí, je to něco nového a neznámého, ale nemusíš se vůbec ničeho bát. Pokud se na to zatím necítíš, tak nikam nespěchej. Je lepší, když se budete zatím více poznávat (povídejte si, choďte spolu na procházky, atd.) Každý je jiný. Někdo se chce líbat hned na prvním rande a někdo potřebuje více času. 2 týdny, podle mě, zase tak dlouho není a vážně je lepší počkat než se do něčeho nutit. Neboj ten správný okamžik přijde a oba to poznáte. V lásce by neměly být žádné tabulky kdy je nejlepší doba pro první polibek, protože každý člověk je jiný a každý to cítí jinak. Takže pokud třeba nějaká tvoje kámoška se už se svým klukem líbala a ty ne, tak se tím netrap. Možná to přijde zítra, možná za týden, možná za měsíc... Co ty víš :) Je to tvůj život a tvoje pravidla :) Ale jsem si jistá, že až bude ta správná chvíle a obavy zmizí, tak se ti to bude moc líbit :)