Jdi na obsah Jdi na menu

Poradna

 Ahojky! 

Vzhledem k tomu, že mi poslední dobou píšete a ptáte se mě na problémy, většinou s láskou, tak jsem se rozhodla založit poradnu. Ptejte se na cokoli... lásku, přátelství, školu, práci, vztahy, jakékoli osobní problémy. Nikoho nesoudím a myslím, že žádný problém není bezvýznamný. Pokud chceš, tak napiš...

✎ Piš sem do komentářů nebo pokud nechceš aby to bylo zde na webu tak piš na email: info@alianaleevi.com

 

Ráda všem poradím jak jen nejlépe budu umět :-)

 

Díky za návštěvnost a mějte se krásně

Aliana

 

Pokud chceš o svém problému mluvit online s ostatními návštěvníky, tak zkus    CHAT  

 

 

Komentáře :-)

Přidat komentář

Přehled komentářů

Alča - Pomoc

8. 1. 2017 0:21

Ahoj Aliano chtěla bych poradit.... Když sem byla malá přistěhovala se vedle nás jedna holka... No tu jsem seznámila s jednou mou kamarádkou a pak jsme se bavily všechny 3. Jenže pak se začaly bavit jen ony dvě odkopávat mě, pomlouvat atd.
A já chci pomstu, měla bys nějaký návrh?

Aliana Leevi - Re: Pomoc

9. 1. 2017 11:47

Ahoj Alčo,
mrzí mě jak to dopadlo a chápu, že ti to je líto. Ale pokud to tak je a ty rádoby kamarádky tě jen pomlouvají, tak to nech být. Můžeš si říct, že jsi lepší a nemáš potřebu někoho pomlouvat. Samozřejmě by se daly vymyslet různé pomsty, ale tím by se nic nevyřešilo. Jen by to bylo ještě horší. Nejlépe jim jejich chování oplatíš tím, že je budeš ignorovat, najdeš si jinou kamarádku a na nějakou pomstu se vykašleš. Vím, že je to těžké smířit se s tím, když ti někdo ublíží, ale věř mi, že je to nejlepší řešení a jak se říká, tak na každého jednou dojde. Všechen ten vztek co tě trápí dej třeba na papír. Nakresli obrázek, napiš písničku o svých pocitech nebo si běž zaběhat a uvidíš, že to bude lepší. Ty máš teď výhodu protože víš jaké ty holky jsou a proto teď se s nimi nebudeš chtít bavit a najdeš si lepší kamarádku. Neztrácej čas s někým. kdo si tvůj čas nezaslouží. I když to bolí, tak jdi dál a když to dokážeš překonat, tak budeš vnitřně silnější. Měj se hezky a užívej života! :-)

Anča - Re: Pomoc

8. 2. 2017 21:41

Ahoj, pomsta nema reseni. Pokud te to se*e zeptej se jich rovnou, teeba je to jen tvuj pocit a spatne sis to vylizila. Treba se ti to i potvrdi, ale pomstou by sis podrezala vetev.

Lolla - Tvůj email

11. 1. 2017 17:04

Ahoj byla bych ráda kdyby jsi mi napsala tvůj email, protože moje problemy nechci psat verejne děkuji :)

Lolla - Re: Tvůj email

11. 1. 2017 17:05

Jsem zase já a lidi pojdte na chat

Aliana Leevi - Re: Re: Tvůj email

11. 1. 2017 17:41

Ahoj Lollo,
můžeš mi napsat na: info@alianaleevi.com

Gabca - jak mu rict ze me to stve

29. 12. 2016 21:31

Ahoj mam problem s klukem
muj kluk dava vetsi prednost hre jmenem lolko nez me.

A ja nevim jak mu mam rict ze by to mohl prestat hrat aspon kdyz s polu volame a kdyz se mu to snazim rict tak mi rekne jestli bych mu to nerekla zitra ze to potrebuje dohrat
dekuji za odpoved

Aliana Leevi - Re: jak mu rict ze me to stve

7. 1. 2017 13:11

Ahoj Gabčo,
rozumím, že je to těžké. Pro kluka by měla být jeho holka jistě důležitější než nějaká hra. Jenomže taková hra je součástí světa spousty kluků a oni to neberou tak, že by snad neměli rádi svoje holky, ale spíše jako koníček. Čas hry je pro ně časem odreagování se od školy, starostí a i jistým únikem z reality. Ty sama máš jistě také nějaké zájmy, které jsou součástí tvého života a nechceš se jich vzdát. Ale ono není hraní jako hraní. Pokud tvůj kluk má nějaký stanovený čas, kdy bude hrát a nezasahuje mu to do běžného života, tak je to v pořádku. Nevím jak moc té hře propadl, ale jsou bohužel i závažné případy a taková počítačová hra může být pro některé lidi doslova drogou. V takovém případě ztrácí pojem o realitě, nechodí do školy, nestarají se o sebe, přeruší veškerý kontakt s okolím a prakticky nevychází z domu. Může to mít fatální následky. Věřím, že takové závažné případy se netýkají tvého kluka. Pokud tvůj kluk hraje hru často, ale jinak zvládá běžný život, tak bych se tím asi moc nestresovala. Ale určitě by bylo lepší, kdyby ti věnoval více času. Snaž se s ním o tom promluvit v klidu. Bez výčitek a obviňování. Jen mu řekni jak to cítíš a že s ním chceš trávit i více času bez počítačových her. Pokud s těmi hrami nebude chtít přestat a ani to nějak omezit kvůli tobě, tak buď se s tím smíříš a budeš to brát tak jak to je a nebo mu dej ultimátum. Pokud ty hry neomezí na vámi domluvený čas. Např. pokud hraje 6 hodin denně, tak bude hrát jen 3 a zbylé 3 hodiny bude s tebou a nebo se s ním rozejdeš. Pak alespoň uvidíš, jak moc mu na tobě záleží a budeš vědět, jestli má cenu věnovat energii do tohoto vztahu. Věřím, že bude vše v pohodě a vyřeší se to k vaší společné spokojenosti. Měj se hezky. :-)

Gabca - Re: Re: jak mu rict ze me to stve

8. 1. 2017 20:50

Dekuji za odpoved a pokusim se ho zeptat jestli by neomezil tu hru aspon na 3-4 hodiny a moc ti dekuji za radu
S pozdravem Gabca

Marie, 14 let - Nebaví mě život

6. 1. 2017 18:28

Nevím jak začít... Mě prostě už delší dobu vůbec, ale vůbec nic nebaví. Nemám žádné koníčky, nic mě nenaplňuje a mám skoro pořád tak pitomou náladu, že už mě všechno přestává bavit. Mě zkrátka nic nepotěší, a když už jo, tak jenom na malou chvíli. Když třeba něco zažiju, tak jsem na chvíli štastná, ale třeba jenom do večera a ráno zase. Nemám žádnou radost že života, ničím se nezabavím. Dříve lidé podnikali různé věci, pořád měli co na práci, a teď? Mobily, tablety, vypočítavost a peníze. To je dnešní svět. Já vím, že si pořád jenom stěžuju, ale zkus mi prosím nějak poradit, abych měla chuť do života. Děkuju.

Aliana Leevi - Re: Nebaví mě život

7. 1. 2017 13:37

Ahoj Maruško,
musím ti říct, že máš velkou pravdu. V dnešní době technologií máme všechno na stříbrném podnosu a asi bychom měli být šťastní, ale nejsme. Spousta lidí prožívá velkou duševní prázdnotu a pocity beznaděje. Vůbec nevadí, že si stěžuješ, já s tebou souhlasím. Dnešní doba je opravdu plná falešnosti a povrchní zábavy. Ačkoli, když se na to člověk dívá i z druhého pohledu, tak každá doba má něco. V každé době byli lidé nešťastní a zoufalí, ať už oprávněně nebo ne. Já osobně si myslím, že vše má nějaký důvod a to, že se člověk má podle ostatních fajn, ale je nešťastný není bez důvodu. Jak se říká, tak není kouře bez ohně. Důvodů, proč tohle prožíváš může být hodně. V první řadě to může být tím, co píšeš. Jak jsi znechucená z dnešní doby. Ale spousta lidí se cítí špatně už jenom z toho životního stereotypu. Člověk potkává stále stejné lidi, zažívá stále stejné situace, chodí stále stejnými ulicemi a podobně. Z toho mnoho lidí začíná šílet. Také se říká, že když voda stojí na jednom místě, tak se začíná kazit. Proto je potřeba, aby život plynul dál a když tě už tvůj současný život nudí a nebaví, tak ho změň! Můžeš navštívit nová místa, seznámit se s novými lidmi, změnit si účes nebo prostě jen dělat věci jinak než jsi zvyklá. Jakákoli změna bude jistě příjemné oživení. A s tím jak se mění nálady si nic nedělej. Nikdo není celý život na 100% šťastný. Stejně jako se mění počasí nebo roční období, tak i člověk se složitý a hlavně to není stroj. Každý prožívá denně různé změny nálad. Potkáš kamarádku a máš dobrou náladu, ale pak ti třeba učitelka vynadá a tvoje nálada je pryč. Samozřejmě je to zjednodušené. Někdy člověk ani neví proč se mu nálada změnila. Ale i z hlediska zdraví nemůžeme mít pořad dobrou náladu, člověk který se pořád směje je buď blázen nebo se umí dokonale přetvařovat. A neustále mít jen dobrou náladu ani není zdravé. To pak člověk potlačuje vztek a pak vybuchne. Já osobně mám taky dny, kdy mi je na nic, ale pak zas přijde lepší období. Jde o to vážit si maličkostí. Pokud ti připadá, že nemáš důvod k radosti, tak doporučuju podívat se na film nebo přečíst si knihu, kde lidi řeší závažné problémy jako nemoci, války atd. To si pak člověk uvědomí, že i když nemá dokonalý život, tak se má celkem dobře. Jde o to vážit si maličkostí jako to, že můžeš chodit, slyšet, vidět, že máš kde bydlet a podobně. Vím, že to zní jako klišé, ale je pravda taky ta, že nikdy nevíš co se může stát a spousta lidí ze dne na den skončila třeba na vozíku nebo třeba přišli o ruku. Taky pomáhá mít nějaký plán. Něco, na čem můžeš pracovat a těšit se z toho. Třeba vyrobit si něco, našetřit si peníze na něco nebo cokoli by tě alespoň trošku bavilo. Vzpomeň si třeba na něco, co tě bavilo, když jsi byla malá a můžeš se k tomu vrátit. Nebo si každý den piš deník nebo seznam 3 věcí, za co jsi vděčná. Vím, že to není snadný, ale když se budeš snažit určitě si něco najdeš! Já osobně věřím v Boha a když nevím jak dál, hledám pomoc u něj. Měj se moc hezky a opatruj se. :-)

Lulu1234 - Socialni site (instagram)

18. 12. 2016 0:20

Ahoj! :) Prosim te porad mi.ako se zalíbit chlapci přes sociální sítě? mam jednoho kluka vyhlédnuté i se v skole zdravíme kdyz tak tak se na sebe i usmejeme.ale da se to? poznas nějaké triky na to? : D neboť jsem z toho nestastna: / stale na toho kluka myslim .... dakujem předem .si velmi zlata holka a jsem ráda že se na tebe můžu obrátit v takové situaci i kdyz ta nepoznam ale verim ze si fajn holka a dobrosrdečný. dik

Aliana Leevi - Re: Socialni site (instagram)

7. 1. 2017 12:55

Ahoj Lulu1234,
předem se chci omluvit za pozdní odpověď a chci ti poděkovat za pochvalu.
Chápu, že je to těžké zalíbit se klukovi, když se tolik nebavíte. Samozřejmě je možné zalíbit se mu díky fotkám a podobně, ale nemá to moc velkou hloubku. Předpokládám, že máš toho kluka ráda více než na nějaké povrchní úrovni. Podle mě je nejlepší snažit se zalíbit tomu klukovi v realitě než na sociálních sítích. Internet je jistě skvělá věc, ale každý ví, že je plný lží a polopravd. Takže když by sis třeba dala na facebook nějakou úžasnou svůdnou fotku, ale nebudeš to ty. Tak ten kluk se třeba zamiluje do fotky, ale ne do tebe. A myslím, že je určitě lepší, když bude mít rád tebe takovou jaká jsi než nějakou fotku. Navhruju, aby ses s ním začala více bavit. Klidně si i můžete psát přes sociální sítě, ale nejprve začni běžnými věcmi jako je škola, zájmy, kamarádi a podobně. A pak když se třeba budete více bavit, tak se můžete domluvit a jít spolu třeba do kina, na procházku nebo na výlet. Uvidíš sama. Těžko se to určuje, když vás neznám osobně a nevím, co kdo z vás má rád a tak. ale obecně platí, abys postupovala pomalu a pak sama poznáš, kdy je ten správný čas něco podniknout. Věřím, že vše dobře dopadne. Měj se krásně :-)

Linda xxx - male prsa :(

2. 12. 2016 23:23


ahoj.Mam 15 a menses jsem dostala asi před 3 lety a mam male prsia.je to velmi špatně a bojim se že mi uz nenarastu.nevies do kdy růstu prsa? všechny mé kamarádky už mají i B a ja mam sotva A :( prosiiiiiim porad.

Aliana Leevi - Re: male prsa :(

12. 12. 2016 9:15

Ahoj Lindo,
chápu, že je těžké, když se lišíš od svých kamarádek. Ale neber to negativně. Pravdou je, že každá dívka je jedinečná a nejde na všechny brát stejný metr. Vliv na vývoj má více faktorů. Například genetika, životní styl, strava, atd. Nemyslím tím, to, že existuje jídlo po kterém budeš mít větší prsa a nebo menší. Ale spíše to, že když někdo sportuje a jí normálně, tak mívá drobnější postavu než člověk, který nemá moc pohybu a přejídá se. Co se týče věku, do kdy se tělo vyvíjí, tak je to taky u každé dívky jiné. Obecně většinou to bývá tak cca to 17 nebo 18 let, ale jsou i případy, kdy dochází k nějakým změnám i po 20 letech. V podstatě se tvoje tělo mění celý život. Už od narození stárneme. I když někdy nejsou změny tak viditelné. Ale určitě se ničím nestresuj. Mysli na to, že vše má svoje výhody i nevýhody. Nevýhodou dívek a žen, které mají větší objem hrudníku bývá to, že nemohou tak svobodně běhat, často je škrtí prádlo nebo to, že je spoustu kluků nebo mužů neberou vážně a spíše jsou hypnotizováni jejich výstřihem. Ono třeba si budeš říkat, že bys to taky chtěla zažít, ale věř mi že není o co stát. Ty alespoň můžeš vědět, že kluk, který tě bude milovat, tě bude mít rád proto jaká jsi a ne proto, že máš plný výstřih ;-) Vážně buď v pohodě, věřím tomu, že máš všechny proporce těla úměrné, ke svojí postavě a až přijde čas a pokud to bude potřeba, tak se třeba něco změní, ale zatím to je tak jak to má být. Měj se ráda taková jaký jsi, protože taková jsi nejkrásnější! Měj se hezky a krásné Vánoce :-)

Anna, 14 let - oslovení

26. 10. 2016 20:12

Ahoj, myslíš že je něco divného na tom, když oslovím dospělého člověka se kterým si tykám křestním jménem? Mamka mi říká, že je to divné, taťka že ne, takže nevím.

Aliana Leevi - Re: oslovení

12. 12. 2016 8:58

(omluvám se za pozdní odpověď)
Ahoj Aničko,
Podle etikety starší člověk (myšleno výrazně starší, ne třeba o rok) nabízí tykání mladšímu. Pokud ti ten člověk tedy nabídl tykání a ty s tím souhlasíš, není na tom nic špatného. Tvůj taťka má tedy pravdu. Ale je na místě se ptát, co tím maminka myslí, když s tím nesouhlasí. Má tě jistě ráda a záleží jí na tvém štěstí. Pokud je tím starším člověkem výrazně starší muž, mohou být jistě obavy na místě, ale záleží to hodně na situaci. Pokud je to třeba rodinný kamarád nebo někdo slušný, tak je vše v pořádku. Ale pokud by to měl být nějaký známý, kterého neznáš tak dobře, tak je fajn mít se na pozoru a být opatrná. Zeptej se mamky na důvod, proč s tím nesouhlasí a pak to můžete společně probrat. Měj se hezky a přeju krásné Vánoce :-)

Love you :) - Pomoc

24. 10. 2016 22:11

ahoj Aliana prosim porad mi.ako se mam více skamarádit s jednim kamaratom ktery se mi líbí? myslim ze jak se mu mozem zalíbit nebo take neco aby mě prostě milovala a abychom se dali dokopy.da se to? když ano tak jak prosim ta bez tvé pomoci uz neviem co mam robit

Aliana Leevi - Re: Pomoc

12. 12. 2016 8:50

Ahojky,
(omlouvám se za pozdní odpověď)
rozumím, že je to těžké, když se zamiluješ do kamaráda. Znáte se jistě dobře a tak i víš jaký je. Je pravda, že je hodně párů (i manželů), kteří byli dříve kamarádi a taky se říká, že na přátelství vznikají nejpevnější vztahy. Nicméně, taky je pravda, že ne každé přátelství přeroste v romantickou lásku z obou stran. Často to bývá také tak, že se jeden z kamarádů zamiluje, ale ten druhý bohužel ne. Netvrdím, že to je nebo není tvůj případ. Jen si myslím, že je fajn si to připomenout, aby člověk na všechno přes tu vlnu citů a romantických představ nahlížel na věc i trošku realisticky. V současné době pro tebe bude lepší, když se k němu budeš chovat jako kamarádka a nebudeš mu nějak výrazně projevovat city. Na lásku to chce jít pomalu, když si nejsi jistá city toho druhého. Snaž se s ním bavit dál jak se bavíte, ale spíš se snaž zaměřit na to co ho baví. Třeba fotbal, hokej, auta atd. Zjisti si o tom co nejvíc věcí, abys nevypadala hloupě až se o tom budete bavit a pak navažte rozhovor. Postupuj rozvážně a naslouchej svému srdci a intuici. Sama poznáš, kdy máš co říct a když mlčet. Můžeš ho třeba někdy pozvat do kina nebo na procházku a uvidíš :-) Každopádně ti přeju mnoho štěstí a krásně Vánoce :-)

Alexandra - nevim co uz...

19. 10. 2016 18:34


ahoj Aliana potřebuji tvou pomoc co mam dělat když chci zjistit zda se líbím jednomu chlapci ktery se na mě pořád dívat a usmívá se na mě ... líbím se mu nebo co? já jsem uz bezradný