Jdi na obsah Jdi na menu

Poradna

 Ahojky! 

Vzhledem k tomu, že mi poslední dobou píšete a ptáte se mě na problémy, většinou s láskou, tak jsem se rozhodla založit poradnu. Ptejte se na cokoli... lásku, přátelství, školu, práci, vztahy, jakékoli osobní problémy. Nikoho nesoudím a myslím, že žádný problém není bezvýznamný. Pokud chceš, tak napiš...

✎ Piš sem do komentářů nebo pokud nechceš aby to bylo zde na webu tak piš na email: info@alianaleevi.com

 

Ráda všem poradím jak jen nejlépe budu umět :-)

 

Díky za návštěvnost a mějte se krásně

Aliana

 

Pokud chceš o svém problému mluvit online s ostatními návštěvníky, tak zkus    CHAT  

 

 

Komentáře :-)

Přidat komentář

Přehled komentářů

Lucka - Re: Re: Neviem co mam robit(delat)

14. 10. 2016 0:16

aliana dekuji ti moc:) si zlata a hodna:* velmi si te vazim ze jsi mi odpovedela ...ale ja ho proste milujem a citim nieco ked som s nim alebo ked sa na mna pozera ...ja citim nieco silne medzi nami ale nieco nas nechce spoznat se lepsi alebo take neco (neco v tom zmyslu) ...dnes jsem ho videla ale on mne nevidel ,vyzeral smutne ale tak beznalady...velmi ho mam rada ale neviem co mam robit uz aby sme sa dali dokopy...

Klara - Brigáda

23. 9. 2016 19:27

Ahoj nevis jestli jsou decke brigády?

Aliana Leevi - Re: Brigáda

11. 10. 2016 17:03

Ahoj Klárko,
podle zákonů v ČR může být člověk zaměstnaný od 15 let. Dříve je to nelegální. Pokud je ti méně než 15 tak to můžeš udělat třeba tím způsobem, že když bude mít tvoje mamka nebo kamarádka starší 15 let práci na doma (např. třídění dokumentů, lepení obálek a podobně) tak se s nimi můžeš domluvit na tom, že jim pomůžeš a oni ti pak za to dají nějaké peníze. Nebo můžeš sekat třeba zahradu sousedům, venčit psy, atd. za pár korun. Jedná se spíše o takové drobné přivýdělky. Někdo to má tak že poseče trávu babičce a ona mu dá třeba 50,- Kč ale je to různé, samozřejmě je to o domluvě všechno. Většina lidí to dělá zadarmo, že pomáhá rodině. Vyloženě klasické brigády jsou opravdu až od 15 let. Mohou být i na černo, ale to nedoporučuju, je to nebezpečné v mnoha ohledech. Takže buď počkej až ti bude 15 nebo požádej třeba mamku nebo taťku o pár korun, pokud si chceš něco koupit. Měj se hezky. :-)

Petra - Já ho nesnáším

26. 9. 2016 14:27

Ahoj,mám takový problém mám tatku kterého uplně nesnáším prostě ho nemám ráda a nechci ho za tatku prostě je to nesmí se tu používat sprosté slovo takže boužel se nyvyjádřím tak jak bych chtěla ale snad si to domyslíš prostě já ho nesnáším je to ted bych řekla několik sprostých slov ale neřeknu já prostě ho nesnáším a byla bych radši kdyby nebyl muj otec mám radši nekoho jiného a kdyby se mě někdo zeptal jestli bych raději zachránila matku která čeká kotátka a nebo jestli aby byl mým otcem tak bych raději zachránila kočku

Aliana Leevi - Re: Já ho nesnáším

11. 10. 2016 16:06

Ahoj Péťo,
moc mě mrzí, že nemáš ráda svého taťku. Ale věřím tomu, že k tomu máš pádný důvod. Ublížil ti nějak, uráží tě stydíš se za něj nebo ublížil někomu koho máš ráda? Moc ráda bych ti poradila, ale vlastně neznám původ tvého vzteku. Budu ráda, když mi to nějak přiblížíš, abych ti mohla poradit konkrétněji. Můžeš sem na web a nebo i na e-mail, pokud nechceš, aby to četl někdo jiný. Moc si vážím tvé důvěry a taky oceňuji to, že sis dala pozor a nepoužila žádná sprostá slova. Určitě budu ráda, když napíšeš. Měj se hezky :-)

Alena - nemám kamarády

24. 9. 2016 21:47

Ahoj, Je mi 14 let a nemám žádné kamarády. Mám hodně známých, se kterými si pokecám, ale nevím, jak z nich udělat kamarády, protože je většinou potkám tak jednou za půl roku a nebo nemají čas. Holky ve škole mají jiné zájmy než já, zajímají je jenom kluci a kdo s kým chodí a nechodí a pořád řeší nějaké hlouposti (nechci je za to soudit, ale mě to prostě nebaví) a kluci taky nejsou nic moc. Zkoušela jsem už i nějaké zájmové kroužky, abych našla lidi se stejnými zájmy, ale oni kromě těch zájmů řešili taky jenom to, co mě nebaví. A když se zkouším bavit třeba s někým starším, tak mám pocit, že ve mně vidí malou holku, která skoro ničemu nerozumí. Jak si mám tedy někoho najít?

Aliana Leevi - Re: nemám kamarády

11. 10. 2016 15:55

Ahoj Alčo,
moc mě mrzí, že nemůžeš najít kamarády. Ale ono najít ty opravdové kamarády někdy trvá hodně dlouho. Někdo má nejlepší kamarády od dětství a někdo je najde třeba až v dospělosti. Je to různé, ale určitě neztrácej naději. Je určitě dobře, že zkoušíš různé možnosti a nevzdáváš to. Věřím tomu, že časem až půjdeš na novou školu, poznáš nové lidi, jistě najdeš i nějaké kamarády. Nebo pokud máte ve třídě nebo škole někoho s kým se nikdo nebaví, tak můžeš zkusit navázat hovor a třeba zjistíš, že si rozumíte. Pokud je ti více než 15, tak můžeš zkusit i nějakou brigádu, kde budeš mít taky možnost poznat nové lidi. Nebo taky je pravda, že někdo ti možná na začátku nesedne, ale časem, když ho více poznáš, zjistíš, že je to fajn člověk... Teď na tomto webu je teď nová rubrika, kde můžeš o sobě něco napsat a třeba najít i nové kamarády. Mrkni na: http://alianaleevi.com/clanky/hledas-kamarady
Určitě ti držím palce a věřím, že brzy najdeš nové kamarády. Měj se hezky a neztrácej naději! :-)

Domča - Furt to samé

24. 9. 2016 11:47

Ahoj,
potřebovala bych poradit. Ve škole se občas bavím s jednou holkou, kterou nikdo nemá rád. Mám pocit, že čim dál se s ni budu bavit, Tim více se se mnou ostatní nebaví. Jako většinou se se mnou ostatní holky baví ale moc ne. Nevím o čem se s nimi mám bavit abych je zaujala, nebo co dělat, abych je začala zajímat jako je zajímají jiné... Mam je moc ráda a nechci o ne přijít kvůli takové blbosti. Když ta holka s kterou se občas bavím Chybí nemám s kym sedět a holky, které považuji za kámošky se baví mezi sebou. Poradis mi co dělat?

Aliana Leevi - Re: Furt to samé

11. 10. 2016 15:24

Ahoj Domčo,
chápu, že to může být někdy těžké. Ale spíše než jak je zaujmout si sama polož otázku: S kým se opravdu chceš bavit ty? Ono nikdy se člověk nemůže zavděčit všem. Každý člověk je trošku jiný a ne všichni si vždycky sednou. Je moc fajn, že se snažíš bavit se všemi, ale je určitě důležité, aby ses bavila sama s těmi lidmi, co chceš ty. Ptáš se jak ty spolužačky zaujmout a přitom se ony možná nesnaží vůbec zaujmout tebe. Nebojuj o přátelství někoho, kdo si to nezaslouží, protože, kdyby si to zasloužily, tak by sis vůbec neměla potřebu pokládat tyto otázky. Když má člověk kamarádku, tak si taky neříká, jestli je dost dobrý atd. Prostě s někým jsi protože s tím člověkem jsi ráda a rozumíte si. Pokud si vážně připadáš jako mezi 2 mlýnskými koly a nevíš, co dělat, tak to nech být. netvrdím, že bys měla někoho ignorovat. Určitě se bav se všemi. Ale spíše jde o to, aby ses nesnažila o získání pozornosti. Buď sama sebou a buď šťastná taková jaká jsi, i kdybys měla být třeba chvíli sama. Potom se ty pravé kamarádky jistě ukážou a nebudeš se muset o nic snažit nebo se nějak měnit. Měj se hezky :-)

Veronika - žádost o přátelství

11. 9. 2016 21:25

Poslala jsem žádost jedné holce na facebooku, ale ona mi to odmítla a mně to mrzí. Všechny moje spolužačky má v přátelích a já si nepamatuju, že bych jí něco udělala, normálně se se mnou baví. Nevíš, proč mi to odmítla?

Aliana Leevi - Re: žádost o přátelství

14. 9. 2016 15:52

Ahoj Verčo,
důvodů může být mnoho. Možná si toho nevšimla a omylem to smazala, když jí třeba poslalo žádost více lidí. Mohl jí někdo třeba jít na její facebook. Může jí třeba blbnout počítač. Nebo tam třeba dlouho nebyla nebo byla, ale vždy jen na skok... Jsou skutečné případy, když kamarád pošle kamarádce žádost a ona jí nepotvrdí, jen proto, že si toho nevšimla... A může to být třeba půl roku. Znám takové případy i z mého okolí. Ti lidi se spolu normálně baví, ale na facebooku třeba omylem nepotvrdí žádost. Důvodů může být hodně a vlastně nikdy na 100% nevíš jestli si myslíš to správné. Pokud skutečně chceš vědět důvod, tak se té spolužačky zeptej. Píšeš, že se spolu normálně bavíte, tak až bude někdy příležitost, tak se jí mezi řečí zeptej a uvidíš sama, co ti řekne. Měj se hezky a užívej života! ;-)

Eva - bojím se

14. 9. 2016 14:27

ahoj aliano mám takový problém dneska jsem s kámoškou seděla řed školou a ruzně jsem si povídali a pak jsme se bavili o klukách a ona říkala že by dala už jednomu klukovi osmou šanci a tak a já jsem ji řekla že je to hezké když ji má někdo rád a ona to pochopila tak že hledám kluka a že toho kluka kterému by dala šanci miluji a tak a chtěla mu to jít říct no a pak jak už jsme odcházeli ze školy jak jsme šli dom tak řekla že mu to napíše a vykecá a tak a já se hrozně bojím protože to za prvé není pravda a za druhé už tak nejsem ve třídě moc oblíbená a pak se to třeba roznese po celé škole a budu ještě trapnější než do ted a všíchni se mi budou smát a prostě co mám dělat

Aliana Leevi - Re: bojím se

14. 9. 2016 15:44

Ahoj Evčo,
chápu, že jsi ve složité situaci. Ale na začátku bych chtěla říct, že pokud je kamarádka na tebe taková, tak to moc dobrá kamarádka není. Třeba si dělala legraci, ale i tak mi to nepřijde moc vtipné. Určitě si s ní promluv a vysvětli jí, jak se věci mají a že to třeba tak mohlo vyznít, ale o toho kluka zájem nemáš a myslela jsi, že je to hezké to, že jí přeješ štěstí a chceš, aby jim to vyšlo, ale nic víc. Promluv si s ní co nejdříve, aby to nestihla nikde moc rozšiřovat. Pokud to nestihneš a ona to řekne, tak jdi za tím klukem a vysvětli mu, že se jedná o omyl. Určitě to nenechávej být a nečekej jak to dopadne. Bylo by to pak ještě horší...Jsem moc ráda, že píšeš a chceš se poradit. Důležité je předejít všemu, než bude pozdě. A pokud tohle kamarádka udělá, tak jí to řekni, jak ti to ublížilo a buď to napraví, všem řekne, že si to vymyslela nebo se s ní nebudeš dál kamarádit. Takhle by se kamarádka, pokud je opravdová neměl chovat. Měj se hezky, přeju hodně štěstí a ať je vše v pohodě! :-)

Kristýna - Kamarádka

21. 8. 2016 12:03

Dobrý den Aliano,potřebují pomoct už jsem ti tu kdy si psala a pomohla si mi si vážně super a tak ti píšu znovu.Takže toto je můj problém:byli jsme tři kamošky a do ledna tohoto roku jsme se bavili všichni tři ale od 9.ledna se už moc nebavime tak cca do června to bylo celkem ještě celkem dobré ale teď se neustále hádáme a prostě je to fakt zlí prostě mě jednoduše odkopli a jak byl ten devátý leden tak to bylo tak že osmého u nás spali a devátého se to všechno pokazilo nic se nestalo nijak jsme se nepohadali ani nic prosím pomoz ale prosím té neradmi ať se s nema usmirim nějakou pomstu něco co by ji pěkně nastvalo nějakou pomstu jestli chcou válku tak ať ju mají

Aliana Leevi - Re: Kamarádka

23. 8. 2016 22:56

Ahoj Kristýnko,
vážně mě moc mrzí, že musíš tohle prožívat. Musí to být opravdu těžké. Na jednu stranu, když ti ublížily, tak chápu, že se chceš pomstít. Je to celkem přirozené, ale zkus se na to podívat i z druhé strany. Pokud jim provedeš něco opravdu hnusného, tak čeho tím dosáhneš... Možná ti bude na chvíli líp, ale nic to nevyřeší, spíše naopak se to všechno ještě zhorší a věř mi, že pokud tvoje pomsta bude ostrá, tak nezůstane bez odezvy. Takhle se můžete mstít do nekonečna a jediné, co tím získáte je více bolesti a nenávisti pro všechny a pochybuji, že tohle chceš. Vím, že nechceš, abych ti radila, že se máte usmířit. Na jednu stranu tě chápu. Člověk se nechce vnucovat někomu, kdo se k němu choval špatně. Ale možná bys mohla zkusit to, že se na papír napíšeš všechno, čím ti kdy ublížily tvoje kamarádky, pokusíš se s nimi sejít a dopis jim předat. Je to těžké. Vlastně netuším kvůli čemu se tak hádáte a co komu kdo provedl, že to došlo tak daleko, ale zkus si vzpomenout jaké to bylo, když jste byly kamarádky. Co vás spojovalo. A hlavně až se budeš rozhodovat jestli skutečně chceš pomstu, tak přemýšlej o následcích a hlavně i bez emocí. Vím, že je to těžké, ale dříve než se k něčemu radikálnímu rozhodneš, pokud se ještě naposledy o smíření. Pokud vše promyslíš a vyzkoušíš všechny možnosti o smíření a bude to nadále zbytečné, můžu ti poradit jak se pomstít, ale upřímně se mi do toho moc nechce a byla bych nejraději, aby se vše vyřešilo nebo alespoň malinko zlepšilo. Všechno pořádně ještě jednou prosím promysli a pak napiš když budeš chtít a budeme to řešit dál. Pokud se jedná o soukromější věci, které by neměly být zde na webu, tak mi napiš na e-mail a probereme to tam. Měj se hezky a opatruj se :-)

Hanka - Re: Kamarádka

25. 8. 2016 12:12

Ahoj kristy :) já vím co máš na mysli a chtěla bych ti pomoct ;) ale nechci tě nějak navádět... taky jsem tohle zažila.... Takže chceš pomoct? Jestli ano tak čti dál...
1.Snaž se je od sebe rozdělit třeba nápis jedné že o té druhé něco škaredého říkala
2. Najdi si novou kamarádku a dělej s ní věci jako s nejlepší kamarádkou pak se o ní vychvaluj před těmi kamarádkami o té tvojí nové kamarádce, ale když nebudou spolu -> třeba budou žárlit ;)
Snad ti to aspoň trochu pomohlo ;)
Kdyby něco napiš na email: hana.kulickova@email.cz

kristýna - Re: Re: Kamarádka

14. 9. 2016 14:14

ahojky děkuji za radu tyto věci mě taky napadli ale kamarádku budu asi hledat těžko jelikož bydlím na vesnici a už se tu s lidma mého věku řekla bych znám ale zkusím to jo a nevím co jí mám nebo napadá mi spousta věcí ale myslím že to by neklaplo

Kačka - Kamarád

25. 8. 2016 10:58

Ahoj aliano teď půjdu do 7 třídy a máme tam super kluky --> jako kamarády protože bych asi ani s jedním nebyla...

No ale teď k věci kluci sou super někdy lepší než holky, ale u nás ve třídě se to bere hned tak že když se bavíš s klukem hned to znamená že s ním chceš chodit...

Navíc si myslím že v tomhle věku se tomu ani nedá říkat vztah...

Takže tě prosím o dvě rady :
1. Jak se mám začít bavit s klukama aniž by si kamarádky myslely že s ním chci chodit ?
2. Když už si najdu kamaráda a budu se s ním bavit např. Dva roky a pak mi řekne že se do mě zamiloval, ale já bych ho brala jako kamaráda...?

Trošku slohovka no...:D děkuju za všechny odpovědi ;)

Aliana Leevi - Re: Kamarád

26. 8. 2016 15:16

Ahoj Kačko,
jsem moc ráda, že jsi taková rozumná i přes to jak jsi mladá. Takový lidí si moc vážím. Je pravda, že někdy se lépe povídá s klukama než s holkama. Mají úplně jiné uvažování, neurazí se kvůli každé blbosti a berou věci více v pohodě. Někteří lidé věří, že kluk a holka nemohou být přátelé, protože vždy je tam alespoň z jedné strany chemie. Já si myslím, že na tom určitě něco je a je mnoho případů, kdy se do sebe kluk a holka pokud jsou kamarádi zamilovali, buď jeden z nich nebo oba. Ale pokud se budeš držet určitých pravidel, tak tomu lze předejít a v případě potřeby včas zarazit. Pokud chceš mít kluky jen jako kamarády, tak měj na paměti následující kroky

1. nesnaž se je ničím provokovat (oblečení, narážky atd.) samozřejmě legrace může být, ale spíše vždy přemýšlej o tom, jestli to co řekneš nevyzní třeba dvojsmyslně a tak.

2. ke klukům se nemůžeš chovat stejně otevřeně jako k holkám, pokud chceš zachovat hranici kamarádství. To znamená třeba to, že zatímco kamarádce pošleš ve zprávě smailíka s pusou nebo jí napíšeš, že se ti moc stýská atd, tak kluk to nebude brát jako projev kamarádství, ale spíše jako flirt.

3. buď s klukama v kontaktu, ale nepřeháněj svůj zájem. Kluci potřebují volnost a i když holky spolu vydrží být celý den a stále si mají o čem povídat, tak kluci na tom tolik nelpí a občasnou samotu spíše uvítají.

4. Kluky většinou nezajímají detaily jako co měl kdo k obědu, kolik stálo tvoje nové tričko nebo jaký odstín laku na nehty právě frčí.

5. buď všímavá i co se týče témat hovorů. Pokud se s tebou kluk baví o filmech, sportu, hrách a podobně, tak můžeš být v klidu. Pravděpodobně tě bere jako kámošku. Pokud ale zabrousí na vážnější téma typu: jaký typ kluka se ti líbí, jaká je tvoje nejoblíbenější kytka nebo kolik bys chtěla jednou dětí, tak zpozorni, protože tohle určitě s kamarády neprobírá. Je to pro tebe znamení, že tě chce poznat více než jako kamarádku a je na tobě to utnout (pokud tedy s ním nesdílíš stejné pocity)

6. Jestli se ti spolužačky budou smát, tak si z toho nic nedělej. Pravděpodobně by se taky rády bavily více s klukama, ale neví jak na to. Bojí se trapasu. Možná by bylo fajn vzít nějakou kamarádku ze třídy a společně se bavit i s klukama. Nebrat kluky a holky jako dva vzdálené ostrovy, ale spíše to brát celkově jako jednu velkou partu lidí, ve které je každý trošku jiný a právě proto jedinečný.

7. Ale hlavně to nejdůležitější, ber to v pohodě a rozhoduj se podle svého rozumu a srdce. Sama ve svém srdci víš co je správné, co když říct a udělat.

Měj se krásně a přeju mnoho úspěchů v novém školním roce! :-)

Kačka - Re: Re: Kamarád

26. 8. 2016 15:35

Děkuju <3