Jdi na obsah Jdi na menu

Poradna

 Ahojky! 

Vzhledem k tomu, že mi poslední dobou píšete a ptáte se mě na problémy, většinou s láskou, tak jsem se rozhodla založit poradnu. Ptejte se na cokoli... lásku, přátelství, školu, práci, vztahy, jakékoli osobní problémy. Nikoho nesoudím a myslím, že žádný problém není bezvýznamný. Pokud chceš, tak napiš...

✎ Piš sem do komentářů nebo pokud nechceš aby to bylo zde na webu tak piš na email: info@alianaleevi.com

 

Ráda všem poradím jak jen nejlépe budu umět :-)

 

Díky za návštěvnost a mějte se krásně

Aliana

 

Pokud chceš o svém problému mluvit online s ostatními návštěvníky, tak zkus    CHAT  

 

 

Komentáře :-)

Přidat komentář

Přehled komentářů

Eva - bojím se

14. 9. 2016 14:27

ahoj aliano mám takový problém dneska jsem s kámoškou seděla řed školou a ruzně jsem si povídali a pak jsme se bavili o klukách a ona říkala že by dala už jednomu klukovi osmou šanci a tak a já jsem ji řekla že je to hezké když ji má někdo rád a ona to pochopila tak že hledám kluka a že toho kluka kterému by dala šanci miluji a tak a chtěla mu to jít říct no a pak jak už jsme odcházeli ze školy jak jsme šli dom tak řekla že mu to napíše a vykecá a tak a já se hrozně bojím protože to za prvé není pravda a za druhé už tak nejsem ve třídě moc oblíbená a pak se to třeba roznese po celé škole a budu ještě trapnější než do ted a všíchni se mi budou smát a prostě co mám dělat

Aliana Leevi - Re: bojím se

14. 9. 2016 15:44

Ahoj Evčo,
chápu, že jsi ve složité situaci. Ale na začátku bych chtěla říct, že pokud je kamarádka na tebe taková, tak to moc dobrá kamarádka není. Třeba si dělala legraci, ale i tak mi to nepřijde moc vtipné. Určitě si s ní promluv a vysvětli jí, jak se věci mají a že to třeba tak mohlo vyznít, ale o toho kluka zájem nemáš a myslela jsi, že je to hezké to, že jí přeješ štěstí a chceš, aby jim to vyšlo, ale nic víc. Promluv si s ní co nejdříve, aby to nestihla nikde moc rozšiřovat. Pokud to nestihneš a ona to řekne, tak jdi za tím klukem a vysvětli mu, že se jedná o omyl. Určitě to nenechávej být a nečekej jak to dopadne. Bylo by to pak ještě horší...Jsem moc ráda, že píšeš a chceš se poradit. Důležité je předejít všemu, než bude pozdě. A pokud tohle kamarádka udělá, tak jí to řekni, jak ti to ublížilo a buď to napraví, všem řekne, že si to vymyslela nebo se s ní nebudeš dál kamarádit. Takhle by se kamarádka, pokud je opravdová neměl chovat. Měj se hezky, přeju hodně štěstí a ať je vše v pohodě! :-)

Kristýna - Kamarádka

21. 8. 2016 12:03

Dobrý den Aliano,potřebují pomoct už jsem ti tu kdy si psala a pomohla si mi si vážně super a tak ti píšu znovu.Takže toto je můj problém:byli jsme tři kamošky a do ledna tohoto roku jsme se bavili všichni tři ale od 9.ledna se už moc nebavime tak cca do června to bylo celkem ještě celkem dobré ale teď se neustále hádáme a prostě je to fakt zlí prostě mě jednoduše odkopli a jak byl ten devátý leden tak to bylo tak že osmého u nás spali a devátého se to všechno pokazilo nic se nestalo nijak jsme se nepohadali ani nic prosím pomoz ale prosím té neradmi ať se s nema usmirim nějakou pomstu něco co by ji pěkně nastvalo nějakou pomstu jestli chcou válku tak ať ju mají

Aliana Leevi - Re: Kamarádka

23. 8. 2016 22:56

Ahoj Kristýnko,
vážně mě moc mrzí, že musíš tohle prožívat. Musí to být opravdu těžké. Na jednu stranu, když ti ublížily, tak chápu, že se chceš pomstít. Je to celkem přirozené, ale zkus se na to podívat i z druhé strany. Pokud jim provedeš něco opravdu hnusného, tak čeho tím dosáhneš... Možná ti bude na chvíli líp, ale nic to nevyřeší, spíše naopak se to všechno ještě zhorší a věř mi, že pokud tvoje pomsta bude ostrá, tak nezůstane bez odezvy. Takhle se můžete mstít do nekonečna a jediné, co tím získáte je více bolesti a nenávisti pro všechny a pochybuji, že tohle chceš. Vím, že nechceš, abych ti radila, že se máte usmířit. Na jednu stranu tě chápu. Člověk se nechce vnucovat někomu, kdo se k němu choval špatně. Ale možná bys mohla zkusit to, že se na papír napíšeš všechno, čím ti kdy ublížily tvoje kamarádky, pokusíš se s nimi sejít a dopis jim předat. Je to těžké. Vlastně netuším kvůli čemu se tak hádáte a co komu kdo provedl, že to došlo tak daleko, ale zkus si vzpomenout jaké to bylo, když jste byly kamarádky. Co vás spojovalo. A hlavně až se budeš rozhodovat jestli skutečně chceš pomstu, tak přemýšlej o následcích a hlavně i bez emocí. Vím, že je to těžké, ale dříve než se k něčemu radikálnímu rozhodneš, pokud se ještě naposledy o smíření. Pokud vše promyslíš a vyzkoušíš všechny možnosti o smíření a bude to nadále zbytečné, můžu ti poradit jak se pomstít, ale upřímně se mi do toho moc nechce a byla bych nejraději, aby se vše vyřešilo nebo alespoň malinko zlepšilo. Všechno pořádně ještě jednou prosím promysli a pak napiš když budeš chtít a budeme to řešit dál. Pokud se jedná o soukromější věci, které by neměly být zde na webu, tak mi napiš na e-mail a probereme to tam. Měj se hezky a opatruj se :-)

Hanka - Re: Kamarádka

25. 8. 2016 12:12

Ahoj kristy :) já vím co máš na mysli a chtěla bych ti pomoct ;) ale nechci tě nějak navádět... taky jsem tohle zažila.... Takže chceš pomoct? Jestli ano tak čti dál...
1.Snaž se je od sebe rozdělit třeba nápis jedné že o té druhé něco škaredého říkala
2. Najdi si novou kamarádku a dělej s ní věci jako s nejlepší kamarádkou pak se o ní vychvaluj před těmi kamarádkami o té tvojí nové kamarádce, ale když nebudou spolu -> třeba budou žárlit ;)
Snad ti to aspoň trochu pomohlo ;)
Kdyby něco napiš na email: hana.kulickova@email.cz

kristýna - Re: Re: Kamarádka

14. 9. 2016 14:14

ahojky děkuji za radu tyto věci mě taky napadli ale kamarádku budu asi hledat těžko jelikož bydlím na vesnici a už se tu s lidma mého věku řekla bych znám ale zkusím to jo a nevím co jí mám nebo napadá mi spousta věcí ale myslím že to by neklaplo

Kačka - Kamarád

25. 8. 2016 10:58

Ahoj aliano teď půjdu do 7 třídy a máme tam super kluky --> jako kamarády protože bych asi ani s jedním nebyla...

No ale teď k věci kluci sou super někdy lepší než holky, ale u nás ve třídě se to bere hned tak že když se bavíš s klukem hned to znamená že s ním chceš chodit...

Navíc si myslím že v tomhle věku se tomu ani nedá říkat vztah...

Takže tě prosím o dvě rady :
1. Jak se mám začít bavit s klukama aniž by si kamarádky myslely že s ním chci chodit ?
2. Když už si najdu kamaráda a budu se s ním bavit např. Dva roky a pak mi řekne že se do mě zamiloval, ale já bych ho brala jako kamaráda...?

Trošku slohovka no...:D děkuju za všechny odpovědi ;)

Aliana Leevi - Re: Kamarád

26. 8. 2016 15:16

Ahoj Kačko,
jsem moc ráda, že jsi taková rozumná i přes to jak jsi mladá. Takový lidí si moc vážím. Je pravda, že někdy se lépe povídá s klukama než s holkama. Mají úplně jiné uvažování, neurazí se kvůli každé blbosti a berou věci více v pohodě. Někteří lidé věří, že kluk a holka nemohou být přátelé, protože vždy je tam alespoň z jedné strany chemie. Já si myslím, že na tom určitě něco je a je mnoho případů, kdy se do sebe kluk a holka pokud jsou kamarádi zamilovali, buď jeden z nich nebo oba. Ale pokud se budeš držet určitých pravidel, tak tomu lze předejít a v případě potřeby včas zarazit. Pokud chceš mít kluky jen jako kamarády, tak měj na paměti následující kroky

1. nesnaž se je ničím provokovat (oblečení, narážky atd.) samozřejmě legrace může být, ale spíše vždy přemýšlej o tom, jestli to co řekneš nevyzní třeba dvojsmyslně a tak.

2. ke klukům se nemůžeš chovat stejně otevřeně jako k holkám, pokud chceš zachovat hranici kamarádství. To znamená třeba to, že zatímco kamarádce pošleš ve zprávě smailíka s pusou nebo jí napíšeš, že se ti moc stýská atd, tak kluk to nebude brát jako projev kamarádství, ale spíše jako flirt.

3. buď s klukama v kontaktu, ale nepřeháněj svůj zájem. Kluci potřebují volnost a i když holky spolu vydrží být celý den a stále si mají o čem povídat, tak kluci na tom tolik nelpí a občasnou samotu spíše uvítají.

4. Kluky většinou nezajímají detaily jako co měl kdo k obědu, kolik stálo tvoje nové tričko nebo jaký odstín laku na nehty právě frčí.

5. buď všímavá i co se týče témat hovorů. Pokud se s tebou kluk baví o filmech, sportu, hrách a podobně, tak můžeš být v klidu. Pravděpodobně tě bere jako kámošku. Pokud ale zabrousí na vážnější téma typu: jaký typ kluka se ti líbí, jaká je tvoje nejoblíbenější kytka nebo kolik bys chtěla jednou dětí, tak zpozorni, protože tohle určitě s kamarády neprobírá. Je to pro tebe znamení, že tě chce poznat více než jako kamarádku a je na tobě to utnout (pokud tedy s ním nesdílíš stejné pocity)

6. Jestli se ti spolužačky budou smát, tak si z toho nic nedělej. Pravděpodobně by se taky rády bavily více s klukama, ale neví jak na to. Bojí se trapasu. Možná by bylo fajn vzít nějakou kamarádku ze třídy a společně se bavit i s klukama. Nebrat kluky a holky jako dva vzdálené ostrovy, ale spíše to brát celkově jako jednu velkou partu lidí, ve které je každý trošku jiný a právě proto jedinečný.

7. Ale hlavně to nejdůležitější, ber to v pohodě a rozhoduj se podle svého rozumu a srdce. Sama ve svém srdci víš co je správné, co když říct a udělat.

Měj se krásně a přeju mnoho úspěchů v novém školním roce! :-)

Kačka - Re: Re: Kamarád

26. 8. 2016 15:35

Děkuju <3

Milena - Tělák :(

26. 8. 2016 15:07

Ahoj jak se mám vymluvyt z toho když nechci na tělocviku dělat kotrmelec po zadu ??

Aliana Leevi - Re: Tělák :(

26. 8. 2016 15:20

Ahoj Miluško,
pokud ti tento cvik dělá problém, zajdi si za svým doktorem a ten by ti měl napsat uvolnění z tělocviku nebo na nějaké určité cviky, pokud uzná, že je to vhodné. Jinak pokud nechceš tento cvik dělat proto, že se bojíš trapasu, tak doporučuju, to nevzdávat a naopak spíše doma nebo někde v přírodě trénovat a pak ostatním vytřeš zrak jak jsi šikovná. ;-) Měj se hezky a přeji mnoho úspěchů v novém školním roce! :-)

Roza - Škola

22. 8. 2016 19:03

Ahoj tet jsem se svoji tridou v řecku. Budeme tam do 29.8. Tet jsme tady den a v 18:00 jsme se vsichni museli osprchovat. Jakoby po jednom proste ja mam pokoj s 3 holkama. Holky uz byly vysprchovaný a já šla jako poslední. Řekli mi že na mě počkaj dole na večeři. Já jsem rekla dobře budu tam za 15 minut. Máme sprchový kouty v pokoji (v další mistnosti) Já jsem se sprchovala. Když jsem vylezla ze sprchy zabalila se do ručníku šla jsem si do pokoje pro oblečení. Když si chci sundat ručník nekdo zaklepe a vejde. Stihla jsem si ručník rychle dat na sebe otocila jsem se a videla tam spoluzaka. (je mi 17) No... řekla jsem co potřebuješ? On mi rekl ze si spletl pokoj. Já: Aha no tak čau. On: Nebyla by to skoda tet odejít? Já: Jak to myslis ? On: Muzeme toho vyuzit. Sel dovnitr a zavrel za sebou.Sel ke me bliz pritiskl si me k sobe a ja rekla : Co děláš pust me! On rekl: Kočičko nic nepovídej. A začal mě líbat spolupracovala jsem. Protože jsem ho uz dlouho milovala. Strcil me na postel lehl si na me a ja ho zacala svlekat a on me. . Meli jsme spolu uzasný sex! Ale tet ti to pisu v 19:00 protoze jsme v 18:45 skončili protože někdo klepal. On se schoval pod postel a ja jsem na sebe dala rychle rucnik a rekla jsem ji at de dovnitr. Ona: POjd uz. Já: jo . Počkej jen se prevleknu otocila se a cekala.Chtěla jsem se tě zaptat myslíš že mohu otěhotnět když to byllo bez ochrany?

Aliana Leevi - Re: Škola

23. 8. 2016 23:24

Ahoj Rozi,
chápu, že tvoje situace je poněkud komplikovaná. Riziko otěhotnění zde určitě je. Jak vysoké to záleží na více faktorech a já osobně to takhle neumím určit. V každém případě doporučuji zajít si co nejdříve na gynekologii a poradit se se svým doktorem a podstoupit nějaké testy, abys měla jistotu. I když nepochybuju o tom, že jste si to oba užili, tak až už vědomě či nevědomě spolužák tebe i sebe postavil do složité situace. Nejen, že ti teď ve tvém poměrně mladém věku hrozí těhotenství, tak i přístup vás dvou k sobě bude jiný. Už nebudete moci být jen spolužáky, ale je mezi vámi jakési neviditelné pouto ať už spolu budete nebo nebudete chodit. V dnešní době se takovýmto aférkám nepřikládá většinou důležitost, ale na psychiku člověka to působí hodně. Na dívky zpravidla více než na chlapce. Je sice výhoda, že už vám bylo 15 (jinak by to mohlo být trestné). Spolužák vycítil situaci a možná tušil, že se ti líbí a tak využil situace jak nejvíce mohl. Podle mě to nebylo správné, protože muži berou sex trošku jinak než ženy. Ale stalo se a já jen doufám, že ten kluk bude mít tolik slušnosti a nebude nijak zneužívat situace. Každopádně stalo se a nejde to vzít nijak zpět. Já osobně s takovými "vztahy" moc nesouhlasím, ale je to vaše věc. Spíše bych ti poradila buď příště více zásadová, silná a nenech se omámit jeho kouzlem, protože potom to může mít fatální následky. Nechci moc moralizovat, ale sama jistě víš, že i když to na jednu stranu bylo super, tak na druhou stranu na tom něco nebylo správné. Já tě určitě nemůžu nutit do toho co můžeš a nemůžeš dělat. Je to tvůj život a tvoje rozhodnutí. Ale pamatuj, že každé rozhodnutí má i své následky. Věřím, že jsi inteligentní a rozumná slečna a tohle byl spíše úlet. A taky vím, že tohle pro tebe bude dobré poučení do tvého dalšího života. Určitě tě nesoudím, jsi jen člověk a může se to stát komukoli, ale příště si dej větší pozor. Měj se hezky a opatruj se :-)

Roza - Re: Re: Škola

24. 8. 2016 17:32

Ahoj moc ti děkuji za odpověd. Už jsem byla v rekálně když jsme byly ve městě v řecku. Koupila jsem si test a ovšem nic nehrozí :-). Zajisté je slušný a přišel za mnou jestli s nim nechci chodit a já řekla že moc ráda :). Prý se mu ta noc moc líbila :). Poté už s ochranou jsme měli další intimní vztyk :) Bylo to baječné jen se chci zeptat... Není na tomto vztahu nic divného ne ? Protože každé ráno mám růži pred dverma holky se ptaj pro koho to je. A já no pro me a od koho???? No mi to spolu tajíme :DDDDD

Aliana Leevi - Re: Re: Re: Škola

26. 8. 2016 14:42

Ahoj Rozi,
jsem moc ráda, že ti testy dopadly dobře, ale pro jistotu ještě zajdi ke gynekologovi abys měla 100% jistotu. Testy zakoupené v lékárně nejsou na 100% spolehlivé. Vztah, který popisuješ, je zřejmě v dnešní době normální, ale já osobně s tím moc nesouhlasím. Je to ze dvou důvodů. 1. jestliže je váš vztah založen na sexu, tak ten postupem času opadne a zjistíte, že se možná nemáte o čem bavit. Možná ne, ale spíše mi připadá škoda,že jste začali od konce. Vztah, který spolu máte je vyjádřením největší důvěry mezi mužem a ženou a chce to, aby ti dva měli mezi sebou nejprve nějaký vztah než spolu začnou spát. Je spousta případů dívek, které spaly se svým klukem se kterým byly krátce, tudíž nebyla tam důvěra, on se s ní pak rozešel a ona to pak nesla mnohem hůř než kdyby spolu nic neměli. Nezdá se to, ale sex lidi spojuje jakýmsi neviditelným poutem. A 2. myslím, že takový vztah patří až do manželství. To je můj názor i když vím, že v dnešní době poněkud předpotopní a asi se mnou nebudeš souhlasit... Samozřejmě to záleží na tobě, ale pokud chceš vědět, jak tomu klukovi na tobě záleží, tak zkus takový experiment. Odmítni s ním třeba 14 dní nebo měsíc spát a uvidíš sama jestli mu stojíš za čekání. Pokud ano, tak s ním zůstaň a pokud ne, tak ti za to nestojí on. Samozřejmě rozhodnutí je na tobě, moc bych ti přála, aby ten kluk byl ten pravý a vydrželo vám to, ale určitě o všem hodně přemýšlej než se k čemukoli rozhodneš. Měj se hezky a opatruj se. :-)

Žaneta - Jak si najít kamarády

8. 8. 2016 21:40

Ahoj. Chtěla bych si najít nějaké kamarády. Mám kolem sebe hodně lidí, ale jenom si s nimi chvíli pokecám a oni už mi zdrhají za svými kamarády. Jsou lidé, se kterými bych se chtěla skamarádit, ale sotva je oslovím, oni už jsou zase někde pryč, protože mají svoje kamarády, a když za nimi přijdu, oni se se mnou zase chvilku baví a pak zas jenom mezi sebou. Jak se s nimi mám skamarádit, když se baví mezi sebou?

Sára - Re: Jak si najít kamarády

9. 8. 2016 11:12

Promin mi že odpovídám za Alianu. Ale i tak jsem to měla já dřív. Zkus si najít kámošku přes mamky kamarádku nebo ve škole.

Aliana Leevi - Re: Jak si najít kamarády

11. 8. 2016 21:33

Ahoj Žando,
mrzí mě, že máš takové smutné zkušenosti, ale věřím, že se to dá změnit. U kamarádu je celkem dost podstatné, aby měli něco společného. Možná si vybíráš lidi, se kterými toho nemáš tolik společného. Třeba ti připadají zajímaví, ale vlastně si nerozumíte. Zamysli se nad tím co tě baví, v čem jsi dobrá a čím trávíš svůj volný čas. Pokud tě například baví sport, tak doporučuju přihlásit se do tanečního kroužku. Takhle najdeš lidi s podobnými zájmy a komunikace nebude problém. Ono tvůj dotaz je i celkem komplikovaný. To, co píšeš, že se ti stává může být z různých důvodů. Určitě to, ale nevzdávej, buď milá, přátelská, usmívej se na svět a hlavně buď sama sebou a nehraj si na něco, co nejsi. Ono je to někdy těžké, ale když to nevzdáš, tak jistě jednoho dne najdeš super kamarádku nebo kamaráda, se kterými si budeš rozumět. Pokud se ti zdá, že ve tvém okolí nikdo takový není, tak můžeš jet třeba někam na výlet mimo bydliště, na koncerty, tábory, atd. a možná budeš mít štěstí. Moc držím palce a měj se krásně :-)

Žaneta - Re: Re: Jak si najít kamarády

16. 8. 2016 14:40

Děkuji za odpověď. Ale já si myslím, že s těmi lidmi mám docela dost společného, ale oni se se mnou nebaví, protože mají lepší kamarády.

Aliana Leevi - Re: Re: Re: Jak si najít kamarády

23. 8. 2016 21:13

Ahoj Žando,
v tom případě tě to nemusí trápit. Když se s tebou nechce někdo bavit, tak to nech být. Přece se říká, že není člověk ten, který by se líbil lidem všem. Najdi si svoje kamarády, nebude to snadné, ale určitě se ti to časem podaří. Podívej se ve svém okolí, jestli není třeba nějaká dívka či chlapec, se kterým se taky nikdo nebaví a můžeš se s nimi postupně seznamovat a třeba nakonec zjistíš, že máte mnoho společného. Jde o to nevzdávat to a hledat. Mnoho lidí si třeba do 20 nemůže najít pořádné kamarády, ale až pak někoho potká a je to super. Netvrdím, že budeš čekat do 20, 30, 40 atd. ale spíš tomu dej čas a uvidíš, že se to zlepší. Měj se hezky a užívej zbytek léta :-)