Jdi na obsah Jdi na menu

Poradna

 Ahojky! 

Vzhledem k tomu, že mi poslední dobou píšete a ptáte se mě na problémy, většinou s láskou, tak jsem se rozhodla založit poradnu. Ptejte se na cokoli... lásku, přátelství, školu, práci, vztahy, jakékoli osobní problémy. Nikoho nesoudím a myslím, že žádný problém není bezvýznamný. Pokud chceš, tak napiš...

✎ Piš sem do komentářů nebo pokud nechceš aby to bylo zde na webu tak piš na email: info@alianaleevi.com

 

Ráda všem poradím jak jen nejlépe budu umět :-)

 

Díky za návštěvnost a mějte se krásně

Aliana

 

Pokud chceš o svém problému mluvit online s ostatními návštěvníky, tak zkus    CHAT  

 

 

Komentáře :-)

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kata - Ten kluk..

8. 5. 2016 17:54

Ahoj,minule (asi pul roku,rok) jsem ti psala o klukovi. Jak me nechce,neodepisuje mi atak. No tak ho porad za tu dobu miluju, kamoska mu to napsala jako ze vim ze jsem udelala hodne chyb a tak. On napsal ze mu to je jedno. A ona jako,jestli ji neveri ze mu to klidne reknu osobne. On ze klidne ale rekne ze ne. A ze me po takovy dobe uz proste nechce. No a tahkle si o me psali asi tyden. No a v patek ve skole na me promluvil. Kamoska rikala kdyby me nechtel tak na me nebude mluvit. A to co psal nemusi byt pravda. Ze nas obe treba skousel jestli to je pravda. Protoze minule jsem mu psala ze srandy ze ho miluju.a on mi to asi veril. Takze nevim jestli to skousi ale myslim si to. Tak bych se chtela zeptat co si o tom ty myslis :)

kata - Re: Ten kluk..

8. 5. 2016 17:56

Jinak na me kdyz jdu kolem porad kouká. Kluk od nej ze tridy propadnul knam,a co jsem zjistila tak me snim porad resi :) snad se to vydari :) jinak predem ti dekuju za odpoved :)

Aliana Leevi - Re: Ten kluk..

15. 5. 2016 19:49

Ahojda Káťo,
jejda, tak to je složité :-) Je pravda, že 100% nikdy nevíš jestli tě chce nebo ne. Ale je taky pravda, že kluci si někdy rádi hrají. Znám hodně holek, které jsou zamilované do kluka, který je nechce, ale on ji záměrně udržuje v naději. Ne proto, že by měly tzv. šanci, ale proto, že ti kluci mají manipulátorské sklony a rádi si s těma holkama hrají jako kočka s myší. Zvyšují si tím sebevědomí na úkor naivní slečny, která stále doufá v něco, co zpravidla nikdy nepřijde. Dívky stále věrně čekají a tím si jich paradoxně ti kluci i méně váží a při pocitu, že jsou kdykoli k dispozici je berou jen jako rohožku. Mrzí mě že ti to musím takhle napsat. Možná se pletu. Vím, že by bylo moc krásně, kdyby se jednoho dne tvůj idol přišel, vzal tě za ruku a řekl něco jako: "Celou dobu jsem tě tajně miloval." Ale to se většinou stává s romantických filmech, jejichž scénáře vymýšlí romantické ženy. :-) Moje rada zní: Jestliže ten kluk o tebe opravdu stojí, tak ať se snaží. On ví o tom, co k němu cítíš a je na něm jak s tím naloží. Pokud tě má opravdu rád ať o tebe bojuje, ale pokud ne, tak ho nech být. Přijde lepší kluk, který tě nenechá se pro něj takhle trápit. Říká se přece: Žádný kluk si nezaslouží tvoje slzy, protože ten, který by si je zasloužil by tě brečet nenechal.. :) Měj se hezky a buď silná a sebevědomá slečna! :-)

Kateřina - jak se více zviditelnit

6. 5. 2016 23:44

Je mi 13 let a chtěla bych, aby mě bylo trochu víc vidět a aby mě znalo více lidí. Nemyslím to tak, že bych byla nějaká namyšlená a že bych chtěla, aby mě všichni obdivovali, ale chtěla bych, abych byla více známá a abych nebyla jenom taková holka, kterou skoro nikdo nezná. Nemusí o mně vědět úplně všichni, ale přála bych si, abych byla trochu víc vidět. Třeba i po jiných městech než po našem. Jak to mám udělat?

Aliana Leevi - Re: jak se více zviditelnit

15. 5. 2016 19:22

Ahojky Káťo,
pokud chceš, aby tě znali lidé i z okolních měst, tak je potřeba pro to něco udělat. Zamysli se nad tím, v čem jsi dobrá a co tě baví. Je to třeba zpěv, tanec, běh, malování nebo něco jiného? Zaměř se na svoji dovednost a snaž se to zdokonalit. Pak se můžeš přihlásit na různé soutěže a když budeš opravdu dobrá, tak se třeba dostaneš i na nějakou celostátní. Otázkou je to, čím se chceš proslavit. Jsou holky, které sice zná půlku okresu, ale nemají dobrou pověst, jestli víš, co tím chci říct ;) Při své cestě za úspěchem jednej s rozumem a rozvahou. Promýšlej své kroky a hlavně se zamysli nad tím jaký dopad to bude mít na tvůj život. Ne každý, kdo je známý, je současně šťastný. Také zkus sama sobě zodpovědět otázku, co tě vede k touze po tom, být známá v dalekém okolí? Připadáš si osamělá, chceš pocit uznání, chybí ti přátelé nebo něco jiného? Zamysli se třeba i nad tím, že bys například byla známá po okolí a všichni by rozebírali tvůj soukromý život a roznášeli o tobě pomluvy. Nechci tě od toho nějak odrazovat, ale vždy je potřeba vidět obě strany mince. Ne jen to pozitivní, ale i to negativní. Jinak pokud chceš být známá můžeš třeba natáčet na Youtube (to je ale na velké zvážení ve tvém věku, popř. se poraď s rodiči), můžeš vydávat časopis ve vaší škole (pokud bude dobrý, bude tě znát hodně lidí), můžeš napsat knihu nebo se pokusit o překonání nějakého světového rekordu.. nebo můžeš podpálit sousedům barák a jistě budeš známá po okolí (vtip), taky by bylo fajn založit nějaký zájmový kroužek. Možností je mnoho. Určitě na něco přijdeš. :-) Měj se hezky a užívej života :-)

Eva - Jak poznat neupřímnou kamarádku

22. 4. 2016 22:25

Moji kamarádku mám moc ráda a myslím si,že je upřímná, ale nevím jestli si to myslím správně, protože o ní všichni říkají že se umí jenom přetvařovat, lhát a podvádět. Já už jsem si také všimla, že se se mnou jednou baví a jednou si mě ani nevšimne. A už jsem také nejednou slyšela, jak je na někoho hodná, ale jindy mu zase pořád nadává a když ho třeba chválí, tak se u toho tak divně usmívá. Nemá ji rád skoro nikdo a skoro každý o ní říká, že je falešná a skoro každý se jí vyhýbá a pořád na ni nadává, ale mně se tomu nechce věřit. Myslíš, že je upřímná, nebo že se jenom přetvařuje?

Aliana Leevi - Re: Jak poznat neupřímnou kamarádku

24. 4. 2016 17:54

Ahoj Evčo,
na jednu stranu se říká, že bychom neměli soudit druhé podle názoru ostatních, ale na druhou stranu se říká, že na naždém šprochu je pravdy trochu... Možná to ta kamarádka nedělá schválně, jen si to neuvědomuje. Těžko říct... Když se s ní budeš bavit, tak si všímej detailů a hlavně jak mluví o ostatních před tebou. Protože jak mluví o ostatních, tak před ostatními mluví o tobě. Ve chcíli, kdy bude před tebou pomlouvat ostatní lidi, tak jí na to upozorni. Pověz jí, že se ti to nelíbí a že jsi nechtěla věřit tomu, co o ní ostatní říkají. Snaž se taky vyzdvihnout něco pozitivního na ní. Třeba řekni, že je s ní sranda a je fajn holka, ale je škoda, že ostatní tak pomlouvá. Vysvětli jí, že by se jí to taky nelíbilo, kdyby o ní takhkle ostatní mluvili. No uvidíš sama podle situace. Tu dívku neznám, ale podle mě to nemyslí zle, jen dříve mluví než přemýšlí a nedomýšlí následky své upovídanosti. Přeju ti, aby se to vyřešilo a abys věděla jaký kamarádka je. Měj se krásně a užívrj života :-)

Eva - Re: Re: Jak poznat neupřímnou kamarádku

24. 4. 2016 19:11

Děkuji za odpověď. Ještě jsem chtěla doplnit, že skoro o všech mluví pěkně a často si o druhých dělá iluze, i když jsou nekteří ve skutečnosti horší, než říká. A podle toho, co mi druzí říkají, mluví pěkně i o mně.

Lenka - Jak žít s aspergerovým syndromem

2. 4. 2016 10:57

Ahoj. Je mi 13 let a mám aspergerův syndrom a vůbec nevím jak s tím mám žít. Pořád se v něčem kontroluju abych něco nepokazila a mám takové divné myšlení. Někdy myslím na takové hlouposti, že přemýšlím, jestli jsem vůbec normální a štítím se věcí, které jsou úplně normální. Prostě se musím pořád ujišťovat, jestli se chovám normálně a jestli se neztrapňuju. Jak s tím mám žít?

Aliana Leevi - Re: Jak žít s aspergerovým syndromem

2. 4. 2016 14:28

Ahoj Leni,
chápu, že žít s aspergerovým syndromem není snadné a spoustu věcí v životě ti to komplikuje. Ty však máš svůj život ve svých rukou a můžeš proměnit negativní věci v pozitivní. V historii najdeš spoustu slavných lidí s podobnými problémy a přes to žili úspěšný život. Přemýšlej o tom, co tě v životě opravdu hodně baví. Je to tanec, zpěv, malování, sport nebo něco jiného? Umělecké vyjádření tvých pocitů ti jistě pomůže ve vyrovnanosti se životem. A hlavně se nedá říct, co je normální. Spousta lidí se zdají být tzv. normální a přitom nevíš o čem přemýšlí. Chci tím jen říct, že se možná trápíš zbytečně. Doporučuju najít si na internetu životopisy slavných lidí, kteří trpí podobnými problémy. Mohou tě v něčem inspirovat. Je také vědecky vyzkoumané, že lidi s AS mají vysoké IQ. Tak to často bývá, že lidé, kteří jsou výjmečně inteligentní mají problém s obyčejnými věcmi, které jsou pro ostatní samozřejmostí. Pokud jsi to ještě neudělala, tak si udělej nějaký IQ test a celkově se snaž rozvíjet svou osobnost. Také je třeba brát v úvahu, že je ti teprve 13 let a většina lidí v tomto věku prožívá velkou nejistotu. Pokud máš pocit, že tyto rady nejsou dostatečné, tak zkus zajít za psychologem nebo nějakým odborníkem, který se bude specializovat na AS :-) Každopádně buď sama sebou a pamatuj, že některé věci nestojí za to řešit. Prostě užívej života a raduj se z maličkostí :-) Měj se moc krásně :-)

Žanet - Neupřímná kamarádka

27. 3. 2016 6:46

Ahoj Aliano, je mi 19 let, před měsícem jsem se s kamarádkou dohodla, že si budeme zatím dopisovat abychom se trochu poznali a ona s tím souhlasila. Celý dva měsíce jsme si tedy obě psali např. o škole, o výletech, o lidech jak se k sobě chovají, a pod. Do konce mě vždy uměla podpořit, když mi něco nevyšlo ohledně škole atd. Před týdnem jsem ji poslala přání k Velikonocům a od té doby kamarádka dělá, že mě nezná ignoruje vše co ji napíšu. Myslela jsem, že je upřímná, že mi napíše co ji na mě vadí že si už se mnou nechce dopisovat. Ráda bych věděla kde a v čem dělám chybu.
Nemám zájem se někomu neustále doprošovat a ponižovat . Nevím v čem dělám chybu že ztrácím kolem sebe lidi přitom nikomu nic špatného nedělám velmi mě to vše mrzí. Přeji pěkné Velikonoce.

Aliana Leevi - Re: Neupřímná kamarádka

27. 3. 2016 17:27

Ahoj Žanetko,
mrzí mě jaké máš teď s kamarádkou problémy. Je ale důležité zjistit co za tím vězí. Možná má tvoje kamarádka moc práce se školou nebo doma a nestíhá vše, co by si přála. Možná si udělala něco, o čem nevíš a ti jí ranilo nebo někdo jí něco napovídal. Opravdu nevím důvod proč to tak je. Může to být spoustu věcí. Jestliže ti na vašem přátelství záleží, tak se jí zkus zeptat mezi 4 očima někde, kde budete samy dvě. Třeba na procházce. Nepiš jí přes internet, to je neosobní. Pověz jí jak to cítíš, jak nevíš co se děje a ráda bys věděla důvod. Neber to jako ponižování nebo vnucování, ale jako cestu k obnovení kamarádství. Pokud to budeš brát jako, že se vnucuješ, budeš to tak i cítit a tvoje chování tak bude i vypadat a působit na lidi. Také se pokus na to podívat z jejího úhlu pohledu. Jak to ona může vnímat a co ona prožívá. Píšeš, že ti dokázala kolikrát pomoci. Bylo to tak i ze tvé strany? Taky ses snažila jí pomáhat s jejími problémy? Je skutečně potřeba znát i její úhel pohledu. Je zvláštní, že by se někdo jenom tak zničeho nic změnil. Omlouvám se, ale nějak mi není jasné jestli se s kamarádkou vídáte i na živo nebo si jen dopisujete. Pokud si jen píšete, tak zkus použít Skype a přes webku, když na sebe obě uvidíte si o tom promluvte :-) Věřím, že je to jen nedorozumění a vše bude dobré. :-) Měj se hezky a užívej života!

Žanet - Re: Re: Neupřímná kamarádka

27. 3. 2016 20:02

Děkuji Ti Aliano za odpověd'. Ještě jsem chtěla doplnit, že když měla kamarádka nějaké problémy, tak určitě jsem ji také pomáhala dělala jsem pro ni to co ona pro mě . Jinak se nevídáme ale pouze si dopisujeme nebot' bydlíme od sebe daleko asi 150 km. Vždy jsem ji psychicky podpořila když se mi postěžovala ohledně školy nebo že se nepohodla s otcem.
Nemám pocit že bych kamarádce napsala něco co by se ji dotklo. Proto jsem překvapena že mi přestala psát aniž by mi napsala důvod.Ještě jednou Ti děkuji za Tvůj čas.

Aliana Leevi - Re: Re: Re: Neupřímná kamarádka

28. 3. 2016 13:50

Ahoj Žanetko,
tak to mě mrzí. Snad se vše brzy vyřeší. Děkuji za důvěru a přeji hezký den. :-)

hana - ma me rad

12. 3. 2016 22:45

ahoj nevim jestli mam rict klukovi ktery je o 1 rok mladci ze ho mam rada. Ale kdaz se on keme chova tak mile a umi me rozrsmat a ale od ty doby co zistil od mi kamosky ze ho mam rada tak se bojim e nebudem kamosi a on je tak mili a hodni a vi ome hodne veci tak te prosim a jemu bude 11 a me je 12

Aliana Leevi - Re: ma me rad

21. 3. 2016 10:24

Ahoj Hančo,
chápu, že jsi z toho teď zmatená, ale to vůbec nevadí. V 11 letech ještě většina kluků a upřímně ani holek neví, co pořádně chce. Vím, že se to lehce řekne a hůř udělá, ale pokus se s ním být jen kamarádka a časem uvidíš jak to půjde dál. V současné době, když bys mu řekla, že se ti líbí, tak by tě možná odmítl. Ale ne kvůli tobě, ale proto že možná nechce žádný vztah. Je také možné, že mu bude imponovat (bude se cítit polichocen) to, že se líbí o rok starší holce. Těžko říct. Možná raději počkej, buď na něj milá a usmívej se hodně a uvidíš. Třeba on sám po čase udělá první krok, pokud se mu líbíš. Ale jinak jste ještě velmi mladí, určitě není kam spěchat. Je také dobré vědět, že ty nejpevnější vztahy vznikly na dlouhodobém přátelství, protože ti dva už o sobě věděli hodně věcí a hodně toho prožili. Každopádně buď v pohodě a spokojená s tím, co máš. Užívej si života a měj se krásně. :-)

hanca - Re: Re: ma me rad

21. 3. 2016 19:45

dekuji za odpoved a o radu a krasne V elikonoce :D

Lea - prý jsem divná

12. 3. 2016 9:11

Je mi 13 let a hodně se bavím s dospělými lidmi a cítím se lépe spíše v jejich společnosti. Bavím se s nimi stejně jako se svými vrstevníky. Moji vrstevníci o mně kvůli tomu říkají, že jsem divná a že jsem vtěrka. Rodiče mi zase říkají, že si s dospělými lidmi nemůžu rozumět a mě to začíná štvát. Bavím se i s vrstevníky, ale nerozumím si s nimi tak dobře. Co jim na to mám říct?

Aliana Leevi - Re: prý jsem divná

21. 3. 2016 10:08

Ahoj Leo,
to že se bavíš raději s dospělými je určitě dobré. Není na tom nic špatného a jen to ukazuje to, že jsi rozumná a praktická dívka, která od života možná chce více než jen dětskou zábavu. Od starších lidí můžeš získat spoustu rad do života, protože oni si již prošli tím, co tebe teprve čeká. Možná mají rodiče strach, abys příliš rychle nedospěla a nepřišla tak o svoje dětství a možná to může být z části i předsudek podle věku. Lidé si často řeknou. Když je holce 13, tak ještě nemá z ničeho rozum atd. Ano občas to tak bývá, ale je spoustu případů, kdy 13letá dívka má více rozumu než 50letý muž. Není to samozřejmě pravidlo, ale stává se to. A když sama cítíš, že si ráda povídáš se staršími lidmi, tak proč ne. Věřím tomu, že jsi inteligentní mladá slečna a když budeš pokračovat dál a nevzdáš se, tak můžeš být v životě opravdu úspěšná. Jen si musíš dát pozor na to, aby tě někdo třeba nechtěl nějak využít. Ale určitě jestli si ráda povídáš třeba s babičkou, dědou nebo učitelkou, tak to se jistě nemusíš ničeho bát. Tvoji vrstevníci mají zřejmě obavy z toho, že tě ztratí. Protože se chceš bavit se staršími lidmi než jsou oni a proto ti nebudou stačit. Vysvětli jim, že je máš ráda a chceš být třeba i s kamarádkami ze školy, ale ráda si povídáš i se staršími lidmi. Pokud máš k nějaké kamarádce nebo kamarádovi ve svém věku důvěru, můžeš to vysvětlit, proč tě to baví a nebo vzít toho člověka někdy s sebou. Rodičům, přestože jsou nejbližšími lidmi se to vysvětluje těžko. Pokus se jim ukázat na někoho ze starřích lidí koho si váží nebo obdivují a řekni, že ten člověk žije dobrý život a ráda se od něj něcháš inspirovat nebo si poradit do života. A taky můžeš poznamenat něco jako, že když už ve svém věku víš co chceš, tak je to lepší než, když by ses v tom plácala do 40 let. Můžeš se ze životů starších lidí poučit a víš co chceš a co ne :-) V životě lidí jsou předsudky, tak je překonej a nic si z toho nedělej. Buď sama sebou a žij šťastný život. Měj se krásně. :-)

Alena - proč nejsem oblíbená

6. 3. 2016 0:02

Ve společnosti nejsem oblíbená. Čím by to mohlo být?