Jdi na obsah Jdi na menu

Poradna

 Ahojky! 

Vzhledem k tomu, že mi poslední dobou píšete a ptáte se mě na problémy, většinou s láskou, tak jsem se rozhodla založit poradnu. Ptejte se na cokoli... lásku, přátelství, školu, práci, vztahy, jakékoli osobní problémy. Nikoho nesoudím a myslím, že žádný problém není bezvýznamný. Pokud chceš, tak napiš...

✎ Piš sem do komentářů nebo pokud nechceš aby to bylo zde na webu tak piš na email: info@alianaleevi.com

 

Ráda všem poradím jak jen nejlépe budu umět :-)

 

Díky za návštěvnost a mějte se krásně

Aliana

 

Pokud chceš o svém problému mluvit online s ostatními návštěvníky, tak zkus    CHAT  

 

 

Komentáře :-)

Přidat komentář

Přehled komentářů

Aliana Leevi - Re: mam rada kamose ?

15. 2. 2016 14:04

Ahoj Áďo,
z toho co píšeš usuzuji, že ten kamarád tě má rád minimálně jako kamarádku. Zatím ještě možná neví jistě jestli k tobě cítí něco víc. Nikam nespěchej. Dál s ním buď kamarádka, pokus se nic víc nečekat a uvidíš, jak to bude. Určitě na něj nijak nenaléhej a ber to v pohodě. Bude to dobré :-) Měj se hezky :-)

adriana - Re: Re: mam rada kamose ?

16. 2. 2016 14:59

dekuji

Monika - Stydlivost

11. 2. 2016 20:04

Ahoj,Aliano mám takový problém chtěla bych natáčet videa na youtube ale problém je v tom že se bojím ze se mi někdo ve třídě a ve škole a v mém okolí budou smát tak nevím lesi jo nebo ne.Děkuji ti za odpověď.Měj se hezky.

Aliana Leevi - Re: Stydlivost

13. 2. 2016 11:59

Ahoj Mončo,
určitě je dobře, že chceš dělat něco kreativního a za to tě chválím, ale každá mince má dvě strany. Na jednu stranu (pokud bys byla úspěšná) bys měla svoje fanoušky a na druhou stranu lidi, kteří by tě kritizovali. Tak to má každý kdo je na očích hodně lidí. Pokud skutečně chceš natáčet na YouTube, což je dnes velmi oblíbené sociální médium, zvlášť u mladé generace, tak je potřeba si pořádně promyslet spoustu věcí. Jako téma videí, styl, atd. Měla bys to mít nějakým způsobem připravené. Často se to nezdá, ale když úspěšní youtubeři sdílí svá videa, tak za tím bývá mnohokrát kupu práce a času. Podívej se na různá videa od různých youtuberů a sama vidíš, že je rozdíl v tom jakou má kdo kvalitu videa, zvuku, atd. Určitě tě bude více bavit video s kvalitním obrazem než styl a lá 5 kostiček, které se nějak pohybují. Určitě doporučuju našetřit si na kvalitní vybavení, ale před tím natáčej jen tak sama pro sebe, pak se na video koukni a uvidíš sama v čem se potřebuješ zlepšit a co je naopak dobré. Každý nějak začínal... Postupně až budeš spokojenější, tak video ukaž kámošce nebo rodičům a i když to bude těžké, tak to bude 100x lepší než to až top uvidí cizí lidi. Haty (jak se říká lidově kritickým a negativním komentářům) budou, to je tak ale u všeho. Pamatuj, že není člověk ten, který by se líbil lidem všem. Lidi změnit nemůžeš, ale můžeš změnit svůj postoj. Taky pamatuj, že když začneš tak nebudeš mít pravděpodobně za týden 100 tisíc odběratelů. Hodně dnes známých youtuberů roky neměli vůbec sledovanost. Ale každý má svou cestu jinou. Určitě to není snadná cesta, ale pokud to opravdu chceš udělat, tak to udělej. Má to jako vše svá pozitiva i negativa. Podívej se na různé zpěváky. Mají své fanoušky, ale i lidi, co je nesnáší. Buď kritiku a posměch zvládneš a pak přijde i úspěch a nebo se z toho zhroutíš. Je to na tobě jak silná se cítíš být. Nebo můžeš natáčet s kamarádkou, pokud se bojíš do toho jít sama. Napiš si na papír pro a proti a zkus si odpovědět na to jak bys reagovala, kdyby se ti posmívali lidi ve škole atd. Pokud máš více strach než chuť to udělat, tak asi není správný čas a možná máš třeba pár měsíců nebo let počkat. A to je v pořádku. Ať se rozhodneš jakkoli přeju ti, abys byla spokojená a v pohodě. Děkuji ti a taky ti přeju krásný den :-)

Denisa - Pomoc Kámošce

7. 2. 2016 12:17

Ahoj Aliano,nevím lesi to sem patří.Ale rozhodla jsem se že to sem napíšu budu moc ráda kdyby jsi mi i tak odepsala.Má kámoška chodí s jedním klukem do třídy a navzájem se nesnáší.Nevíš jak by se mu měla pomstít nebo jak bych jí mohla pomoct?Budu moc ráda když mě pomůžeš.

Aliana Leevi - Re: Pomoc Kámošce

10. 2. 2016 9:57

Ahoj Denčo,
rozumím, že to musí být pro tvou kámošku těžké, když musí chodit do třídy s klukem, se kterým se nesnáší. Určitě bych nedoporučovala pomstu, ale spíše by se mohla snažit zjistit, co za tím vězí. Je to nějaká křivda z minulosti, někdo něco řekl nebo udělal či si nerozumí vůbec? Je potřeba zjistit čím to je a pokusit se to vyříkat. Možná on je na ní naštvaný kvůli něčemu, co si už ona nepamatuje nebo někdo něco řekl.. Důvody mohou být různé, ale určitě bych doporučovala si o tom promluvit mezi 4 očima. Ne přes Facebook nebo telefon. Pravděpodobně to bude obtížné, ale za pokus to stojí. Pokud se to nevyřeší a ten kluk jí bude dál otravovat. Možná by pomohlo promluvit si o tom s rodiči nebo nějakou učitelkou ke které má důvěru. Ale doufám, že to nebude nutné a ti dva to spolu vyřeší a bude vše v pohodě. Samozřejmě existují různé pomsty, ale pomsta zpravidla nic neřeší a způsobí jen další nepříjemnosti a většinou i toho člověk pak lituje. Chce to takovým situacím předcházet a zachovat se rozumně. Moc tvojí kamarádce přeju, aby se to vyřešilo, se spolužákem vycházela a tebe chválím, že máš o kamarádku starost a snažíš se jí pomoci. Měj se hezky. :-)

Denisa - Re: Re: Pomoc Kámošce

10. 2. 2016 17:08

Děkuji ti za odpověď.

Emily - jsem příliš vysoká

7. 2. 2016 17:33

Ahoj
Je mi 16 let a ještě jsem neměla kluka. Hrozně moc bych kluka chtěla, ale nevím jak se třeba seznámit a navíc ten kdo se mi líbí je buď zadaný a nebo malý .... Měřím 190cm a nechci kluka který by byl menší ... je to trapný abych chodila s klukem po ulici který by byl menší .... Poradíš mi jak najít kluka ??

Aliana Leevi - Re: jsem příliš vysoká

10. 2. 2016 10:14

Ahoj Emčo,
rozumím ti, že bys ráda měla kluka, ale je těžké ho najít. Zvlášť v dnešní době, když se pro spoustu kluků stává středobodem vesmíru počítač a o holky se skoro nezajímají. I ta výška trošku zužuje výběr. Ale zase na druhou stranu znám páry i manželské, kde je žena či dívka vyšší a nikomu to nevadí. Ale je to samozřejmě na tobě, pokud chceš vyloženě vyššího kluka, určitě máš šanci. Poohlédni se po nějakém sportovci, například basketbalisti jsou po většinou hodně vysocí a mohla by sis jistě vybrat. Ale určitě i jinde můžeš najít vysokého kluka. Chce to chodit mezi lidi na různé akce jako plesy, koncerty, výstavy, divadlo atd. a pak budeš mít větší šanci někoho najít. Není to snadné, ale věřím, že časem jistě někoho potkáš. Ale nemusíš ani zatracovat menší kluky, můžeš se s nimi minimálně kámošit a co ty víš, třeba někdo z nich bude mít bráchu nebo bratrance, který by se ti líbil. Jde o to, že v podstatě nikdy nevíš, co se může stát, ale tím, že budeš chodit mezi lidi, bavit se a seznamovat zvyšuješ svoje šance na to najít lásku. Určitě to ale neber jako povinnost, ale jako zábavu. Jsou lidé, kteří se seznámili i přes různé internetové seznamky, ale to je na tobě na kolik tomu věříš a jestli do toho vůbec chceš jít. Já osobně preferuji seznamování za živo a ne přes internet, ale je to věc názoru. Budu ti moc držet palce, aby kluk tvých snů přišel k tobě již brzy. Měj se krásně :-)

Laďka - jsem strašně stydlivá

5. 2. 2016 23:17

Je mi 13 let a mám velký problém mluvit před někým jiným než je mamka, taťka, babička nebo děda. Když mám mluvit před někým jiným, sevře se mi žaludek a podlomí se mi kolena a jen s těží ze sebe něco vypravím a někdy u toho i koktám. Stejně tak to mám i s rodinnými příslušníky. Když mám mluvit třeba se strýcem nebo s tetou, je to to samé a mě nepřijde normální, že se před nimi stydím. Stějně tak to mám i se známými z naší vesnice, se kterými se znám léta nebo
dokonce odmala. A to taky nechápu, jak se před nimi můžu stydět. Je to fakt hrozné. Pořád jsem v napětí a nedokážu se uvolnit a navíc trpím poruchou komunikace a pozornosti. Jsem spíše extrovert, ráda chodím mezi lidi a přímo miluju společenské akce kde je mnoho lidí a rušno, tak to asi nebude introverze. Moc mě to mrzí a chtěla bych umět mluvit s lidmi a přestat být stydlivá. Každý si o mě myslí že nechci mluvit s lidmi a že je nemám ráda, ale to není pravda. Já je mám moc ráda a chci jim to už konečně dokázat. Jak se mám takové stydlivosti zbavit? A může to mít něco společného s tou poruchou? A jak s tím mám zatočit jednou provždy, aby se to už nevracelo? A jak mám těm lidem dát najevo, že je mám ráda? Zkoušela jsem úplně všechno, ale absolutně nic nepomáhá. Jsem z toho opravdu moc smutná. Prosím poraď mi, trápí mě to už roky.

Aliana Leevi - Re: jsem strašně stydlivá

6. 2. 2016 16:01

Ahoj Laďko,
chápu, že tě to velmi trápí a komplikuje ti to život. Píšeš, že třeba před mamkou nebo taťkou nemáš problém mluvit. To jsou nejbližší lidi ve tvém životě a máš k nim důvěru. Zkus se zamyslet nad tím, proč koktáš. Z čeho máš strach v přítomnosti cizích lidí a jaké máš pocity, když jsi s těmi lidmi. Někoho můžeš znát třeba celý život, ale můžeš být nervózní v jeho přítomnosti. Bývají to obavy, co si o tobě druzí myslí nebo takové, že nesplníš jejich očekávání. Je to každopádně složitější a nevyřeší se to za jeden den. Jsou různé způsoby jak to zlepšit. Můžeš chodit k doktorce, kde ti poradí speciální cvičení nebo si můžeš pomoci i sama. Každý den si stoupni ráno před zrcadlo a usmívej se na sebe a říkej si pozitivní věci jako třeba: Jsem krásná, chytrá, úžasná a šťastná taková jaká jsem. Opakuj si to každý den třeba 10x a časem se ti to dostane do podvědomí a budeš vnitřně klidnější a vyrovnanější a pak když budeš muset mluvit třeba na veřejnosti, tak budeš sebevědomější. Taky pomáhá když si budeš říkat jazykolamy jako Třistatřicet stříbrných stříkaček přeletělo přes třistatřicet stříbrných střech... Atd. Popros mamku nebo taťku aby ti napsali seznam 10 věcí, co mají na tobě rádi. Můžeš také zajít do knihovny a začít číst nějakou psychologickou knihu, kde bude téma sebevědomí atd. Důležité je, abys byla v pohodě a když cítíš, že v přítomnosti někoho začneš koktat vzpomeň si na nějakou šťastnou chvíli ve tvém životě nebo třeba na oblíbené zvířátko a budeš v pohodě. Každopádně je to běh na dlouhou trať, ale věřím, že když každý den uděláš nějakou maličkost, tak se to postupně bude zlepšovat. Před spaním si taky můžeš 10x říct: Mluvím správně s každým člověkem. Neříkej si: Nebudu koktat. Je to negativní afirmace a mozek nerozumí slovu ne a bude to chápat jako Budu koktat. Moc ti přeju, aby se to zlepšilo a tys mohla mluvit s každým člověkem úplně v pohodě a pokud chceš tak za nějakou dobu napiš jestli se to třeba zlepšilo. Měj se krásně a užívej života. :-)

martina - jak to mam vsecho vratit?????

29. 1. 2016 11:50


Jeden muj kamarad ze skoli se mi libi a ja nevim jak mu to mam da na jevo, ale je to trochu problem on odnekoho zjistil ze se mi libi a ted mi ani neodepisu je na zpravy a ja mu chci ric. Jestli jsme kamosi a nebo ne, ale ja se to ho bojim. JAK TO MAM VSECHNO VRATIT???????

Aliana Leevi - Re: jak to mam vsecho vratit?????

31. 1. 2016 13:12

Ahoj Marťo,
rozumím tomu, že bys to ráda vrátila, ale čas vrátit bohužel nejde. Určitě se to dá však napravit. Ten kluk ví, že jsi do něj zamilovaná a patrně ti nechce dávat falešné naděje. Což je jistě rozumné. Sama víš, že teď když jsi s ním, tak ho nebereš jen jako kámoše. Tak to prostě je a je to těžké změnit. Nejlepší teď pro tebe bude si ho nevšímat. Vím, že je těžké nevšímat si někoho, do koho je člověk zamilovaný, ale opravdu dej tomu čas. Nech to plavat a čas ukáže jestli to někam povede. Ten kluk by teď mohl mít pocit, že ho tlačíš ke zdi a vztah (ať už kamarádský nebo partnerský) mezi vámi by byl vynucený a to určitě nechceš. Respektuj to, že se s tebou nechce momentálně bavit. To, že ho necháš být na něj udělá jistě větší dojem než když mu budeš psát. Po nějaké době, až to odezní možná budete mít příležitost a popovídáte si o tom, ale teď ho ignoruj a bav se s jinými lidmi a možná si najdeš i jiného kluka, uvidíš sama ... :) Moc ti přeju, aby jsi byla spokojená a omlouvám se jestli to vyznělo moc drsně, ale nechci ti říkat něco, s čím bych osobně nesouhlasila. Doufám, že to chápeš. Přeju hezký den :-)

matina - Re: Re: jak to mam vsecho vratit?????

31. 1. 2016 17:16

moc ti dekuju za radu

Terka - Malý problém

29. 1. 2016 14:29

Ahoj mám malý problém chci si najít kluka kterému je tak 13 let a nedaří se mi to. Nemohla by si mi pomoci???????

Aliana Leevi - Re: Malý problém

31. 1. 2016 13:27

Ahoj Terko,
chceš najít kluka kolem 13 let, předpokládám, že tobě je taky kolem 13 let. Způsoby jak si najít kluka jsou různé, ale žádný zaručený recept neexistuje. Nemůžu ti říct běž tam a tam a určitě na tom místě potkáš svého kluka. Ale určitě ti můžu poradit pár tipů, kdy je šance se s klukem ve tvém věku seznámit.
1. škola (tam jsou kluci, kteří patrně i bydlí blízko tebe, ale nevýhodou bývá, že se znáte až moc dobře, nicméně nikdy nevíš, třeba se ze souseda, kterého znáš od malička může vyklubat fajn kluk)
2. kroužek nebo nějaký klub (jestli chodíš do nějakého zájmového kroužku, tak určitě tak jsou i kluci)
3. příbuzní kámošek (možná některá z tvých kámošek má bráchu nebo bratránka, který nemá holku, popřemýšlej, má to velké výhody, protože kámoška ti může dost pomoci)
4. uspořádej párty nebo jdi na nějakou párty nebo oslavu a tam můžeš někoho poznat
5. v létě budou různé tábory nebo můžeš s rodiči na dovolenou (tam taky poznáš nové lidi)

Svého budoucího kluka můžeš poznat kdekoli, třeba i v sámošce... Nikdy nevíš, kde na něj narazíš. Hlavně buď sama sebou, buď v pohodě a usmívej se na svět okolo a jak se říká: Nikdy nevíš, kdo se zamiluje do tvého úsměvu. Přeju hodně štěstí a kdyby to hned nevyšlo, tak nezoufej, jsi ještě mladá a užívej života. Měj se krásně :-)

Denisa - Trapime jedna vec

28. 1. 2016 0:20

Trápí mě, že jsem zamilovana do meho nejlepsiho kamarada a kamaradky mi porad rikaji at ho necham bej a at du do jineho kluka a ja se bojim jestli je to divne se zamilovat do nejlespsiho kamarada

Aliana Leevi - Re: Trapime jedna vec

28. 1. 2016 10:54

Ahoj Deni,
chápu, že se teď všechno nějak zkomplikovalo. I když se to lehce řekne, tak tě to nemusí nějak zvlášť trápit. Někdo tvrdí, že kluk a holka či muž a žena nemůžou být nikdy přátelé, protože vždy je tam alespoň z jedné strany něco víc, i když se to mnohdy nevysloví. Těžko říct, možná na tom něco bude, ale je to samozřejmě individuální a záleží na mnoha okolnostech. Ty ho teď vidíš úplně jinak. Otázkou je, jak to cítí on. Kdyby na tom byl stejně jako ty, tak by to bylo perfektní a mohlo by to být super, protože už se znáte dobře a víte o sobě to dobré i špatné a máte spoustu společných zážitků. Na druhou stranu, pokud to tak necítí a ty se vyslovíš, tak možná ztratíš něco, co bylo předtím moc fajn a už to nebude jako dřív. Nejdřív než budeš něco dělat, tak si všimni toho jak se chová, jestli k tobě vysílá nějaké signály nebo jestli je lehce nervózní ve tvé přítomnosti. To by ti třeba mohlo pomoci v rozhodování. Pokud je tvůj nejlepší kámoš, tak máš výhodu v tom, že se s ním můžeš bavit v podstatě o čemkoli. Zkus se ho nenápadně zeptat jestli se mu líbí nějaká holka nebo jaký typ holek se mu líbí atd. Ale samozřejmě musíš ve správnou chvíli, když si budete povídat důvěrně o spousty jiných věcech. Jinak pokud by vám to vyšlo, tak to určitě není divný, naopak je to super, protože se znáte a máte toho určitě dost společného, když jste kámoši. Ale samozřejmě tím neříkám, že to na 100% vyjde. Uvidíš sama jak to dopadne. Každopádně přeju hodně štěstí a ať to dopadne jakkoli, tak ať jsi spokojená. Měj se hezky a díky za návštěvu na webu :-)

Denca - Re: Re: Trapime jedna vec

28. 1. 2016 16:39

Dekuji ti mmoc za radu fakt moc ti dekuju a neni zac

Adera - Jak na tom jsme?

22. 12. 2015 8:34

Ahoj. Nejdřív bych popřála šťastné a veselé, než tě zahrnu svými otázkami. :D
Takže, můj problém je, že jsem před rokem poznala jednoho hocha. Nejdřív jsme se bavili, ale Adérka se postupně zamilovala. Ten dotyčný je o 7 let starší. Celkem si ale rozumíme, i když si jen píšeme, protože studuje daleko ode mně, vidíme se asi jednou za čtvrt roku.
A tady nastává problém. On má pořád takové narážky. Pořád mi něco chválí, dělá, jakože "žárlí" a podobně. Jednou se mi ale stalo, že jsme se ocitli v takové pro něho nepříjemné situace, ze které jsem mu pomohla. Tenkrát mi řekl, že ten, který se mnou skončí bude ten nejšťastnější kluk. To bylo asi poprvé, co mi něco takového řekl vážně. Pak se celkem často objímáme. I když si o to většinou říkám já. A tu přátelskou pusu pod jmelím mi vlastně taky dal kvůli tomu že jsem si o ní řekla, ale neprotestoval. :D
Bohužel je ale takový kluk do větru a sám o sobě říká, že s žádnou nevydrží dlouho. Co já vím, tak od doby, co jsme se poznali neměl žádnou přítelkyni.
Všechny kamarádky mi říkají, že spolu jednou budeme, musíme si na sebe ale počkat. Ale já se obávám, že moc dlouho nevydržím čekat.
Jak to vidíš ty? :)