Jdi na obsah Jdi na menu

Máš na to být hvězdou?

25. 2. 2010

sm4 Máš na to být hvězdou?sm4

 

Spoustu lidí sní o kariéře hvězdy. Jenomže má to jeden háček....

Jedna věc je se proslavit a druhá je si udržet slávu. Zvládneš obojí? nebo jen jedno z toho. Tento test má dvě části. V první části zjistíš, jestli se vůbec můžeš proslavit  ve druhé jestli uneseš slávu.

 

Tvoje jméno nyní: 

 

Tvoje jméno až budeš slavná hvězda (jaké chceš):

 

 

Myslíš, že se můžeš proslavit? Napiš proč. :

 

  1. část

Můžeš se vůbec něčím proslavit?

Slavní nemusejí být jen herci a zpěváci. Je spoustu povolání, ve kterých se lze proslavit pokud je v tom člověk opravdu dobrý. Můžeš se proslavit v povolání spisovatel/ka, malíř/ka, obchodník/obchodnice, cestovatel/ka, vynálezce, skladatel/ka, atd. samozřejmě jsou i negativní práce díky kterým lze být slavný, ale málokdo by chtěl být třeba slavným zlodějem nebo vrahem a to ani to tohoto testu nepatří! V potaz se berou pouze slušná povolání.

Jak se proslavit? Pokud jste se nenarodili do rodiny Hilton, kde taková Paris bere pár milionů jen za rozhovor když vyjde z vězení nebo když se ukáže na párty (no upřímně to by pak na párty chodili všichni, to jsou teda opravdu těžce vydělané peníze :-D), tak prostě musíte něco umět opravdu hodně dobře. Čím větší konkurence, tím je to samozřejmě těžší... Zpívat třeba umí dnes kdekdo, herců je nepočítaně a když chceš udělat kariéru v právu, tak na to můžeš, při pohledu na počet uchazečů o studium, zapomenout...Ano konkurence je veliká ať se podíváš do kteréhokoli oboru. Ale kdyby si to říkali všichni, tak dnes není tolik slavných (viz .bulvární časopisy). Někdo o kariéru celebrity ani nestojí a chce mít svůj klid, pokud patříš k nim, tak si tento test ani nedělej! Bylo by to ztráta času. Ale pokud se chceš proslavit alespoň na 10% tak to skus, alespoň se zasměješ když nic jiného. Také netvrdím, že test na 100% vyjde, je to na každém jak si to přebere.

 

Zaškrtni odpovědi se kterými souhlasíš

 

·                 Umím alespoň 1 věc opravdu hodně dobře.  (napiš tu věc) budeš s tím dál pracovat

·                 Můžu s tím vystoupit bez obav ztrapnění na veřejnosti.

·                 Už mi pár lidí, které málo znám chválilo mou práci. (Kámoše neber, někteří kámoši ti totiž pochválí všechno)

·                  Umím si představit, že to bude mé povolání.

·                 Mám pocit, že kdybych to dělal/a, tak by to byl velký přínos pro společnost.

·                 Už jsem s tím vystoupil/a na veřejnosti a lidem se to líbilo. (např. koncert, výstava, divadelní hra,...)

·                  Mám pocit, že jsem k tomu předurčen/a.

·                 Neumím si představit, že budu dělat něco jiného.

·                 Zaujal/a jsem někoho slavného či vlivného.

·                 Umím pracovat tvrdě a neúnavně.

·                 Umím přijímat kritiku i když je negativní.

·                 Už mě někdo požádal o vystoupení na veřejnosti (zazpívat na oslavě narozenin, zahrát na hudební nastroj na svatbě, vyprávět příběhy před ostatními kolegy/spolužáky,... - vše je myšleno neočekávaně)

·                 Už mě pár lidí požádalo o radu v té oblasti.

·                 Vím o té věci opravdu hodně informací (historie, osobnosti,...)

·                  Snažím se o té věci získávat stále nové informace nebo rozšiřuji sbírku věcí (např. kytara, knihy a časopisy o té věci, atd.)

·                 Už jsem byl/a někomu učitelem/učitelkou v té věci. Např. učil/a jsem kámoše/kámošku hrát na piáno, kreslit, tančit,...)

·                 Chodil/a jsem (chodím) do kroužku nebo organizace, která se týká té věci.

·                 Stýkám se s lidmi, kteří se také zajímají o tu věc.

·                 Umím v té věci improvizovat (dělat to bez přípravy)

·                 Pokud v té věci někdo něco splete poznám to mezi prvními (falešné hraní, špatné taneční kroky, nepřesnost informací,...)

·                 O tu věc se zajímám už od raného dětství (asi 5 - 7 let)

·                 Jsem skálopevně přesvědčen/a o tom že se proslavím

·                  V té věci se stále zlepšuji a pravidelně cvičím.

 

Spočítej si kolik máš zaškrtnuto políček:  (napiš to sem)

Do jakého rozmezí se vejdeš to si zaškrtni. Písmeno potom použij ve druhé části testu.

 

22 - 15 ...... J 

14 - 7 ....... H 

6 - 0  .......  N  

 

 

2. část

Ano, dejme tomu, že jsi už slavný/á, ale ustojíš tu slávu? Nevyhasne tvoje hvězda tak rychle jako se rozsvítila? Dokážeš čelit tlaku médií a zároveň neusnout na vavřínech? Je důležité chodit občas do společnosti aby na tebe lidi nezapomněli. Nebo možná nemáš šanci se proslavit, ale máš šanci si udržet slávu (to je docela paradoxní, že?) No uvidíš, co ti vyšlo :-)

Opět zaškrtávej ty odpovědi se kterými souhlasíš.

·                 Nevadí mi, když mě někdo fotí.

·                 Baví mě být mezi lidmi.

·                 Pomluvy mě nerozhází.

·                 Dokážu být na lidi milý/á i když mám náladu pod psa.

·                 I když už mám vše v kapse, snažím se dál.

·                 Dokážu jet na plný pecky.

·                 Nenechám se odradit neúspěchem.

·                 Myslím, že sláva na výkon mé práce nebude mít žádný vliv.

·                 Trapasy nevyhledávám, ale když se mi na veřejnosti stane  nějaký trapas, tak z toho nedělám žádné drama a dokážu to s klidem ustát.

·                 Rád/a se předvádím na veřejnosti (jsem spíše extrovert).

·                 Miluju jakékoli společenské akce.

·                 Nebaví mě být sám/sama doma.

·                 Když mě někdo na společenské akci nečekaně vyzve abych své povolání předvedl/a, tak mi to nedělá žádný problém (např. jsi na párty s přáteli a jeden známý tě nečekaně vyzve ať zazpíváš, zahraješ na klavír, vyprávíš vtipy,....)

·                 Jsem sám/sama se sebou spokojen/á.

·                 Nevadí mi být na hlavní straně nějakého časopisu nebo novin, který čte celý národ.

·                 Nevadí mi pracovat přesčas.

·                 Nevadí mi vystupovat na místech na něž nejsem zvyklá/ý (v domově důchodců, atd. )

·                  Nenechám se zviklat kritikou.

·                 Nevyhýbám se vystoupením v televizních pořadech.

·                 Umím se přizpůsobit.

·                 Umím jednat velmi samostatně

·                 Nevadí mi často a daleko cestovat.

 

 

Spočítej si kolik máš zaškrtnuto políček:   (napiš to sem)

Do jakého rozmezí se vejdeš to si zaškrtni.  

22 - 15 ...... O 

14 - 7 ....... M 

6 - 0  .......  E  

 

Nyní se podívej do tabulky jaké kombinace písmen ti mohly vyjít.

         

 

              

 

tabulka.jpg

 

 

 

Tak jaké ti vyšlo číslo?

 

1

 

Tak ty seš jasná celebrita. Vypadá to, že se se určitě proslavíš. Jsi oblibený/á a schopný/á. Dokonce dokážeš ustát i slávu. Ty opravdu máš na to být hvězdou. Jsi prostě jednička ;-)

 

2

 

Ty máš méně šance se proslavit. Nejsi ve společnosti tolik oblíben/á, ale to také neznamená že vůbec. Možná se jen stydíš vystoupit na veřejnosti nebo k tomu nemáš dost vhodných příležitostí. Samozřejmě, ale šance tu nějaké jsou a ne malé. Musíš se jen snažit. Ale slávu ustojíš skvěle :-)
 
 
3.
No tak ty máš poměrně malé šance se vůbec proslavit, ale touha po slávě by tu byla, že. Neumíš nic extra, dík čemu se můžeš proslavit, ale společenské akce to by tě bavily. Možná, že si tenhle test děláš jen z nudy anebo se opravdu chceš proslavit bez nějakého většího přičinění. Tvou jedinou záchranou je mít vlivné přátele, kteří ti pomohou se proslavit.
 
4
Ty máš všechny předpoklady k tomu se proslavit a být uznávanou celebritou. Občas však ti poleze sláva na nervy a budeš chtít si od ní trochu odpočinout. To není špatné, ale dej si pozor, aby ten odpočinek nebyl příliš dlouhý, nebo pak cesta návratu nebude tak lehká. Přeci jen, konkurence je veliká a vítězí jen ti nejsilnější.
 
5
Máš méně předpokladů se proslavit a také není jisté jestli slávu uneseš. Nic ale není ztraceno, když na sobě budeš tvrdě makat a snažit se, tak je možné (ale ne zaručené) že se časem opravdu proslavíš. Však počítej s tím, že čím budeš slavnější, tím víc se o tebe budou zajímat média. A nezapomínej, že sláva může být pomíjivá.
 
6
No, tak ty máš málo předpokladů k tomu být slavnou hvězdou. Mysli na to, že hvězdy musí žít hlavně společenským životem a to není jen chodit na párty. Také ale na sobě musí dřít i když proslaví. Tím, že se člověk proslaví, práce nekončí, ale naopak začíná. Pokud budeš na sobě makat, tak nějaké šance máš, ale zatím nic moc.
 
7
Ty se můžeš proslavit. Máš k tomu předpoklady, ale slávu nedokážeš ustát. Vliv médií je pro tebe zdrcující a nechceš aby tě neustále někdo fotil. Jsi vlk samotář na veřejnosti. V kruhu přátel svoje umění v pohodě předvádíš, ale jakmile máš jít na veřejnost už je ti to nepříjemné. Ale na druhou stranu důležitější je umět než být vidět. Některé hvězdy se na veřejnosti příliš neukazují a přesto jsou slavní. Proč? Protože svou práci opravdu umí a umí ji natolik dobře, že je obdivuje spousta lidi.
 
8
 Umíš toho méně a navíc nesnášíš dobře vliv společnosti. Jsi spíše introvert. Pokud toužíš opravdu po slávě, tak se musíš naučit čelit nátlaku médií a zároveň se musíš ještě zlepšit v tom, co chceš dělat. Tvé šance proslavit se jsou opravdu velmi malé. Buď se musíš s kariérou rozloučit nebo na sobě musíš roky dřít, aby se ti podařilo dosáhnou svého snu.
 
9

Tak ty netoužíš po slávě, ani toho pravděpodobně nedosáhneš. Umíš dobře věci díky kterým se nemůžeš proslavit ani blbou náhodou (např. domácí práce). Tento test sis dělal/a pravděpodobně pro legraci a po kariéře hvězdy ani nijak zvlášť netoužíš. Jsi spokojen/a se svým životem tak jak a hlavně že nemusíš čelit nátlaku bulváru a podobně.

 


 

 

Obrazek

 


 

Náhledy fotografií ze složky Princezny

Komentáře :-)

Přidat komentář

Přehled komentářů

Veronika - Super

14. 8. 2019 20:01

Super jen škoda že s tim nic nenadělám:/

Veronika - Re: Super

14. 8. 2019 20:03

Super jen škoda že s tim nic nenadělám:/ jinak za 1

Niki - Co vyšlo vám ?

26. 1. 2019 0:57

Měla jsem 5 nevím chtěla bych být slavná

Michaela Adamcová - co vyšlo vám??

17. 5. 2013 15:24

mě vyšla 1

Natálie - Re: co vyšlo vám??

22. 5. 2013 21:35

1 a to je pravda ? stanu se celebritou ?

Je to pravda? - Re: Re: co vyšlo vám??

12. 10. 2017 17:25

Mě vyšlo též 1 a nevím jestli to je pravda... Já tancuji a jsem tedy zvědavá...

Kája - Nevěřila jsem Tomu

12. 10. 2017 17:23

Nevěděla jsem že mi to dá za 1 ale jako prý jsem zhrozená celebrita tak jsem zvědavá do budoucna

Kája - Nevěřila jsem Tomu

12. 10. 2017 17:23

Nevěděla jsem že mi to dá za 1 ale jako prý jsem zhrozená celebrita tak jsem zvědavá do budoucna

Tereza - Já mela Jo

6. 4. 2017 17:29

Hrozně mě baví herectví malování a hudba konkrétně zpěv a skládání písní.to je super mám šanci

Bety - Super;přidali ste mi na sebedůvěře;-)

4. 4. 2017 13:01

Už druhým​ rokem chodím na Street Dance a strášně mě to baví;-)
Na tréninky​ chodím 2•týdně, hodinu a půl
=Chtěla bych se stát tanečnicí a hlavně trenérkou(chodím do taneční skupiny;
B-ORIGINAL)a vyhrála/y sem/sme už 2•první místo,2•druhý místo,1•třetí,1•čtvrtý místo a jednou sedmý(=soutěž celé ČR)

Ashley 11 - :-D

7. 11. 2016 16:00

Ja mam 8. Snad mi to herectvi vyjde a stesti s karierou preji vsem, kdo veri v sam sebe!!!:-)

Sophie Stars - Koncert

14. 5. 2016 22:34

Byli jste na mém koncertě v Praze

Tess - Chyby

7. 2. 2016 17:55

Těch chyb tam :)

Aliana Leevi - Re: Chyby

10. 2. 2016 11:14

Díky moc za upozornění, chyby jsem opravila doufám všechny :D

Karolína - 26.12. 2014 Herečka/Zpěvačka

26. 12. 2015 21:46

1 :D :3
Ale kde mám začít ?
A jak mám zjistit že umím zpívat ?

danda - jooooooooooo

18. 12. 2015 11:10

1 jo superrrrr

Alča - vyšlo to

1. 11. 2014 17:49

1 yes

Tereza V. - 2

6. 7. 2014 22:40

Vyšla mi 2 :-(

anna - jo

22. 6. 2014 19:37

1! jupí!!!!