Jdi na obsah Jdi na menu

Necháš se snadno ovlivnit?

25. 2. 2010

"Necháš se snadno ovlivnit?"

 

 

Vyber vždy jednu možnost a potom se podívej na výsledky, co ti vyšlo za písmenko :)

Ale odpovídej podle pravdy ne podle písmenek.

 

Jméno: (můžeš vyplnit)

Datum: (můžeš vyplnit)

 

 

1. Koupíš si nové tričko, které se ti moc líbí, ale kámoš/ka ti řekne, že je to tričko hrozné. Co uděláš?
A)
B)
C)
D)

 

 

2. Máš dobrou kámošku/kámoše, ale v partě není moc oblíbená/ý. V jeho/její nepřítomnosti ho/jí pomlouvají. Jak se zachováš?

A)
B)
C)
D)

 

3. Šetříš si peníze (např. na mobil) a máš už ušetřeno asi  2 000,- Kč ale najednou zjistíš, že mají výprodej kosmetiky nebo oblečení. Jak zareaguješ?

A)

B)
C)
D)

 

4. Myslíš, že se necháš snadno ovlivnit?

A)
B)
C)
D)

 

5. Čekáš za zastávce a ujede ti autobus a nevíš, kdy ti jede další, co uděláš?

A)
B)
C)
D)

 

6. Ráno se probudíš s dobrou náladou, ale hned pár lidí má špatnou náladu. Ovlivní to tvojí náladu?

A)
B)
C)
D)

 

7. Tvého kluka někdo ošklivě pomlouvá a tvrdí, že ti zahýbá. Co si o tom budeš myslet?

A)
B)
C)
D)

 

8. Jdeš s přáteli na diskotéku/do baru a tam si na svoje drahé tričko omylem vyliješ pití. Co uděláš?

A)
B)
C)
D)

 

 Vyhodnocení:

 

A            B 

C            D

 aa.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Výsledky:

 Nejvíce A:

Nenecháš se jen tak ovlivnit. Máš pevné názory na život a jen tak něco tě nevyvede z míry. Máš tvrdohlavou povahu a jdeš si sebevědomě za svými cíli. To je samozřejmě dobře, ale někdy není na škodu poradit se s ostatními. Pokud opravdu nikdy neustoupíš, může se stát, že můžeš někomu ublížit a nebo, že se staneš terčem posměchu. Samozřejmě není dobré se zaobírat vším co kdo řekne, ale když už tě na nějakou věc upozorní třeba 8 lidí, tak už to stojí za zamyšlení.

 

Nejvíce B:

Z části se necháš ovlivnit a z části máš svou hlavu. Máš pohodovou povahu a nechceš se rozhodovat bez rozmyšlení. Snažíš se vždy jednat k sobě i ostatním spravedlivě a to je jedině dobře. Občas, ale nevíš jestli máš dát spíš na svoje pocity nebo na to co říkají lidi. V některých situacích je to opravdu těžké se rozhodovat, která možnost je lepší. Obecně platí, že když člověk má nějaké dilema, že si má vybrat menší zlo. Ty to se svým rozumem určitě zvládneš.

 

Nejvíce C:

Jsi snadno ovlivnitelná osoba. Dá se s tebou snadno manipulovat a na to by sis měl/a dát hlavně pozor v okruhu lidí, které neznám až tak dobře. Často měníš názory a nevíš kdo má vlastně pravdu. Sám/sama sebe posouváš dozadu a hodně ti záleží na názoru ostatních lidí. To je sice někdy dobře, že nejsi moc konfliktní, ale většinou na to ty sám/sama doplácíš. Nauč se si málo známe lidi nejdříve prověřit (časem, zkušenostmi) a až potom jim věřit. Rozhodně nevěř každému co ti kdo řekne. Lidi toho nakecají...a je dokázáno že minimálně polovinu nemyslí vážně.

 

Nejvíce D:

Nedá se přesně určit jestli se necháš snadno ovlivnit, protože to u tebe není jednoznačné. Záleží u tebe hodně na situaci, lidech, náladě a podobně. Prostě někdy se necháš snadno ovlivnit a jindy si pevně spojíš za svým. To je fajn, ale když budeš své postoje mění až moc často, tak to bude tvé přátele mást. Pokud to je v normě tzn. není to třeba z hodiny na hodinu, tak je to v pohodě. Máš vcelku dobrou povahu a tvou výhodou je také přizpůsobivost.

Obrazek

 

Komentáře :-)

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář